Aké budú tento rok adventné trhy v Amsterdame? Program a dôležité informácie na jednom mieste

Chystáte sa ešte tento rok do Holandska?

Vianočné trhy v Amsterdame budú ako každý rok nádherné.

Na čo sa môžete tešiť?

Koncerty, gastronómia, zábava a mnoho ďalšieho.

Vieme, čo, kedy a kde sa bude odohrávať.

Adventné trhy Amsterdam

Amsterdam je jedinečný svojimi úzkymi ulicami , sieťou kanálov i architektúrou , od inovatívneho dizajnu obchodnej štvrte Zuidas až po diela architektonického hnutia zvaného Amsterdamská škola.

To je pohľad na holandské hlavné mesto pretkané štýly a posiate mnohými svetoznámymi pamiatkami , vrátane Van Goghovho múzea, Rembrandtovho domu či domu Anny Frankovej.

Počas adventu je holandská metropola plná slávností, v kanáloch sa odrážajú vianočné svetlá a štýlovo vyzdobenými ulicami prestupuje vôňa ihličia. Vianočné trhy v Amsterdame dopĺňajú tie, ktorými je mesto posiate už po celý rok, napríklad preslávený kvetinový trh.

Vianočná dedinka Ice Village

12.00 – 21.00

Program amsterdamského adventného jarmoku

Centrom diania je Museumplein , ktorý sa každý rok mení na veľkolepú vianočnú dedinu. Amsterdamský vianočný trh je známy svojou lahodnou kombináciou dobrého jedla a nakupovania v kúzelnej zimnej ríši divov.

Kúpite tu ale aj drobné vianočné darčeky , predovšetkým rozmanité ručne vyrábané remeselné výrobky, alebo suveníry. Tento rok sa bohužiaľ nekoná slávne klzisko Ice Amsterdam.

Klzisko a trhy v Amsterdame.
zdroj: adequatetravel.com

Zimný raj Amsterdam

09:00 – 23:00

Nezabudnite navštíviť aj tento moderný zimný trh spojený s obrovským množstvom vonkajších i vnútorných aktivít pre deti i dospelých. Môžete si tiež pozrieť celý Amsterdam pri jazde obrím okolo.

Vianoce v Rai Amsterdam vám prinesú jeden z nezabudnuteľných zážitkov v podobe zimného kina, divadelných predstavení, ľadových športov, hudby a mnoho ďalšieho.

Vstupné sa pohybuje od 17,50 do 29,50 EUR, cena závisí od dňa a času, kedy prídete. Lepšiu predstavu, ako Winter paradise Amsterdam vyzerá, vám poskytne nasledujúce video.

Het Amsterdamse Winterparadijs 2022 Experience
zdroj: youtube.com

Funky vianočný trh v Amsterdame

12:00 – 18:00

Chcete zažiť niečo netradičné? Zúčastnite sa Funky vianočného trhu. Ide o jednodňový adventný trh , ktorý sa koná ako „zvláštne vydanie“ obvyklého nedeľného trhu na Westergas. Ponúka neuveriteľné ručne vyrábané umelecké diela, remeselné výrobky aj vynikajúce regionálne potraviny.

Tento adventný trh v Amsterdame je ideálne miesto, kde nakúpiť darčeky pre svojich blízkych. Nemáte tento rok žiadne nápady? Načerpajte inšpiráciu v našom článku vianočné darčeky pre kohokoľvek .

Čo vidieť v Amsterdame?

Námestie Dam a radnica

Dam je kultúrne centrum mesta. Tunajšia radnica predtým slúžila ako kráľovský palác. Interiér je turistom prístupný, otvorené je denne od 10:00 do 17:00. Ak máte záujem, zarezervujte si prehliadku vopred.

Starý kostol (Oude Kerk)

Chcete vidieť najstaršiu stavbu v Amsterdame? Starý kostol je skutočne starý, pochádza z 13. storočia. Pôvodne išlo o protestantský chrám, dnes sa využíva ako koncertná sieň.

Jordaan

Štvrť Jordaan stojí za návštevu pre svoju uvoľnenú atmosféru. Sú tu rôzne krčmičky a umelecké centrá. Prostredie dokresľujú úzke uličky a kanály.

Waag

Waag je bývalá mestská brána, pochádza z 15. storočia. Dnes slúži ako múzeum.

Vianočne osvetlené kanály v Amsterdame.
zdroj: secretamsterdam.com

Bazilika svätého Mikuláša

Stavbu tejto novogotickej baziliky dostavali na konci 19. storočia. Bazilika vás očarí nielen exteriérom, ale aj interiérom, ktorý je zdobený zlatou farbou.

Veterný mlyn De Gooyer

Ísť do Holandska a nevidieť veterný mlyn? To by nešlo! Preto si naplánujte prechádzku k najvyššiemu drevenému mlynu v celej krajine. Volá sa De Gooyer a je vysoký viac ako 26 metrov.

Ríšske múzeum (Riijksmuseum)

Múzeum má vo svojej zbierke umelecké diela holandských autorov, ktorí pôsobili v 17. storočí a neskôr. Uvidíte tu napríklad obrazy od Rembrandta či Vermeera. Deti a mládež do 18 rokov majú vstup zadarmo.

Dom Anny Frankovej

Pátrajte po vojnovej histórii a navštívte múzeum venované Anne Frankovej, o ktorej denníku ste už určite počuli. V decembri platí mimosezónna otváracia doba od 9:00 do 19:00.

Naše vianočné tradície sa od tých holandských trochu líšia. Zistite viac o tom, ako sa oslavuje holandskej Vianoce .

Milan & Ondra

Vianoce nás jednoducho baví. Na webe Vianocedarceky.sk vám chceme ukázať tie najlepšie recepty, dekorácie a informácie o Vianociach na jednom mieste. Chýba nám tu niečo? Dajte nám vedieť a inšpirujte sa s nami! :)

Páčil sa vám tento článok? Dajte 5 hviezdičiek. :)

Napíšte komentár

E-mailová adresa nebude zverejnená a nebude uložená v žiadnej marketingovej databáze. Povinné polia sú označené *.

Zavriet reklamu