Aké budú tento rok adventné trhy vo Viedni? Program a všetky dôležité informácie na jednom mieste

Hlavné mesto Rakúska má svoje nezameniteľné kúzlo v každom ročnom období.

Počas adventu sa ale stáva ešte krajším.

Nádherne osvetlené ulice, historické pamiatky všade okolo a vôňa tradičných pochúťok.

Vianočné trhy vo Viedni si zamilujete, právom patria k tým najveľkolepejším v celej Európe.

Kedy a kde si môžete pozrieť tie najkrajšie?

Všetko sa dozviete na nasledujúcich riadkoch.

Adventné trhy Viedeň

Na rozdiel od menších miest, ktoré majú iba jeden hlavný trh, je vo Viedni viac ako tucet vianočných jarmokov rozosiatych po celom meste, čo znamená, že je úplne nemožné sa nudiť.

Okrem toho, že mesto ponúka širokú škálu trhov, ich tiež organizuje na naozaj veľkolepých miestach od nádvoria kráľovských palácov až po svetoznáme námestia.

Predstavte si svieži zimný vzduch, ligot tisícok sviečok, hrnčeky punču, pečené gaštany, štrúdľu, nádherné ručne vyrábané predmety. A teraz to všetko rozprestrite pred nádherné historické kulisy – to sú vianočné trhy vo Viedni.

Vianočné trhy na Karlsplatz

Kedy a kde sa uskutoční?

12.00 – 20.00

Art ADVENT na Karlplatz je jedným z najobľúbenejších adventných trhov vo Viedni, ktorý sa odohráva pred majestátnym kostolom Karlskirche. Aj tento rok bude plný umenia, remesiel, unikátnych predmetov, ale aj hudobného programu a výberu gastronomických špecialít v bio kvalite.

Návštevníci si budú môcť vyberať z prvotriednych sklárskych, keramických, drevených, textilných a kožených výrobkov. Ďalej nebudú chýbať maľované predmety, fotografie, výrobky z vosku alebo šperky.

Deti sa môžu zapojiť do Hviezdnej kreatívnej dielničky , ktorá je k dispozícii vo veľkej jurte denne od 15:00 do 19:00 hod. Ponúkne rôzne ručne robené činnosti pre deti od 4 rokov, napríklad výrobu sviečok.

Ďalšou zaujímavou aktivitou je aj hravé maľovanie , ktoré sa odohrá cez víkendy a sviatky od 12:00 do 19:00. Zaujímavý bude zaiste aj Draisinen Express, vláčik poháňaný šliapaním, alebo kolotoč zo zberateľských kúskov.

Lepšiu predstavu o tom, ako tento viedenský vianočný trh vyzerá, si môžete urobiť prostredníctvom nasledujúceho videa.

Art Advent - Kunsthandwerk am Karlsplatz
www.youtube.com

Zažite rakúsky advent aj inde! Navštívte tiež vianočné trhy v Salzburgu , milo vás prekvapí.

Adventné trhy na námestí Am Hof

Kedy a kde sa uskutoční?

Pondělí až čtvrtek 11.00 – 21.00, pátek až neděle a svátky 10.00 – 21.00

Vianočný jarmok vo Viedni na námestí Am Hof nielen krásne vyzerá, ale aj krásne vonia. Vo vzduchu sa nesie vôňa škorice a levandule. Vo viac ako 70 stánkoch nájdete množstvo t radičných i moderných produktov .

Nebudete postrádať výber remesiel, vianočné dekorácie, ani občerstvenie. Tradíciou je tu tiež kadidlo, med, vosk a perníkové výrobky, rovnako ako ručne tkané vlnené odevy či didaktické drevené hračky.

Pohľad na viedenské trhy na am Hof.
zdroj: regiotours.net

Vianočný jarmok na Rathausplatz

Kedy a kde sa uskutoční?

10.00 – 22.00, 24.12.2023 10.00 – 18.30

Viedenské vianočné trhy na Rathausplatz ponúknu okrem známych a populárnych aktivít , ako je korčuľovanie, ruský bicykel a ringové hry, aj tradičné stánky s remeselnými výrobkami a lákavé stánky so vareným vínom a občerstvením či rozprávkový park.

S 200 stánkami rozosiatymi pred novogotickou viedenskou radnicou aj v okolitom parku je Wiener Christkindlmarkt najväčší vianočný trh vo Viedni.

Pre najmenších je pripravený pestrý detský program . Nebude chýbať stretnutie s Ježiškom, kreatívne remeselné a pekárske dielničky, 12-metrový poschodový kolotoč alebo korčuľovanie na ľadovom klzisku.

  Mimoriadnym lákadlom pre zamilovaných je potom Herzerlbaum , strom ovešaný svietiacimi červenými srdiečkami.

  Plánok trhov pred viedenskou radnicou.
  zdroj: christkindlmarkt.at

  Adventný jarmok na Stephansplatz

  Kedy a kde sa všetko uskutoční?

  11.00 – 21.00

  Tento vianočný trh v srdci Viedne vás osloví. Priamo na námestí sa nachádza katedrála sv. Štefana a naproti nej je skvelý výhľad na výnimočnú modernú architektúru Haas Haus.

  Hlavným zameraním vianočného trhu na Stephansplatz je veľmi kvalitný sortiment vystavovateľov . Zoženiete tu predovšetkým vysoko kvalitné výrobky zamerané na regionálnu výrobu , preto sa tento jarmok môže radiť k jednému z najlepších trhov vo Viedni.

  Zvláštna otváracia doba trhu:

  • 24.prosince: 11.00 – 16.00
  • 25.prosince a 26.prosince: 11.00 – 19.00
  Katedrála svätého Štefana s trhmi.
  zdroj: wienkultur.info

  Vianočné trhy na Maria-Theresien-Platz

  Kedy a kde sa všetko uskutoční?

  Neděle až čtvrtek 11.00 – 21.00, pátek a sobota 11.00 – 22.00

  Vianočná dedinka na Maria-Theresien-Platz otvára svoje brány aj tento rok, a to v nádhernom parku medzi Prírodovedeckým múzeom a Múzeom umenia.

  Tieto viedenské vianočné trhy sa nachádzajú v imperiálnom prostredí, ktoré je obklopené impozantnými viedenskými pamiatkami, ako je Hofburg alebo múzejná štvrť.

  Okrem úchvatnej atmosféry, ktorú ešte umocňujú svetelné projekcie na fasádach, tu nájdete množstvo predajných stánkov, kde budete môcť nakúpiť malé originálne darčeky, ale aj zaujímavé remeselné výrobky. Príjemnú atmosféru nastolia známe gospelové zbory a hudobné skupiny.

  Zvláštna otváracia doba trhu:

  • 24.prosince: 11.00 – 16.00
  • 25.prosince až 30. decembra: 11.00 – 19.00
  • 31.prosince: 11.00 – 18.00

  Hľadáte ďalšie adventné trhy v Rakúsku, ktoré by sa dali pohodlne absolvovať počas jednodňového výletu? Vyrazte do Linzie. Všetko dôležité vám prezradíme v článku o vianočných trhoch v Linzi .

  Starý viedenský trh

  Kedy a kde sa všetko uskutoční?

  10.00 – 21.00

  Ďalším zaujímavým vianočným jarmokom vo Viedni je aj tento Starý trh . Ponúka vyváženú zmes vynikajúcich kulinárskych dojmov, vysoko premyslené nápady na remeselné darčeky a pestrý kultúrny program pre deti aj dospelých. Všetko je koncipované tak, aby ste sa tu cítili skutočne príjemne.

  Cez víkendy sa na pódiu okrem hudobníkov a hercov tiež predstavia remeselníci a pomôžu nám k svojmu remeslu trochu viac „privoňať“. Vo svojich stánkoch ponúknu výrobky z keramiky, drevené betlehémy, vianočnú dekoráciu, sviečky, prútené výrobky, šperky, hračky a textilné výrobky.

  Z kulinárskych stánkov si budete môcť vybrať rôzne dobroty, napríklad varené jablčné víno, brandy, likéry, špeciality z medu a zázvoru, cukrovinky, kandizované ovocie, pečené gaštany, bylinné likéry alebo syry.

  Ešte si nie ste istí, či do vianočnej Viedne vyraziť? Nasledujúce video mapujúce tie najkrajšie tunajšie vianočné trhy vás určite presvedčia.

  VIENNA's Christmas Wonderland: Europe's Most Beautiful Markets!
  zdroj: youtube.com

  Milan & Ondra

  Vianoce nás jednoducho baví. Na webe Vianocedarceky.sk vám chceme ukázať tie najlepšie recepty, dekorácie a informácie o Vianociach na jednom mieste. Chýba nám tu niečo? Dajte nám vedieť a inšpirujte sa s nami! :)

  Páčil sa vám tento článok? Dajte 5 hviezdičiek. :)

  Napíšte komentár

  E-mailová adresa nebude zverejnená a nebude uložená v žiadnej marketingovej databáze. Povinné polia sú označené *.

  Zavriet reklamu