Najlepšie priania na Vianoce zadarmo na jednom mieste. Textové, obrázkové, video aj ručne vyrábané

Myslíte si, že sú vianočné priania prežitok?

Posielate každoročne jednu a tú istú SMS s ohranou rýmovačkou?

Ukážeme vám, že popriať môžete aj originálne, pritom ľahko, rýchlo a možno aj vtipne.

S naším prehľadom najlepších vianočných prianí sa vám podarí potešiť babičku, rozosmiať kamarátov a zapôsobiť na šéfa alebo sa blysnúť pred obchodnými partnermi.

Inšpirujte sa!

Textové vianočné priania

V dnešnej dobe plnej grafiky je ťažké zaujať „jednoduchým“ textovým prianím. Preto sa pri jeho výbere snažte zvoliť taký obsah, ktorý je pre danú osobu vhodný.

Neosobným spojením „Šťastné a veselé“ určite nikoho neurazíte, ale tiež nijako zvlášť nepotešíte, je to taká fráza zo slušnosti.

Poďte sa s nami pozrieť na niekoľko príkladov vianočných textových prianí, ktoré môžu spríjemniť Vianoce vašim blízkym.

Príklady textových blahoželaní pre rodiny

Ak vyberáme vianočné prianie pre svojich blízkych alebo rodinných príslušníkov, môžeme si dovoliť aj trochu sentimentu.

Čas prevoňaný škoricou v domoch sviece horiace rolničky veselo zvonia a my rovnako ako vlani prežívame krásne sviatky pozeráme sa na rozprávky na zázraky veriť chceme potom sa všetci objímeme prajeme si šťastie, zdravie ako sa v múdrych knihách hovorí z polnočnej nám mrznú uši zase máme mier a pokoj v duši
Vianočné sviatky, krásne a tajomné pohľady vľúdne, milé a vzájomné Teplo je pri krbe alebo len pri sviečke dlhý bol celý rok, teraz už je maličký Deti ako stromček, oči ako korálky čo nám Ježiško prinesie za darčeky? Hoci by bol maličký, najmenší na svete vykúzli úsmevy na tvárach dieťaťa

Príklady písaných vianočných blahoželaní pre firmy

V profesnej sfére a na vianočné prianie na komerčné účely je vhodné vyberať trochu triezvejšie. Poprajte s noblesou a eleganciou .

Kroky ticho dopadajú do snehu, stačí pár sekúnd – rok sa uzatvára. Skončí čas starých krívd aj lások, starých príbehov, rodí sa predsavzatie číra. Spokojné vianočné sviatky a mnoho šťastia v novom roku praje ……….
Pamätajte, že to najdôležitejšie, čím môžete obdarovať svojich blízkych je láska, čas, ktorý s nimi strávite a pozornosť, ktorú im budete venovať. Načúvajte preto svojim blízkym nielen na Vianoce, ale aj v celom nasledujúcom roku …..

Príklady vianočných prianí s textom pre kamarátov

Známych a kamarátov pobavíte nejakým veselým a vtipným vianočným prianím.

Textové vianočné priania je možné odoslať emailom, alebo ako list, prípadne pohľadnicu, do poštovej schránky.

Ježiško nám neprišiel, čo má asi zalubom. Možno, že sa vonku stratil, alebo soby cestou schvátil. Teraz sedí na kraji lesa, mám strach, že tam ožerie sa. Šťastné a Veselé!
Pristál u nás na okne a pozeral, čo mám na platni. Vraj mu cestou vyhladlo a sobom značne vyprahlo. Ach, Ježiško, nejedz moc! Máš pred sebou celú noc! Rybu zjedol a šalát všetok, potom si ustlal pod pelechom. Rolničky mu smutne cinkajú, zatiaľ čo tu soby blinkajú. Opili sa svařákom a dvojlitrovým panákom. Tak veselé Vianoce!

Ak ste si nevybrali z uvedených príkladov, alebo jednoducho potrebujete viac inšpirácie na texty vianočných prianí, prečítajte si podrobnejší článok na túto tému.

Obrázkové vianočné priania

Obrázkové blahoželania sú pohľadnice, ktoré odosielate emailom, ale poslať ich môžete aj do správ na Facebooku, alebo ich zdieľať ako hromadné prianie pre svojich Facebookových priateľov.

Výhodou tohto typu vianočných prianí je, že sú zadarmo na stiahnutie, takže ich môžete odoslať naozaj veľa.

E-pohľadnice majú veľa podôb, zvoliť si môžete obrázky bez textu aj s textom už predpísaným.

Príklady obrázkových blahoželaní:

Ak máte pripravený vlastný text, ktorý chcete na prianie použiť, je potrebné vyberať e-pohľadnice s miestom určeným pre text. Ako sú napríklad tieto.

Keď už pre zmenu nemáte času nazvyš, môžete siahnuť po e-pohľadnici s predpísaným textom . Obrázkové priania nemusíte nutne odosielať len v elektronickej podobe. Slovenská Pošta v tomto ohľade vychádza svojim zákazníkom v ústrety a pohľadnicu vám nielen vytlačí, ale rovno pošle na vami zvolenú adresu.

Chcete vidieť ďalšie vianočné obrázkové priania ?

Nazrite do nášho článku na tému obrázkové priania, ktorý sa touto témou zaoberá dopodrobna.

SMS vianočné prianie

Popriať formou SMS je jednou z najjednoduchších variantov všetkých prianí. Mobil máte stále po ruke, takže ak pri vianočnom zhone zabudnete popriať známym alebo tete, dá sa to rýchlo napraviť.

Aj tak sa ale snažte posielať prianie trochu s predstihom, pôsobí to lepšie, ako keď si spomeniete až nad svojou porciou štedrovečerného kapra.

Použite napríklad niektorý z našich tipov na SMS vianočné blahoželania, alebo sa inšpirujte napríklad tu.

Tipy na originálne SMS blahoželania:

Vianoce sú láska … Vianoce sú nádej … Vianoce sú šťastie … Prajem vám a vašej rodine šťastné sviatky plné lásky a rodinnej pohody hlavne žiadne nehody.
Všetkým ľuďom prajem mier na zemi aj v našich dušiach, keď sú tie Vianoce, nech každý z nás to aspoň skúsi. Lásku a šťastie, ktoré sú dobrou zvesťou. Majte sa radi nielen na Vianoce, užite si tradície a tiež rozprávky, ktoré vás na chvíľu vezmú do detských čias.
Darčeky už pod stromčekom ležia, Ježiško na skútri, soby za ním bežia, čudujú sa, že sneží. Šťastné sviatky chcem ti priať, aby si nemal dôvod sa prestať smiať. Tento rok neviem čo ti mám dať, snáď bude stačiť, že ťa mám rád.
Najlepší darček v živote, nikdy nenájdeš pod vianočným stromčekom. Je to tvoja láska, priatelia, rodina a každá s nimi strávená hodina. Veselé Vianoce praje ………
Počujem zvony v diaľke a držím vám všetkým palce, nech vaše Vianoce prebehnú hladko. A to je v skratke, rodinná pohoda, ktorá nie je len náhoda. Zdravie, šťastie a peňazí kopa, nech sa má dobre celá vaša tlupa.
Vianoce, privádzajú nás k sebe bližšie, z jedného miesta na druhé, spájajú odlišné svety. Práve tebe posielam tieto vety, aby si vedel, že na teba myslíme, aj keď sme ďaleko, raz si všetko povieme. Krásne Vianoce prajú ……….

Vtipné vianočné priania

Vtipkovať môžete akoukoľvek formou. Niekedy nie sú potrebné slová a vystačíte si napr. so smiešnym motívom vyobrazeným na pohľadnici, prípadne e-pohľadnici.

 • Obľúbené sú aj koláže a fotomontáže.
 • Milovníci domácich miláčikov sa zase radi zasmejú nad zvieratkami v santovských oblečkoch.

Chcete rozosmiať básničkou? Napríklad si vyberte niektoré z našich príkladov.

Vianoce sú pre kňazov, do kostola nevleziem. My si dáme zo štamprlíčku, posedíme na chvíľočku, my si dáme polovicu džbána, vylezieme až na Štefana.
Vianoce sú o upratovaní, nesmieš mať ani chvíľku pokoja. Nie je čas na rodinu máme iba hodinu, nakúpiť jedlo, darčeky, klobásy aj párky a potom rýchlo späť. To sú naše sviatky. Prídu tiež bitky, kto má lepšie hračky? Strhneme aj stromček, toto je môj darček. Rodinnú pohodu praje
Pláva ryba po rieke, nechaj ju tak človeče. Máš už jedlá plnú špajzu, či ty to všetko zješ? Zaplatil si účet dlhý, nezostalo na tvoje túžby. Jedla je však plná kopa, zostane na vyše roka.
Už máš všetko na sviatky, pod stromčekom kôpky, jedla plný stôl, strhaný ako vôl? Už ti hrá koleda? Dostal si sveter od deda? Doma pekne upratané, teraz už môžeš vypiť víno. Plnú misu šalátu, rezňov najmenej 5, už si to všetko zjedol? Teraz si vezmi koláče, nech sa to zas nepokazí. Veľa lásky, zdravia, šťastia a všetko čo k Vianociam patrí praje ………
Klamstvá pre deti, mŕtve ryby, tu sa niekto dopustil chyby? To musí byť zlý vtip, chcel by som sa mať na svoje narodeniny lepšie. Váš Ježiško
Vianoce nie sú čas, ba ani sezóna, je to stav mysle, preto prenesme si krásu Vianoc do celého roka. Užívajte pohodu, kašlite na preteky, majte v duši mier a pokoj, bude sa vám dobre žiť. Veselé Vianoce praje ……….

Vianočná PFka

Tu sme pre vás pripravili výber tých najlepších novoročeniek zadarmo. Obrázkové priania môžete použiť rovno ako vianočné. Stačí vybrať tie s vhodným textovým prianím alebo si na obrázok doplniť vlastné.

Vianočné prianie perníčky

Zdroj: Freepik.com

Novoročenka so snehuliakom

Zdroj: Pixabay.com
Zdroj: Pixabay.com

Vianočné a novoročné priania so Santom

Zdroj: Pixabay.com

Novoročenka s prasaťom pre šťastie

Zdroj: Pixabay.com

Mačacie prianie do nového roka

Zdroj: Pixabay.com

Novoročenka pre kone

Zdroj: Pixabay.com

Novoročný prípitok na pf-ko

Zdroj: Pixabay.com

Vianočné a novoročné obrázky na PF

Zdroj: Pixabay.com
Zdroj: Pixabay.com

Niektoré obrázky čakajú len na samotné pf, ktoré na ne môžete doplniť v ľubovoľnom obrázkovom editore.

Video vianočné prianie

Keď zaznejú vianočné melódie, málokto sa ubráni emóciám. Odoslanie video vianočných blahoželaní vás viac ako trochu času pri výbere stáť nebude.

Ktoré je podľa vás to najlepšie? Inšpirovať sa môžete na YouTube, možno sa vám zapáčia aj niektoré z nášho výberu.

Vánoční přání 🙂

Pre tých, čo radi vsádzajú na klasiku, tu máme krásne video priania so spevom Karla Gotta, ktorý jednoducho k Vianociam patrí a jeho piesne poznajú Česi aj Slováci naprieč generáciami.

Pieseň Jsou svátky

☆ Jsou svátky - Karel Gott

Pieseň Alžbetínska serenáda

Alžbětínská serenáda....Karel Gott....♥♥♥(Kety)♥♥♥

Niečo do seba má aj detský spev v spojitosti s Vianočnými sviatkami a množstvom roztomilých obrázkov, vykúzli veľmi ľahko úsmev na tvári vašich blízkych.

Spev detského zboru

Vánoční přání

Špeciálne vianočné prianie

Vánoční přání speciál

Animované prianie od Mimoňov

Mimoni (Minions) - vánoční píseň

Veselé Vianoce želajú soby

Veselé vánoce přejí soby

Chcete vidieť ešte viac videí s vianočným prianím? Potom je pre vás jasnou voľbou článok zameraný na video priania.

Ručne vyrobené vianočné priania

Ešte väčšiu radosť urobíte aj s ručne vyrobeným prianím. Fantázii sa medze nekladú a pre každého budete mať jedinečný kúsok.

Do práce zapojte aj deti, aspoň sa zabavia, naučíte ich tradíciám a ich výtvory potom môžete bez váhania rozoslať tým najbližším. Komu viac by urobila radosť obtlačená ručička ako babičke?

Pre kreatívnych tu máme jednoduchý návod, ako také prianie vyrobiť.

Návod na výrobu vlastného priania

Nebojte, výroba prianí nie je zložitá, ani nezaberie veľa vášho vzácneho času v predvianočnom zhone.

Výroba 1 kusu prianía trvá zhruba 10 – 15 minút .

Čo budete potrebovať

 • Zelený a červený tvrdý farebný papier
 • Bielu ceruzku alebo voskovku
 • Zlatú miniatúrnu hviezdičku
 • Papierovú čipkovú podložku pod tortu
 • Lepidlo
 • Ceruzka, pravítko a nožnice

Pracovný postup

 1. Vystrihnite zo zeleného a červeného tvrdého papiera formát, ktorý sa zmestí do obálky.
 2. Rozstrihnite na polovicu papierovú čipkovú podložku pod tortu.
 3. Každú polovicu krajkového papiera zložte a prehnite tak, aby vytvoril štylizovaný stromček.
 4. Podľa pravítka si ceruzkou vyznačte zvislým smerom stred farebného papiera.
 5. Zložený krajkový papier z rubovej strany natrite veľmi slabou vrstvou lepidla a prilepte do stredu farebného papiera podľa vyznačenej línie.
 6. Do dolnej časti vpíšte fixkou, voskovkou alebo tušom vianočné prianie. A máte hotovo.

Vianoce sa rýchlo blížia, preto by sme sa nemali ako každoročne zameriavať iba na materiálnu a dekoratívnu stránku sviatkov – veď pestrá vianočná svetelná dekorácia, či iná výzdoba, nepoteší toľko ako osobité prianie.

Neváhajte a poprajte aj vy svojim známym, priateľom, susedom alebo jednoducho všetkým, na ktoré si spomeniete krásne Vianoce.

Veľakrát si ani neuvedomujeme, akú veľkú radosť môže také prianie spôsobiť, nech už zvolíte akúkoľvek formu aj obsah. Prianie dáva dotyčnému najavo, že naňho myslíme a sme s ním, aj keď práve nemôžeme byť v jeho blízkosti.

Prajeme veľa pokoja, pohody a žiadny stres. Nenechajte sa zomlieť v predvianočnom kolotoči príprav.

Od histórie prianí až po súčasnosť

Zasielanie vianočných prianí, pozdravov a pohľadníc je tradícia staršia ako 170 rokov.

„Prajeme Vám veselé Vianoce a šťastný nový rok“. Túto formuláciu použil prvýkrát Callcott Horsley na prvom komerčnom prianí v Londýne roku 1843. Jednalo sa o pohľadnicu vyobrazujúcu rodinu popíjajúcu víno.

Neskôr sa prianie rozšírilo po Európe a keď sa dostalo do Ameriky, zažilo veľký rozmach. Američania na pohľadniciach vyobrazovali populárneho Santa Clausa.

Na Slovensko prišli priania k Vianociam na začiatku 20. storočia, ale nevyhnutnosťou sa u nás stali až o 50 rokov neskôr, kedy ich zasielala svojim blízkym takmer každá domácnosť. Obľúbené boli pohľadnice s kresbami Jozefa Lady, fotografie a motívy vianočných predmetov.

25 rokov už sú tu s nami aj SMS správy. Prvá SMS bola odoslaná 3.2.1992 a jednalo sa o text s SMS vianočným prianím. Odvtedy sa stávajú stále obľúbenejšími. Papierová klasika je na ústupe.

Milan & Ondra

Vianoce nás jednoducho baví. Na webe Vianocedarceky.sk vám chceme ukázať tie najlepšie recepty, dekorácie a informácie o Vianociach na jednom mieste. Chýba nám tu niečo? Dajte nám vedieť a inšpirujte sa s nami! :)

Páčil sa vám tento článok? Dajte 5 hviezdičiek. :)

Napíšte komentár

E-mailová adresa nebude zverejnená a nebude uložená v žiadnej marketingovej databáze. Povinné polia sú označené *.

Zavriet reklamu