Aké budú tento rok adventné trhy v Berlíne? Program a dôležité informácie na jednom mieste

Premýšľate, že sa vypravíte nasať adventnú atmosféru do Nemecka?

Naplánujte si výlet na vianočné trhy v Berlíne.

Kedy a kam sa za nimi môžete vydať sa dozviete v tomto článku.

Adventné trhy Berlín

V čase Vianoc sa nemecké hlavné mesto premení na svetelnú kulisu plnú akcií , od slávnostných po zábavné, od vzrušujúcich po odpočinkové. Prejdite sa po okúzľujúcich uliciach osvetlených tisíckami svetielok a potom si doprajte prestávku so vareným vínom, punčom a čerstvo upečenými oblátkami na niektorom z miestnych adventných jarmokov.

Po celom meste sa koná niekoľko desiatok trhov , čo zaručuje množstvo rôznych zážitkov, od tradičných nemeckých vianočných trhov až po niektoré neobvyklé trhy, ktoré sú pre toto mesto jedinečné.

Podľa historických záznamov existujú vianočné trhy v Berlíne v určitej podobe už od 15. storočia , kedy predajcovia zrejme predávali medové pečivo a ďalšie sladké dobroty v predvianočnom období.

Radi by ste sa dozvedeli počas nemeckých vianočných sviatkov viac? Objavte, ako sa oslavuje Vianoce v Nemecku .

Vianočné trhy v Spandau

Kedy a kde sa uskutoční?

27.11.2023 – 23.12.2023

Pondělí až čtvrtek, neděle: 11.00 – 20.00, pátek a sobota: 11.00 – 22.00

Adventný trh v historickej štvrti Spandau patrí k najkrajším trhom v Nemecku . Staré mesto je ideálnym miestom pre nostalgický vianočný trh. V najväčšej súvislej pešej zóne v Berlíne sa v malých uličkách a dláždených uliciach krčí mnoho drevených chalúpok a stánkov.

Na vianočných trhoch v Spandau nakúpite pekné darčeky . V stánkoch narazíte na kvalitnú čokoládu, remeselné výrobky, umelecké diela, šperky, vonné sviečky, skrátka všetko, čo si len dokážete predstaviť. Na Štedrý deň a prvý sviatok vianočný je trh zatvorený.

Ďalej si môžete korčuľovať na vianočnom klzisku alebo sa zviezť na retiazkovom kolotoči . Pochutnáte si na pečených jablkách či gaštanoch a zapijete ich punčom. Pri tom sa budete tešiť pohľadom na nádhernú výzdobu. Zvláštnu atmosféru dotvára tiež betlehem so živými zvieratami.

Ako sa na berlínske vianočné trhy dostať?

 • Metrom linkou U7 do stanice Altstadt Spandau alebo S+U Rathaus Spandau
 • Vlakom linkou S5 do stanice Berlin Spandau
 • Autobusom linkou X33 alebo N7 do zastávky Altstadt Spandau
Vianočný jarmok Spandau.
zdroj: visitberlin.de

Historický vianočný trh vo Friedrichshain

Kedy a kde sa uskutoční?

16.11.2023 – 22.12.2023

Pondělí až pátek: 15.00 – 22.00, sobota a neděle: 12.00 – 22.00

Kedysi išlo o priemyselnú zónu, dnes o obľúbené kultúrne centrum, kde sa konajú okrem iného aj adventné trhy. V kultúrnom centre RAW si užijete vianočné trhy so stredovekou atmosférou .

V stánkoch môžete obdivovať a zakúpiť ručné práce kováčov, rezbárov, hrnčiarov a ďalších remeselníkov , ktoré sa môžu stať jedinečným vianočným darčekom.

Ochutnávanie tradičných pochúťok stredovekej kuchyne, napríklad horúce medovina a feuerzangenbowle, si môžete spestriť zhliadnutím kaukliarskych, rytierskych či akrobatických predstavení.

Pre deti sú na historicky ladenom vianočnom jarmoku pripravené zaujímavé atrakcie , ako je ruský bicykel a drevený kolotoč. Kto si trúfne, môže si vyskúšať streľbu z luku a kuše alebo sa vydať do trollieho lesa.

Ako sa na trhy dostať?

 • Vlakom do stanice Warschauer Straße (linky S3, S5, S7, S9, S75)
 • Metrom do stanice Warschauer Straße (linky U1, U3)
 • Autobusom do zastávky Warschauer Straße (linka 300, 347)
 • Električkou do zastávky Warschauer Straße (linky M10, M13)

Adventný jarmok Lucia Weinachtsmarkt

Kedy a kde sa uskutoční?

27.11.2023 – 22.12.2023

11.00 – 20.00

Tento očarujúci berlínsky vianočný trh sa nachádza na nádvorí Kulturbrauerei , zrušeného pivovaru, ktorý sa stal kultúrnym priestorom a kde sa dnes konajú kluby, divadlá a najväčšia berlínska silvestrovská párty pod strechou.

Vianočný trh Lucia, pomenovaný po severskej bohyni svetla, sa zameriava na tovar a potraviny zo Škandinávie . Historické tehlové budovy starého pivovaru tvoria veľkolepú kulisu sviatočne vyzdobeným a starostlivo upraveným stánkom.

Na tomto trhu nájdete aj širokú škálu zábavných medzinárodných produktov, od malého vozíka s absintom až po stánky s fínskymi špecialitami, islandskými sladkosťami, francúzskymi salámami a laponskými šperkami.

Ako sa na berlínske adventné trhy dostať?

 • Metrom linkou U2 do stanice Eberswalder str.
 • Autobusom linkou M1 a N do zastávky Eberswalder str.
 • Električkovými linkami 12, M1, M10 do zastávky Eberswalder str.

Hľadáte ďalšie adventné trhy v Nemecku, ktoré by sa dali pohodlne absolvovať počas jednodňového výletu? Vyrazte do Drážďan. Všetko dôležité vám prezradíme v článku o drážďanských vianočných trhoch .

Vianočný jarmok pri zámku Charlottenburg

Kedy a kde sa uskutoční?

27.11.2023 – 31.12.2023, 24.12.2023 zavřeno

12.00 – 22.00

Zvláštnosťou tohto adventného trhu je jeho umiestnenie. Na 250 predajcov vystavuje a predáva pred zámkom Charlottenburg nostalgické vianočné výrobky , ako sú betlehemské figúrky a ozdoby na stromček. Na trhu je k dostaniu aj tradičné nemecké vianočné pečivo, ako je štôlňa, perníčky a marcipánové pečivo.

Zámok, časti rozľahlých zámockých záhrad i samotný vianočný trh sú nádherne osvetlené . V blízkosti oranžéria sa deti môžu zabaviť na nostalgických jarmočných atrakciách , ako je veľký bicykel, rôzne kolotoče a malé horské dráhy.

Ako sa na adventné trhy do Berlína dostať?

 • Autobusom linkou 309, M45 na zastávku Schloss Charlottenburg
 • Autom, parkovisko je spoplatnené

Pozrite sa, ako tieto adventné trhy v Berlíne vyzerali v minulom roku.

Christmas Market at Charlottenburg Palace, Berlin
zdroj: youtube.com

Adventný trh v Domäne Dahlem

Kedy a kde sa uskutoční?

2.12.2023 – 3.12.2023, 9.12.2023 – 10.12.2023, 16.12.2023 – 17.12.2023

11.00 – 19.00

Adventný trh v skanzene vidieckeho duchu . Ideálne na výlety s malými deťmi. Vianočný jarmok je sústredený okolo bývalého panského domu zo 16. storočia. Starý dom a priľahlé hospodárske budovy v rozľahlom areáli Domäne tvoria krásnu kulisu jedného z najpôvabnejších vianočných trhov v Berlíne.

Okrem toho, že je Domäne Dahlem skanzenom, je tiež fungujúcou ekologickou farmou . Živé zvieratá dotvárajú útulný pocit malého vidieckeho trhu a ponúkajú návštevníkom ochutnávku prírody, to všetko na území Berlína. Deti si tu môžu vyrobiť vlastné sviečky a ozdoby na stromček alebo sa prejsť na poníkoch.

Ponuka vianočného trhu zahŕňa kvalitné ručne vyrábané darčeky , výrobky z keramiky a plsti aj vianočné ozdoby. Ochutnáte marcipán, horúce gaštany aj mäsové špeciality, nechýba ani varené víno či nealkoholický punč pre deti. Atmosféru spríjemňujú aj živé hudobné vystúpenia .

Ako sa na trhy dostať?

 • Metrom do stanice Dahlem-Dorf (linka U3)
 • Autobus na zastávku Domäne Dahlem (linka 110) alebo na zastávku Dahlem-Dorf (linky M11, N3 a X83)
 • Autom, pri trhu je možnosť parkovania

Hodláte na trhoch nakupovať darčeky? Inšpirujte sa v našom článku tipy na najlepšie partnerské darčeky na Vianoce , aby ste svoju drahú polovičku výberom milo prekvapili.

Berliner Weihnachtszeit

Kedy a kde sa uskutoční?

27.11.2023 – 7.1.2024

Pondělí až pátek: 12.00 – 14.00, sobota a neděle: 11.00 – 14.00

Tento vianočný trh s jedinečnou atmosférou sa nachádza v centre Berlína medzi Rotes Rathaus, St. Marienkirche a Alexanderplatz a je zmesou tradičného trhu a lunaparku.

Vo viac ako sto stánkoch predávajú predajcovia tradičné remeselné výrobky a vianočné ozdoby, ale aj šperky a rôzne drobnosti. Na najznámejšom berlínskom námestí so vzduchom line tiež vôňa bratwurstu, perníka a vareného vína.

Zvláštnosťou trhu je vianočná pyramída ozdobená viac ako piatimi tisíckami svetlami. Na prízemí pyramídy je k dispozícii občerstvenie a nápoje, zatiaľ čo plošina na vrchole ponúka pekný výhľad na mesto.

Záujemcovia o zábavu si užijú každodenné zábavné programy, jarmočné atrakcie pre deti a neďaleký ruský bicykel. Z vrcholu bicykla si návštevníci môžu vychutnať nádherný výhľad na mesto. Pre aktívnejších návštevníkov je k dispozícii klzisko .

Ako sa na vianočné trhy v Berlíne dostať?

 • Vlakom alebo metrom na stanici Alexanderplatz (linky S3, S5, S7, S9, U2, U5, U8)
 • Električkou alebo autobusom na zastávku Marienkirche (linky M4, M5, M6, M10, 100, 200)

Lepšiu predstavu o tom, ako táto jedinečná berlínska vianočná dedinka vyzerá, vám poskytne nasledujúce video.

Christmas Market Berlin 2022 Alexanderplatz / Weihnachtsmarkt Berlin Alexanderplatz 2022
zdroj: youtube.com

Milan & Ondra

Vianoce nás jednoducho baví. Na webe Vianocedarceky.sk vám chceme ukázať tie najlepšie recepty, dekorácie a informácie o Vianociach na jednom mieste. Chýba nám tu niečo? Dajte nám vedieť a inšpirujte sa s nami! :)

Páčil sa vám tento článok? Dajte 5 hviezdičiek. :)

Napíšte komentár

E-mailová adresa nebude zverejnená a nebude uložená v žiadnej marketingovej databáze. Povinné polia sú označené *.

Zavriet reklamu