Európske vianočné trhy – kam sa tento rok vydať aj s ohľadom na aktuálnu situáciu?

Navštívte tie najlepšie vianočné trhy v Európe!

Užite si vôňu perníka, punču a množstvo ďalších dobrôt.

Zabavte sa s deťmi na zábavných atrakciách a pomaznajte sa so zvieratami v živých betlehemoch.

Ochutnajte miestne špeciality a užite si tie pravé Vianoce!

Vianočné trhy Viedeň

Ne – Čt 10:00–21:30 Pá – So 10:00–22:00

O Viedni je známe, že jej vianočné trhy patria k tým najkrajším v celej Európe. Rok, čo rok sa na námestí Rathausplatz (Radničné námestie) rozostaví viac ako 140 stánkov a celé okolie aj s priľahlým parkom potom vyzerá ako jedna veľká rozprávka.

Veľa svetiel, úžasné vône a rôzne atrakcie robia z návštevy vianočných trhov vo Viedni nezabudnuteľný zážitok. Pokojne sa tu môžete prechádzať celý deň až do večera a stále budete mať čo objavovať, ochutnávať a prezerať.

Vo viac ako 100 stánkoch ponúkajú predajcovia mnoho druhov tovaru, či už to sú originálne a často veľmi úchvatné vianočné ozdoby, pravé domáce viedenské cukrovinky, rôzne drobnosti, vhodné ako malé darčeky, alebo množstvo nápojov, ktoré sú, vo väčšine prípadov, teplé a zahrejú vás.

Ne – Čt 11:00–21:00 Pá – So 11:00–21:30

Druhé miesto, ktoré na Vianoce vo Viedni odporúčame navštíviť, sú vianočné trhy na námestí Márie Terézie. Tieto trhy sú tiež novoročné, takže tunajšie krásy môžete obdivovať o pár dní dlhšie.

Pre návštevníkov je tu prichystaný bohatý program, z ktorého môžeme vypichnúť vianočnú dedinku a alpskú chatu, v ktorej si môžete dopriať tradičné rakúske dobroty.

Pre športovcov je tu pripravené ihrisko na curling. V neposlednom rade je k dispozícii aj malý altánok s osvieteným imelom pre zamilovaných.

Ako vidíte, na vianočných trhoch vo Viedni sa nudiť nebudete a osláviť tam môžete ako Vianoce, tak Nový rok.

Denně 12:00–20:00

Tento maličký trh poteší všetkých, ktorí nemajú radi preľudnené miesta.

Trh pôsobí jednoducho. Nájdete tu trochu vianočného osvetlenia a atrakcie pre deti, ako je napríklad jazda vláčikom.

V období trhu tu môžete navštíviť aj zaujímavé workshopy.

Denně 10:00–21:00

Trh je to síce maličký, ale je vynikajúci.

Pôvabne vyzdobené stánky ponúkajú okrem umeleckých diel aj niekoľko gastronomických špecialít.

Zaujala vás Viedeň? Potom sa pozrite, čo ďalej ponúka viedenské vianočné trhy .

Vianočné trhy Salzburg

Ne – Čt 10:00–20:00 Pá – So 10:00–21:00

Mesto, v ktorom sa narodil Wolfgang Amadeus Mozart, je síce kúzelné, ale tú pravú iskru získa, až keď v čase adventu napadne sneh. Vianočné trhy sa rok, čo rok konajú na námestí Mirabellplatz pred zámkom Mirabell.

Okrem bohatého vianočného programu a množstva vystúpení, si budete môcť pochutnať na mnohých dobrotách. Trhy ponúkajú vynikajúce pečené gaštany, čerstvé perníčky, varené víno, údeniny, teplé jablká na špajli, Glühwein a ďalšie pochúťky.

Okrem toho si môžete na vianočných trhoch v Salzburgu nakúpiť rôzne drobnosti alebo si vypočuť nezabudnuteľný zvuk miestnych kostolných zvonov, ale aj vianočné piesne, ktoré vám zapajú dychové kapely aj spevácke zbory.

Po – Pa 10:00–20:00 So 09:00–21:00 Ne 09:00–20:30

Christkindlmarkt, čiže Ježiškov trh, je jeden z najstarších organizovaných trhov v Európe. Jeho história siaha až do neskorého 15. storočia. Organizuje sa v historickom centre na námestiach Domplatz a Residenzplatz.

Okrem samozrejmostí, ako sú stánky plné jedla a zvárakov, vás tu čaká kultúrny program prevažne pre deti. Každý utorok si deti môžu zaspievať v rámci programu plného zborového spevu, nazvaného „ Spievaj s nami “ av stredu si môžu vypočuť Predčítanie s Ježiškom .

Pre nemecky nehovoriace deti budú určite zaujímavejšie ďalšie dni, konkrétne štvrtok a sobota, kedy môžu navštíviť Koncert tradičných salzburských trubačov . V sobotu deti navyše navštevuje Ježiško s anjelmi .

Zistite viac o programe trhov v Salzburgu .

Vianočné trhy Bratislava

Denně 10:00–22:00

Medzi ďalšie najlepšie vianočné trhy v Európe patria jednoznačne trhy v Bratislave.

Začatie trhov, teda ich prvý deň, sprevádza rozsvietenie vianočného stromu na Hlavnom námestí (ďalšie trhy prebiehajú ešte na Františkánskom a Primaciálnom námestí) v popoludňajších hodinách.

Predajcovia v stánkoch sa doslova predbiehajú, aby vám pripravili tú najlepšiu ponuku. Vďaka tomu si môžete pochutnať na vynikajúcich klobáskach, pečeni, kapustnici, lahodnom grogu, punči, víne, ale aj na pečive, domácom mede, koláčoch, oblátkach, medovníku a množstve ďalších dobrôt. Nezabudnite aj na lokše.

Čo sa týka drobností a tradičných výrobkov, na výber máte produkty z dreva, dekoračné predmety, rôzne drobné aj väčšie darčeky, včelí vosk, vianočné ozdoby na stromček, hračky pre deti a ďalšie maličkosti. Súčasťou vianočných trhov v Bratislave je aj bohatý kultúrny program.

Vianočné trhy Budapešť

Po – Čt 10:00–20:00 Pá – Ne 10:00–22:00

Nakoniec sme si pre vás nepripravili nič menšieho než trhy, na ktoré každý rok zavíta viac ako 600 000 návštevníkov. V Budapešti majú adventné trhy veľkú tradíciu a obvykle začínajú už v novembri.

Hneď na troch miestach, v centre maďarskej metropoly, na vás budú čakať plné námestia najrôznejších stánkov. Všetky tieto miesta si obľúbia najmä milovníci tradičného maďarského jedla. Najviac času asi strávite na námestí pred bazilikou svätého Štefana, ktorá akoby bola na konanie vianočnej akcie predurčená. Hneď kúsok od tohto miesta sú ďalšie 2 námestia, Erzsébet tér a Vörösmarty tér.

Nie, tu párky v rožku a kúsky pizze nehľadajte, tešiť sa môžete hlavne na tradičné maďarské jedlá. Namiesto pizze teda skúste lepény alebo langoše. Paprikáš a maďarské klobásy, na všetky možné aj nemožné spôsoby, nahradia lacný párok v rožku. Zo sladkého určite vyskúšajte nefalšovaný Kürtőskalács. U nás známy skôr ako trdelník.

Preskúmajte podrobnejší program budapeštianskych trhov .

Toto sú naše odporúčania na tie najlepšie vianočné trhy v Európe, ktoré sa konajú v tomto roku.

Ktoré miesto v dobe adventu radi navštevujete vy? Skúšate veľké európske mestá alebo vyberáte vo svojej domovine? Podeľte sa s nami v komentároch.

Milan & Ondra

Vianoce nás jednoducho baví. Na webe Vianocedarceky.sk vám chceme ukázať tie najlepšie recepty, dekorácie a informácie o Vianociach na jednom mieste. Chýba nám tu niečo? Dajte nám vedieť a inšpirujte sa s nami! :)

Páčil sa vám tento článok? Dajte 5 hviezdičiek. :)

Napíšte komentár

E-mailová adresa nebude zverejnená a nebude uložená v žiadnej marketingovej databáze. Povinné polia sú označené *.

Zavriet reklamu