Dokážete si predstaviť niečo úžasnejšie ako ulice rozžiarené záplavou vianočného osvetlenia?

Milujete ten zhon, keď sa otvoria vianočné trhy a všade je slávnostná výzdoba, množstvo dobrôt a roztomilých drobností?

Zahraničné trhy ste už navštívili a ešte nemáte dosť?

Potom sa vypravte na tie u nás. Vybrali sme pre vás tie najkrajšie v SR.

Nič nerozžiari detské oči viac, než kúzelná vianočná atmosféra, ktorú môžete nasávať pri návšteve vianočných trhov. Všade naokolo je prekrásna výzdoba, množstvo svetiel, vzduchom sa nesie neopakovateľná vôňa vianočných dobrôt, ľudia spievajú koledy a užívajú si mnoho zábavy i radosti.

Tohtoročné vianočné trhy v ČR nie sú výnimkou, naopak sú z roka na rok úchvatnejšie a dokážu dokonale oživiť a spestriť najkrajšie obdobie v roku, ktorým Vianoce bezpochyby sú. Poďme sa teraz pozrieť, aké vianočné trhy môžete navštíviť a čo na nich zažijete.

Vianočné trhy v Prahe

Ako už tradične aj tento rok sa medzi najkrajšie vianočné trhy u nás zaradili tie na Staromestskom námestí v našom hlavnom meste Prahe. Ich začatie tento rok pripadlo na 2. decembra a potrvajú až do 6. januára 2018. Ďalšie tradičné trhy môžete navštíviť aj na Václavskom námestí.

Neoddeliteľnou súčasťou trhov sa opäť stala adventná dedinka, ktorá je typická svojimi domčekmi s červenou strechou. Tie ponúkajú rôzne vianočné dekorácie , občerstvenie, ale aj drobné darčeky. Okrem toho vystúpia na pódiu detské súbory s koledami, ale aj ďalší hostia, vrátane zahraničných súborov, ktoré sem na sviatky tiež zavítali.

Program si pripravila aj obľúbená Staromestská detská dielnička, sprievod jej budú robiť sviatočné spevy. Ani tento rok nechýba tradičná Mikulášska, rozlievanie rybej polievky na Štedrý deň a tiež oslava Silvestra v zábavnom duchu. Ochudobnení nie ste ani o obľúbený sladký trdelník, vianočné pečivo, perníček, klobásy, drobné sladkosti atď.

Rovnako ako každý rok aj tento rok môžete získať zaujímavý suvenír, ktorým je špeciálny hrnček na varené víno. Ten si domov odnesie každý, kto si dá varené víno. Novinkou sa pre tento rok stalo multifunkčné pódium, ktoré má 7 x 7 metrov a skladá sa z hlavného pódia a predscény.

Užívajte si živé vystúpenie rôznych súborov a skupín, premietanie rozprávok , adventné koncerty a mnoho ďalšieho.

Vianočné trhy v Brne

Trhy v Brne sú rovnako ako každý rok veľkou udalosťou, najmä tie, ktoré sa konajú na námestí Slobody. Štýlové zahájenie v podobe významných hostí, svetelnej show a živej hudbe sú len čerešničkou na veľmi veľkej torte. Predstavte si najväčšie námestie Brna plné úžasnej hudby, divadla, veľa zábavy a dobrôt, tam jednoducho nemôžete chýbať.

Nechýbajú darčekové predmety, kvalitné občerstvenie všetkého druhu, skrátka večierok pod holým nebom vo veľkom štýle. Navštívte 36 predajných stánkov, 24 gastrostančekov (občerstvenie s priamou konzumáciou), zimný bar a niekoľko stánkov pre vegánov, ale aj pre konzumentov bezlepkových produktov a raw stravy.

Ostravské vianočné trhy

Najväčšie vianočné trhy tu ako každý rok nájdete na Masarykovom námestí. Tento rok vychádza termín trhov od 25. novembra do 23. decembra.

Desiatky stánkov vás oslnia bohatou ponukou širokého sortimentu tovaru. Nechýbajú ozdoby z rôznych druhov materiálu, oblečenia, hračky pre deti, veľa potravín a občerstvenia, ako napríklad tradičné trdelníky, vianočné pečivo , medovina, punč, zemiakové placky atď.

Trhy sprevádza nadupaný kultúrny program a to po celú dobu ich trvania. Pódium ovládnu spevácke zbory, kapely, škôlky, speváci a poznáme osobnosti.

Ostrava nezabúda ani na deti, pre ktoré tu je zaujímavý program, tiež spievanie kolied a mikulášsky ohňostroj. Nesmiete vynechať ani klzisko umiestnené priamo na námestí.

Vianočné trhy Plzeň

Rok čo rok ožíva námestie Republiky v Plzni vianočnými trhmi, ktorý patrí k najdlhším z celého mesta. Tento rok pripadlo konanie na termín 24. novembra – 23. decembra. Úžasná sviatočná atmosféra, ohromný vianočný strom a bezkonkurenčná vôňa zvárača, k tomu vianočný tovar a množstvo kultúrnych akcií.

Kochajte sa ponukou desiatok stánkov, medzi ktorou nechýbajú remeselné výrobky aj s ukážkou remesiel, veľké množstvo občerstvenia i vynikajúce krajové špeciality. Zváraček, opečené klobásy a zvuk vianočných kolied poteší nejedného z vás. K tomu sa ešte na malej zvoničke chvíľami rozoznie zvonček pre šťastie.

Medzi tovarom, ktorý vianočné trhy ponúka, nechýbajú prekrásne vianočné ozdoby a darčeky, perníčky, pečivo, údeniny a samozrejme tradičné trdelníky.

Ochudobnení nebudete ani o každoročné hromadné spievanie kolied, kedy sa tisíce ľudí spoločne stretnú na námestí a zapú si dve klasické české koledy – Narodil sa Kristus Pán a Nesieme Vám noviny.

Vianočné trhy v Olomouci

Olomoucké trhy sa tradične konajú v historickom centre mesta. Program je naozaj bohatý, nechýbajú dobové atrakcie, divadlo pre deti i dospelých, vyrezávaný betlehem, spievanie kolied priamo na námestí a cez 80 predajných stánkov s tovarom tej najlepšej kvality.

Vianočné trhy v Olomouci sú známe tým, že ako jediné u nás ponúka originálnu kvalitu punču a Norimberského vína. Receptúra sa už po generácie nemení a zloženie vína sa pravidelne veľmi prísne kontroluje.

Ochutnať môžete viac ako 10 druhov vína i punču, navyše si všetko môžete zakúpiť aj ako darčekové balenie v litrových fľašiach. Okrem vareného vína a rozličných druhov punča sú v ponuke aj ďalšie horúce nápoje, ale punčové mestečko na Hornom námestí umožňuje ochutnávku vína a punča s rôznymi druhmi korenia, horké, sladké, s rumom, pomarančmi, griotkou a ďalšie.

Usporiadatelia pre vás pripravili otvorené klzisko, kde môžu všetci návštevníci trhov každý deň zadarmo korčuľovať a to až do konca februára.

Vianoce v Českom Krumlove

Český Krumlov je prekrásne mesto a v období Vianoc to platí dvojnásobne. Chýbať nebude ani rozsvietenie vianočného stromu, spev kolied, mikulášska nádielka, Ježiškova pani, príchod Bielej pani a mnoho ďalších.

Námestie Svornosti žije staročeským adventným trhom, ktorého vzduchom sa nesie vôňa punča, zvárača i vianočných cukroviniek. Na remeselnom jarmoku, ktorý je umiestnený na I. zámockom nádvorí zaobstaráte tradičné výrobky.

Chýbať nebude ani tradičné spievanie pri vianočnom strome, Rybova omša vianočná a tiež koncerty Základnej umeleckej školy v Č. Krumlove. Vrcholom celého obdobia pred Vianocami je živý Betlehem, v ktorom je pomocou piesní a tanca stvárnený biblický príbeh. Nenechajte si ujsť aj vítanie nového roku v Českom Krumlove.

Zavriet reklamu