V čom sa Vianoce vo svete odlišujú?

Mimo Európy sa stretnete s pre vás možno nepochopiteľnými spôsobmi trávenia Vianoc. Niektoré krajiny vás prekvapia výberom štedrovečerného jedla alebo neobvyklým vianočným stromčekom, ktorý mávajú na Vianoce v Gruzínsku.

Kto nosí darčeky vo svete?

Ako prvé vás určite napadne Santa Claus. Áno, vtiera sa všade, ale jeho domovinou zostáva stále Amerika. V Číne chodí na Vianoce starý vianočný muž – Sheng dan Lao ren. A to nie je zďaleka všetko, čo vás na Vianociach v Číne prekvapí. V Indii sa deti tešia na otca Vianoc, v Japonsku Hoteiosho alebo Santa Claus.

Štedrovečerné jedlo? Ako kde

Iste sa budete čudovať, čo považujú v Japonsku za sviatočné štedrovečerné menu. Ale napríklad v Austrálii sa na žiadne veľké hodovanie teplých jedál nehrá. Majú tam teplo, a tak štedrovečerné jedlo riešia vonkajším posedením, grilovačkou a morskými plodmi. Austrálske Vianoce vyzerajú, ako keby boli v lete. Na kráse im to rozhodne neuberá.

Na vianočnú výzdobu si potrpia všade

Čo sa týka skrášľovania svojich obydlí, tomu sa venujú ľudia vo všetkých krajinách. Len sa trošku líšia dekoráciami. Schválne či uhádnete, kde zdobia plastový stromček? A kde sa Vianoce vôbec neslávia? To všetko zistíte v článkoch nižšie.

Netradičná tradícia

Je veľmi zaujímavé, že vianočné piesne alebo koledy sa spievajú všade. Sú samozrejme charakteristické pre dané krajiny. Ťažko budete v Austrálii na pláži spievať o bielych Vianociach. Aj keď pokojne môžete, ale snehu sa nedočkáte.

Medzi ďalšie tradície, ktoré sa držia vo veľkej väčšine krajín, patrí vianočný stromček. No a samozrejme každá krajina má svoje vlastné slávnostné jedlo podľa svojej charakteristickej kuchyne. Preto sú napríklad indické Vianoce prevoňané kari, v Amerike sa je všetkým dobre známy tradičný pečený moriak.

Poďte sa o ďalších vianočných tradíciách presvedčiť na vlastné oči. Ktorou krajinou začnete?

1

Zavriet reklamu