Skúste zistiť, ktorých 5 rozprávok by nikdy nemalo chýbať cez Vianoce na televíznych obrazovkách. Vypátrali sme pre vás všetky možné aj nemožné vianočné zvyky a tradície. Kam sa môžete vydať na vianočné trhy v najväčších európskych mestách a aké najkrajšie vianočné trhy na vás čakajú u nás doma. Zisťovali sme, aké zvyky a tradície sa dodržiavali v skorších dobách a ktoré by sa mali dodržiavať na Štedrý deň aj v dnešnej dobe.

Zaujímali sme sa o to, ako oslavujú Vianoce v rôznych kútoch sveta, aké zvyky dodržiavajú na Štedrý deň napríklad v Anglicku alebo na Ukrajine, čo je charakteristické pre vianočné sviatky vo Fínsku, Brazílii či Dominikánskej republike. Chcete byť pravidelne informovaní o všetkých vianočných zvykoch a tradíciách, aby ste na niečo nezabudli? Potom ste tu správne!

Zistite, kto vlastne v jednotlivých krajinách nosí darčeky, prečo sa zdobí vianočný stromček, na čo je dobrá čečina a aký význam má imelo. Poradíme vám, aké koledy a riekanky sú tradičné, a tiež princíp rozdávania darčekov. Nájdete tu nezvyčajné vianočné tradície, povery, obyčaje bežné pri oslave vianočných sviatkov, skrátka všetko, čo akokoľvek súvisí s Vianocami.

Zavriet reklamu