Aké budú tento rok adventné trhy v Rothenburgu? Program a dôležité informácie na jednom mieste

Vianočné trhy v Rothenburgu ob der Tauber majú neopakovateľnú atmosféru.

Vďačí za ňu predovšetkým svojmu umiestneniu.

Historické centrum mesta so stredovekými stavbami je jednoducho nádherné.

Pozrite sa, čím ďalším je tento nemecký jarmok tak originálny.

Vianočné trhy Reiterlesmarkt

Kedy a kde sa všetko uskutoční?

Pondělí až čtvrtek 11.00 – 19.00, pátek až neděle 11.00 – 20.00

Program rothenburského adventného jarmoku

Vôňa pražených mandlí a vareného vína v stredovekom mestečku plnom vyzdobených stánkov, slávnostnej hudby a rôznych druhov umeleckých výrobkov. Také sú vianočné trhy v Rothenburgu, ktoré sa každoročne konajú v malebnom prostredí medzi radnicou a kostolom svätého Jakuba.

Vianočný jarmok v Rothenburgu bude slávnostne otvorený 1. decembra 2023 o 16.45 h. Potom zazvoní zvonica kostola sv. Jakuba a zaznie slávnostný prológ Rothenburger Reiterle . Reiterle má svoj pôvod v dávnej minulosti, kedy bol považovaný za zlovestného muža, ktorého duch sa v dávnych časoch vznášal nad mestečkom práve v čase adventu.

zdroj: rothenburg.de

Rothenburg Reiterlesmarkt má viac ako 500 rokov starú tradíciu a jeho historický pôvod sa odvtedy len málo zmenil. Okrem nákupu originálnych výrobkov, medzi ktorými určite nájdete aj drobné darčeky pod stromček, si môžete pochutnať na miestnych špecialitách , napríklad na tarte flambée alebo originálnych frankých klobásach.

Tešiť sa tiež môžete na koncerty a spevy zborov v kostoloch aj na námestí alebo sa zapojiť do kreatívnej dielne, kde si budete môcť vyrobiť svoju vlastnú vianočnú dekoráciu. Vo vianočnom múzeu Käthe Wohlfahrt sa môžete dozvedieť o histórii Vianoc či navštíviť výstavu vianočných stromčekov a historických adventných kalendárov.

Lepšiu predstavu o tom, ako rothenburské vianočné trhy vyzerajú, vám poskytne nasledujúce video.

Rothenburg Christmas Market Tour 2024 - Top 10 Best Things To Do At The Christmas Market In Germany
zdroj: youtube.com

Za jedny z najkrajších adventných trhov v celej Európe sú považované tie v neďalekom Norimbergu. Dozveďte sa kedy a kde sa norimberské vianočné trhy tento rok konajú.


Milan & Ondra

Vianoce nás jednoducho baví. Na webe Vianocedarceky.sk vám chceme ukázať tie najlepšie recepty, dekorácie a informácie o Vianociach na jednom mieste. Chýba nám tu niečo? Dajte nám vedieť a inšpirujte sa s nami! :)

Páčil sa vám tento článok? Dajte 5 hviezdičiek. :)

Napíšte komentár

E-mailová adresa nebude zverejnená a nebude uložená v žiadnej marketingovej databáze. Povinné polia sú označené *.

Zavriet reklamu