Aké budú tohtoročné adventné trhy vo Varšave? Program a dôležité informácie na jednom mieste

Patríte k tým, ktorí jazdia na vianočné nákupy do Poľska?

V tom prípade sa určite oplatí zájsť až do hlavného mesta.

Vianočné trhy vo Varšave vás úplne okúzlia.

Obvykle sa tu konajú aj menšie akcie, ktoré nezávisle na sebe organizujú miestne nákupné centrá.

Čo všetko tu na vás čaká?

Adventné trhy Varšava

Poľské hlavné mesto sa každoročne v predvianočnom čase premieňa na kúzelnú ríšu divov , ktorá sa pýši nádherným osvetlením a samozrejme tiež množstvom stánkov s rozmanitým tovarom, vrátane ručne vyrábaných vianočných ozdôb, teplých svetrov a čiapok i miestnych perníčkov a ďalších špecialít.

Malé drevené domčeky ozdobené farebnými svetielkami sa nachádzajú na niekoľkých miestach Varšavy. Tradičný adventný jarmok sa tiahne pozdĺž obranných hradieb Starého mesta.

Hlavné varšavské vianočné trhy

Kedy a kde sa všetko uskutoční?

Neděle až čtvrtek: 11.00 – 20.00, pátek a sobota: 11.00 – 21.30

Varšava sa pýši mnohými vianočnými trhmi. Najznámejší je ten na Staromestskom námestí alebo Rynku Starego Miasta , ktorý sa prezýva jarmok Bożonarodzeniowy .

Môžete sa prejsť po vyzdobenom Krakowskom predmestí, prezrieť si mestský vianočný strom na Zámockom námestí a potom sa vydať na jarmok, ktorý sa koná medzi mestskými hradbami alebo Międzymurze Piotra Biegańskiego a tiahne sa až na Staromestské námestie, kde si môžete korčuľovať.

Stánky sú plné remeselných výrobkov, umeleckých produktov, ručne vyrábaných výrobkov, kulinárskych pochúťok a voňavých nápojov vrátane presláveného vareného vína. Atraktívna animácia a bohatá vianočná výzdoba sa postarajú o príjemnú rodinnú atmosféru a prenesú návštevníkov do kúzelného rozprávkového sveta.

Staromestské námestie vo Varšave s trhmi.
zdroj warszawa.wyborcza.pl

Láka vás návšteva ďalších európskych vianočných trhov? Prečítajte si článok, aký program ponúka vianočné trhy v Paríži !

Čo ďalšie môžete vo Varšave podniknúť?

Miesta s vianočným osvetlením

V decembri majú ulice a námestia Varšavy zvláštne kúzlo. Sú zdobené farebnými dekoráciami a rozprávkovými postavami, ktoré večer žiaria tisíckami svetlami. Prejdite sa po Kráľovskej ceste, prezrite si vianočný strom na Zámockom námestí a svetelnú výzdobu v uliciach Starého Mesta.

Návšteva Kráľovskej rezidencie

Navštívte Kráľovskú rezidenciu vo Wilanówe po zotmení a prezrite si jednu z najkrajších záhrad v Poľsku, ktorá v tomto ročnom období žiari tisíckami svetlami. Na nádvorí paláca vedie osvetlený tunel, z ktorého sa ľahko dostanete do kráľovskej zimnej záhrady.

Vianočne osvietený palác vo Varšave.
zdroj: inyourpocket.com

Klzisko

Prvé ľadové plochy vo Varšave sa otvárajú už v novembri. V zime ich nájdete v Paláci kultúry a vedy, na Staromestskom námestí av každej štvrti. Korčule si môžete požičať takmer na každom klzisku.

Česká republika sa pýši niekoľkými krásnymi vianočnými trhmi, ktoré stoja za návštevu! Skúste napríklad vianočné trhy v Jindřichovom Hradci .

Milan & Ondra

Vianoce nás jednoducho baví. Na webe Vianocedarceky.sk vám chceme ukázať tie najlepšie recepty, dekorácie a informácie o Vianociach na jednom mieste. Chýba nám tu niečo? Dajte nám vedieť a inšpirujte sa s nami! :)

Páčil sa vám tento článok? Dajte 5 hviezdičiek. :)

Napíšte komentár

E-mailová adresa nebude zverejnená a nebude uložená v žiadnej marketingovej databáze. Povinné polia sú označené *.

Zavriet reklamu