Aké budú tento rok adventné trhy v Debrecíne? Program a dôležité informácie na jednom mieste

Gastronomické špeciality, vonkajšie koncerty, rodinné a detské programy aj klzisko.

Vianočné trhy v Debrecene sú jedny z najobdivuhodnejších v Maďarsku.

Poskytujú krásnu atmosféru a dostatok vyžitia pre každého.

Poďte sa pozrieť, kam sa tu o advente vydať.

Adventné trhy Debrecen

Mesto Debrecen, po slovensky Debrecín, máme spojené predovšetkým s karnevalom, druhou svetovou vojnou, futbalom a skvelými údeninami. Jeho historické centrum je prekvapivo malebné a práve tu sa vianočné trhy v Debrecíne konajú.

Miestami, kde na návštevníkov čaká množstvo stánkov a ďalších atrakcií, sú najmä Kossuth tér, Piac utca, Csapó utca, Dosa nádor tér a Rózsa utca.

Vianočné trhy na námestí Kossuth a Piac utca

Kedy a kde sa všetko uskutoční?

Pondělí až čtvrtek 10.00 – 20.00, pátek a sobota 9.00 – 21.00, neděle 9.00 – 20.00

Program debrecínskeho vianočného jarmoku

S maďarskými vianočnými trhmi si bezpochyby vybavíme krásu hlavného mesta Budapešti, ktorá má jedny z najkrajších vianočných trhov v Európe. Nie je však jediná, ktorá tomuto štátu kraľuje, a ak vás zaujíma, kam ešte okrem iného vyraziť, potom vám môžeme s rukou na srdci odporučiť vianočné trhy v Debrecene.

Námestie Kossuth v Debrecíne je jedným z najkrajších námestí v Maďarsku, a predvianočnom čase bude navyše zahalené do honosnej výzdoby.

Adventný jarmok v Debrecíne sa bude odohrávať nielen na námestí, ale aj v okolitých uliciach. Za zmienku stoja významné atrakcie, ktoré si budete po celú dobu môcť do sýtosti vychutnať.

Predajné stánky, ktorými je lemovaná ulica Piac, poskytujú všetko, čo k Vianociam patrí. Nájdete tu všetko od vonných sviečok, cez dekorácie a hračky, po mydlá, perníčky alebo rôzne remeselné výrobky.

Nebudú chýbať ani stánky s kulinárskymi zázrakmi , pre príklad si uveďme koláče, chlebové placky alebo rôzne druhy vareného vína.

Na zahriatie môžete využiť vyhrievanú chatku . K príjemnej atmosfére v neposlednom rade prispejú tiež rozmanité kultúrne vystúpenia , ktoré navodia tú najlepšiu náladu adventu.

Svetelný vianočný strom v Debrecíne.
zdroj: utazzitthon.hu

A čo ďalšie podniknúť?

Obdobie medzi 2. a 5. decembrom bude v znamení Mikuláša , ktorý rád vypočuje vaše priania, básničky a pesničky v krásnej adventnej kukanke v nasledujúcich časoch:

  • Sobota 2. decembra: 16.00 – 18.00
  • Nedeľa 3. decembra: 11.00 – 18.00
  • Utorok 5. decembra: 16.00 – 18.00

Utorok 5. decembra od 18.00 pozýva Mikuláš všetkých na spievanie kolied na námestí Dósa Nádor.

K najväčším atrakciám vianočných trhov v Debrecíne patrí tunajšie obrovské ľadové klzisko , to bude otvorené od 25. novembra 2023 do 7. januára 2024.

Akú majú tunajšie vianočné trhy atmosféru vám priblížia nasledujúce zábery kamier.

Debreceni Advent 2022
zdroj: youtube.com

Hľadáte adventné akcie v Maďarsku, ktoré by sa dali pohodlne absolvovať počas jednodňového výletu? Vyrazte na vianočné trhy do Gyoru , určite vás nesklamú.


Neručíme za správnosť informácií.
We recommend contacting the relevant information center for more information and following the citys official website. It is not within our power to regularly update every change that the organizer announces. Thanks for your understanding and enjoy the markets! :)

Milan & Ondra

Vianoce nás jednoducho baví. Na webe Vianocedarceky.sk vám chceme ukázať tie najlepšie recepty, dekorácie a informácie o Vianociach na jednom mieste. Chýba nám tu niečo? Dajte nám vedieť a inšpirujte sa s nami! :)

Páčil sa vám tento článok? Dajte 5 hviezdičiek. :)

Napíšte komentár

E-mailová adresa nebude zverejnená a nebude uložená v žiadnej marketingovej databáze. Povinné polia sú označené *.

Zavriet reklamu