Cukrovia, vianočka či štôlňa zďaleka nie sú jedinými typickými vianočnými pokrmami, ktoré sa nám pri predstave najkrajších sviatkov v roku vybavia. Len málokto si dokáže predstaviť štedrovečerné menu bez vyprážaného kapra či rezňa a zemiakového šalátu . Prvým chodom však často býva polievka. Naučíme vás, ako pripraviť tú najlepšiu rybiu polievku alebo tradičnú hrachovku .

Čo podávať na Boží hod? Okrem obľúbenej kačice či sviečkovej omáčky môžete skúsiť sviatočnú šunku. Variant pečené vianočné šunky existuje veľa, s pomarančmi, jablkami alebo medom. Prekvapte svoju rodinu a blízkych počas tohtoročných sviatkov novými pokrmami. Uvidíte, že to ocenia!

Dali by ste si po všetkých tých sladkostiach niečo slaného na zub ? Vyskúšajte recepty na slané vianočné pečivo . Pečivo zo škvarkov, masti či lístkového cesta bude príjemnou zmenou. Poradíme vám, ako si ho ľahko a rýchlo pripraviť.

Po Vianociach sa mnoho z nás teší na Silvestra a príchod nového roka . Spríjemnite si čakanie obloženými misami, chlebíčkami či jednohubkami. Inšpirujte sa pestrou paletou našich nátierok na chlebíčky . Prezradíme vám aj to, ako do nich nenápadne spotrebovať „zvyšky“ z chladničky.

Zavriet reklamu