Aké budú tento rok adventné trhy v Barcelone? Program a dôležité informácie na jednom mieste

Máte radi adventné trhy, ale odrádza vás mrznutie v radoch?

V Španielsku býva v decembri teplejšie ako u nás.

Vianočné trhy v Barcelone budú pre vás to pravé.

V článku sa dozviete, čo všetko sa v meste tento rok chystá.

Adventné trhy Barcelona

Snívate o popíjaní vareného vína, ochutnávaní tradičných katalánskych pochúťok alebo vyberaní dokonalých remeselne vyrobených darčekov v obklopení blikajúcich sviatočných svetiel? V predvianočnej Barcelone sa tento sen môže stať skutočnosťou.

Tri najznámejšie vianočné trhy v Barcelone sú Fira de Santa Llúcia , ktorý sa koná od roku 1786 vedľa barcelonskej katedrály, vianočný trh Sagrada Família, ktorý sa, ako už názov napovedá, koná vedľa veľkolepej stavby Antoni Gaudího, konkrétne na námestí Plaça de La Sagrada Familia , a kráľovský trh na Gran Via alebo Fira de Reis de la Gran Via , ktorý sa rozkladá na niekoľkých úsekoch ulice Gran Via de las Corts Catalanes.

Vianočný jarmok Santa Lucia

10.00 – 21.00

Akonáhle uvidíte malebne vyzdobené stánky a ucítite vôňu ihličia z vianočných stromčekov, budete vedieť, že ste sa ocitli na La Fira de Santa Llúcia , najstaršom vianočnom trhu v Barcelone. Tento jarmok, ktorého história siaha až do 18. storočia, je naozaj jedinečným miestom, ktoré stojí za návštevu. Stánky nájdete na námestí pred ohromujúcou barcelonskou katedrálou .

V čase svojho vzniku išlo o jarmok organizovaný na oslavu sviatku Santa Lucia 13. decembra, ale teraz sa z neho stal vianočný trh, ktorý trvá tri týždne. V závislosti na roku a na tom, ako pripadajú dáta, začína na konci novembra alebo na začiatku decembra, tento rok 24.novembra, a končí vždy 23. decembra.

Nájdete tu asi 300 stánkov , ktoré sa voľne delia na stánky s vianočnými predmetmi, ako sú ozdoby, stromčeky či betlehemy, a stánky s najrôznejšími darčekmi, z ktorých väčšina je ručne vyrábaná. Ako to na trhu vyzerá, môžete vidieť na nasledujúcom videu,

Most Enchanting Christmas Market in Barcelona 🎄 Fira de Santa Llúcia | 4K HDR Walking Tour
zdroj: youtube.com

Vianočný kráľovský trh

10.00 – 21.00

Názov Fira de Reis de la Gran Via je odvodený od toho, že sa koná na rôznych úsekoch známej Gran Via. Prvýkrát sa konal v roku 1877 av osemnástich stánkoch, ktoré tvorili tento prvý veľtrh, sa predávali iba hračky a sladkosti .

Teraz sa situácia samozrejme veľmi zmenila, ale stále je to ideálne miesto, kde môžu deti doplniť svoj zoznam vianočných darčekov a kde môžete nájsť niektoré darčeky, ktoré sú v nákupných centrách už vypredané.

Mnoho z približne 200 stánkov , ktoré tu nájdete, sa stále špecializujú na predaj hračiek a sladkostí, ale v posledných rokoch začali pribúdať aj stánky s remeselnými výrobkami a darčekmi.

Typické sú tiež stánky s Churrerías , vyprážaným sladkým pečivom, ktoré sa podobá šiškam. Nádherná vôňa, ktorá sa v ich blízkosti line, je skutočným pokušením pre malých aj veľkých a je takmer nemožné odolať.

Barcelonské vianočné trhy.
zdroj: elioreproperties.com

Stánky so šperkami sú ideálnym miestom na nákup vianočného darčeka pre ženy. Nežné pohlavie ale ocenia aj iné veci. Načerpajte inšpiráciu v článku tipy na vianočné darčeky pre dámy .

Vianočný trh Sagrada Família

10.00 – 21.00

Vianočný trh Sagrada Família, ktorý sa prvýkrát konal v roku 1962, je najmladším z troch menovaných adventných jarmokov v Barcelone. Viac sa podobá vianočnému trhu Santa Lucia, a to ako termínom konania, tak aj druhom predávaných výrobkov.

Stánky možno rozdeliť do štyroch rôznych typov, stánky s vianočnými stromčekmi a rastlinami, stánky s betlehemami a ozdobnými vianočnými dekoráciami , stánky s darčekmi a ručne vyrábanými predmetmi a nakoniec stánky, kde si môžete kúpiť tradičné pochúťky .

Hľadáte adventné trhy, ktoré by sa dali pohodlne absolvovať počas jednodňového výletu? Vyrazte do Mozartovho mesta. Všetko dôležité vám prezradíme v článku o vianočných trhoch v Salzburgu .

Čo vidieť v Barcelone?

Veľa ľudí si pri slove Barcelona predstaví známy futbalový klub, ale šport nie je ani zďaleka jediné, čo čím je hlavné mesto Katalánska zaujímavé. Máme pre vás tipy na niekoľko miest, ktoré stoja za návštevu.

La Sagrada Família

Chrám Sagrada Família sme spomínali hneď na začiatku článku, pretože sa u neho koná veľký vianočný trh. Keď sa pokocháte ponukou stánkov a napijete sa punčami, vydajte sa na prehliadku samotného chrámu. Vrcholné dielo architekta Gaudího by malo byť dokončené v roku 2026, po 144 rokoch od začatia.

Stavba chrámu Sagrada Familia v Barcelone
zdroj: unsplash.com

Štvrť Barri Gotik

Ponorte sa do histórie a gotickej architektúry. K najvýznamnejším stavbám v štvrti Barri Gotik patrí Katedrála svätého Kríža a svätej Eulálie, Palác katalánskej Generalitat či Bazilika Santa Maria del Pi.  

Ulica La Rambla

Ulica sa tiahne od prístavu Port Vell. Pohybujú sa tu rôzni pouliční umelci, muzikanti, maliari, nechýbajú živé sochy ani predajcovia drobných predmetov. V decembri to na ulici nežije toľko ako v lete, o zážitok však určite nebudete ochudobnení.

Akvárium v prístave Port Vell

V akváriu je k videniu cez 8 000 druhov vodných rastlín a živočíchov. Otvorené denne od 10 do 19 hodín, cez vianočné prázdniny sa otváracia doba predĺži až do 20:00. Vstupenky je možné zaobstarať na mieste alebo cez internet.

Zábavný park Tibidabo

V zábavnom parku nájdu vyžitie malí aj veľkí. Baviť sa môžete na horských dráhach, hojdačkách, vyhliadkovom bicykli a na ďalších lákavých atrakciách. Prevádzkovatelia parku vedia, že pred Vianocami jazdia do Barcelony turisti z celej Európy, a prispôsobujú tomu otváracie hodiny.

Hľadáte ďalšie vianočné trhy s nezameniteľnou atmosférou? Navštívte večné mesto. Všetko dôležité vám prezradíme v článku o adventných trhoch v Ríme .

Milan & Ondra

Vianoce nás jednoducho baví. Na webe Vianocedarceky.sk vám chceme ukázať tie najlepšie recepty, dekorácie a informácie o Vianociach na jednom mieste. Chýba nám tu niečo? Dajte nám vedieť a inšpirujte sa s nami! :)

Páčil sa vám tento článok? Dajte 5 hviezdičiek. :)

Napíšte komentár

E-mailová adresa nebude zverejnená a nebude uložená v žiadnej marketingovej databáze. Povinné polia sú označené *.

Zavriet reklamu