Aké budú tento rok adventné trhy v Paríži? Program a dôležité informácie na jednom mieste

Plánujete predvianočný výlet do hlavného mesta Francúzska?

Vianočné trhy v Paríži budú ako každý rok veľkolepé a nádherné.

Užite si tunajšiu romantiku, gastronómiu aj pamiatky.

Zistili sme za vás, čo, kedy a kde sa bude konať.

Adventné trhy Paríž

V decembri sa vianočným osvetlením rozžiari každé mesto, ale nie všade je výzdoba taká veľkolepá ako v Paríži, ktoré sa aj mimo vianočných sviatkov prezýva „Mesto svetla“. Vianočné osvetlenie v bulvári Champs Élysées je každý rok jedinečným zážitkom.

Osvetlená hlavná parížska ulica.
zdroj: thetourguy.com

Vianočné trhy pri Eiffelovej veži

11.00 – 23.00

Čo si ako prvé vybavíte, keď sa povie Paríž? Pravdepodobne Eiffelova veža. Jedným z najznámejších vianočných trhov v Paríži je Village de Noël du Champ-de-Mars . Táto zábavná a slávnostná akcia, ktorá sa koná až do začiatku januára každého roka, sa nachádza pozdĺž nábrežia Quai Jacques Chirac v tieni slávnej parížskej pamiatky.

Nájdete tu šesť desiatok stánkov, kde sa predáva všetko od tradičných potravín , ako sú napríklad klobásy či syry od regionálnych výrobcov. Okrem gastronómie v nich môžete obdivovať aj miestne remeslá alebo nakúpiť neobvyklé darčeky .

Kto nosí vo Francúzsku darčeky? A aké majú Francúzi vianočné zvyky? Zistite to v našom článku Ako sa oslavujú francúzske Vianoce .

Adventný jarmok pri Notre Dame

10.00 – 20.00

Jedným z najkrajších námestí v Paríži je námestie René-Viviani. S výhľadom na veľkolepý Chrám Matky Božej, ktorý bol v apríli 2019 zničený požiarom av súčasnej dobe prechádza rekonštrukciou, bude rozmiestnených okolo troch desiatok stánkov vianočného jarmoku The Marché de Noël de Notre-Dame .

Táto akcia, na ktorej sa predáva všetko od ručne vyrábaných šperkov až po makrónky, praclíky a množstvo vareného vína, je všeobecne považovaná za jeden z najlepších vianočných jarmokov v Paríži. Pre deti chystajú organizátori súťaže. Vychutnajte si jedinečnú atmosféru adventných trhov na jednej z najznámejších katedrál v Európe.

Vianočné trhy pri Notre Damme.
zdroj: vivreparis.fr

Vianočný jarmok v Saint Germain des Près

11.00 – 20.00

Saint Germain des Près je štvrť v Paríži s luxusnými obchodmi a drahými reštauráciami. Známa je aj vďaka pouličným kníhkupcom.

Tento menší parížsky vianočný trh, ktorý sa nachádza v 6. mestskom obvode v tieni opátstva Saint-Germain-des-Prés , najstaršieho kostola v Paríži, má jedinečné kúzlo, najmä keď sa zotmie a celý priestor sa rozžiari tisíckami svetiel.

Nájdete tu niekoľko desiatok stánkov, v ktorých sa predáva najrôznejší tovar, od potravinárskych výrobkov, až po celý rad remeselných darčekov a ručne vyrábaného tovaru. Štvrť Saint Germain des Près je známa tiež luxusnými obchodmi, drahými reštauráciami i pouličnými kníhkupcami.

Vianočné jarmoky sú plné lákavých dobrôt. Viete už však, čo budete maškrtiť doma? Inšpirujte sa našimi receptami na vianočné pečivo .

Advent v Jardin des Tuileries

11.00 – 23.45

Pokiaľ chcete zažiť naozaj veľkolepý francúzsky trh, potom je Jardin des Tuileries ideálnym miestom, kde začať. Čaká tu na vás približne osem desiatok drevených chalúpok rozmiestnených vo výnimočnom záhradnom prostredí medzi Louvrom a štvrtou Concord, čo by kameňom dohodil od Champs-Élysées .

Tento trh vám umožní nielen hodovať v mnohých stánkoch s pravými francúzskymi delikatesami či nakúpiť originálne darčeky. K dispozícii je tiež široká ponuka púťových atrakcií , vrátane obrieho ruského bicykla, odkiaľ sa môžete kochať nádherným výhľadom na mesto. Nechýbajú ani klzisko alebo detské predstavenia.

Ak si chcete urobiť lepšiu predstavu o tom, ako táto vianočná dedina v Paríži vyzerala v minulom roku, pozrite sa na video.

Christmas Market in Tuileries Garden Paris 2022
zdroj: youtube.com

Čo vidieť v Paríži?

Eiffelova veža

Vedeli ste, že Eiffelova veža mala na svojom mieste stáť len 20 rokov? Pôvodne slúžila ako vstupná brána veľtrhov a Parížania ju nemali v obľube. Nakoniec ju nezbúrali, pretože jej vrchol je výhodné miesto pre vysielačov. Veža je otvorená denne od 9:30 do 22:45. Vstupenky je lepšie rezervovať s predstihom na internete.

Louvre

O najznámejšom múzeu Paríža ste určite počuli. Návštevníci si tu môžu pozrieť slávne obrazy, ako je napríklad Mona Lisa od Leonarda da Vinciho. V múzeu navštívite sedem oddelení: Egyptské starožitnosti, Blízkovýchodné starožitnosti, Grécke, etruské a rímske starožitnosti, Islamské umenie, Sochárstvo, Dekoratívne umenie, Oddelenie maľby.

Múzeum Louvre v Paríži
zdroj: Unsplash.com

Otvorené je denne okrem utorka od 9 do 18 hodín. V piatky je otváracia doba predĺžená až do 21:45. Vstupenky si rezervujte vopred, záujem o vstup je totiž obrovský.

Víťazný oblúk

Stavba pochádza z 19. storočia, nechal ho postaviť Napoleon na oslavu víťazstva v bitke pri Slavkove. Každý deň od 10:00 do 22:30 je možné vystúpiť na strechu a rozhliadnuť sa do okolia.

Zámok Versailles

V decembri si síce príliš neužijete zámockú záhradu, ale aj tak sa určite na zámku zastavte. V rámci prehliadky navštívite dobovo zariadené sály a spálne. Prehliadky sa konajú každý deň okrem pondelka od 9:00 do 18:30.

Montmartre

Poznáte Améliu z Montmartru? Vydajte sa po ich stopách. V tejto historickej štvrti narazíte na pekné pamiatky, ako sú veterné mlyny z 19. storočia či bazilika Sacré Coeur.

Vianočný strom v Montmartri v Paríži
zdroj: Unsplash.com

Invalidovňa

Obrovský komplex budov vznikol v 17. storočí ako domov pre vojnových veteránov. Svoju funkciu plní dodnes, funguje tu vojenská nemocnica a domov dôchodcov. Zároveň je tu v prevádzke Múzeum francúzskej armády s Napoleonovou hrobkou. Deti a študenti majú ako v ďalších francúzskych múzeách a pamiatkach vstup zadarmo.

Milan & Ondra

Vianoce nás jednoducho baví. Na webe Vianocedarceky.sk vám chceme ukázať tie najlepšie recepty, dekorácie a informácie o Vianociach na jednom mieste. Chýba nám tu niečo? Dajte nám vedieť a inšpirujte sa s nami! :)

Páčil sa vám tento článok? Dajte 5 hviezdičiek. :)

Napíšte komentár

E-mailová adresa nebude zverejnená a nebude uložená v žiadnej marketingovej databáze. Povinné polia sú označené *.

Zavriet reklamu