Aké budú tento rok adventné trhy v Londýne? Program a dôležité informácie na jednom mieste

Chystáte sa tento rok na adventný víkend do hlavného mesta Veľkej Británie?

Vianočné trhy v Londýne rozžiaria bohatá svetelná výzdoba.

Samozrejmosťou je aj bohatý sprievodný program.

Poďte objaviť, čo všetko pre svojich návštevníkov pripravujú.

Adventné trhy Londýn

Toto pulzujúce multietnické mesto je v predvianočnom čase posiate obrovským množstvom väčších i menších jarmokov, z ktorých každý má svoje vlastné čaro. Covent Garden vyniká svojou ponukou vysoko kvalitných remeselných výrobkov a širokým sortimentom remeselných potravín.

Southbank ponúka jedinečnú atmosféru vďaka rozmanitým gastronomickým pochúťkam aj tradičným remeslám. Hyde Park Winter Wonderland je najväčšou londýnskou vianočnou akciou s množstvom atrakcií pre deti i dospelých.

Neprehliadnuteľná je svetoznáma ulica Portobello Road , ktorá sa pýši jedným z najnápaditejších remeselných vianočných trhov, ktorého protiváhou sú adventné trhy v Greenwich Village , kde nájdete umelecké diela aj zberateľské predmety.

Mapka adventných trhov v Londýne.
zdroj: staycity.com

Vianočné dediny Winter Wonderland

Kedy a kde sa všetko uskutoční?

10.00 – 22.00, 25.12.2023 zavřeno

Winter Wonderland je najväčšia predvianočná akcia v celom Londýne. Skvele sa tu pobavia deti aj dospelí. Zažijete veľkú vianočnú show , na ktorú len tak nezabudnete. Ak sa rozhodnete Hyde Park navštíviť, nezabudnite si včas rezervovať vstupenku cez internet. V opačnom prípade by ste sa do parku nemuseli dostať, pretože jeho kapacita je obmedzená.

Na ploche sa nachádza veľké klzisko pod holým nebom , obrie koleso s výhľadom na celé mesto, a ďalšie vzrušujúce atrakcie, ako je ľadová šmykľavka , ľadová hora a hojdačka Wave Swinger. Deti určite budú chcieť navštíviť aj Santaland.

V stovke drevených chalúpok si budete môcť zahriať množstvom teplých nápojov, posilniť sa tradičnými pochúťkami aj zakúpiť drobné vianočné darčeky. Pozrite sa, ako slávna londýnska vianočná dedinka vyzerala v minulom roku.

Winter Wonderland London's Hyde Park ⭐️COMPLETE GUIDE⭐️
zdroj: youtube.com

Vianočný jarmok na Leicester Square

10.00 – 22.00

Či už ho milujete, alebo nenávidíte, Leicester Square je rušným centrom londýnskej umeleckej a divadelnej scény . Nachádza sa uprostred všetkých kín, kasín a kultúrnych priestorov vo West Ende a denne priťahuje tisíce turistov. V predvianočnom čase sa námestie premení na živú zimnú ríšu s mnohými atrakciami.

Unikátom tohto trhu je Spiegeltent , jedinečný stan, ktorý slúži ako miesto pre rôzne predstavenia. Nájdete tu predstavenia, ktoré zahŕňajú vystúpenia pre rodiny s deťmi počas dňa, ako aj večerné predstavenia v štýle kabaretu.

Stan na predstavení Leicester Square.
zdroj: officiallondontheatre.com

Za návštevu stoja aj adventné jarmoky u našich susedov. Vianočné trhy v Innsbrucku vás nesklamú.

Vianočné trhy v Covent Garden

Kedy a kde sa všetko uskutoční?

12.00 – 22.00

Covent Garden je známy svojím celoročným trhom, cez Vianoce dostane ale všetko úplne jedinečnú atmosféru a celý priestor aj trhovisko aj jeho okolie je nádherne vyzdobené.

Vianočný strom v Covent Garden je hneď po tom na Trafalgarskom námestí považovaný za najikonickejší v celom Londýne. Návštevníci sa môžu tešiť na Covent Garden Christmas Village Market s mnohými stánkami z typickými vianočnými pochúťkami aj historické vianočné sane . v skutočnosti sa jedná o repasovaný kočiar z roku 1884, ktorý ručne namaľoval britský umelec James Gemmill.

Vianočné sane v Covent Garden.
zdroj: coventgarden.london

Adventný jarmok Southbank Center

Kedy a kde sa všetko uskutoční?

neděle-čtvrtek: 11.00 – 22.00 pátek a sobota: 10.00 – 22.00

Prechádzka okolo rieky Temža na južnom brehu je jednou z najlepších bezplatných londýnskych atrakcií, a to nielen na Vianoce, kedy je miesto posiate vianočným osvetlením a tradičnými drevenými chatkami v alpskom štýle.

Stánky na Southbank Winter Market predávajú obľúbené sviatočné pochúťky, ako je varené víno, aj vianočné dekorácie a ďalší drobný tovar. Pravidelne sa tu konajú hudobné a divadelné predstavenia, ktoré dokresľujú atmosféru.

Zistite viac o tom, ako sa v Londýne oslavujú sviatky. Prečítajte si náš článok Čím sa líšia slovenské a anglické Vianoce .

Čo vidieť v Londýne?

Londýn je mesto plné pamiatok a zaujímavých miest. Tu sú niektoré z nich.

Buckinghamský palác

Navštívte sídlo kráľa Karola III. Väčšina prehliadok prebieha na jar av lete, ale aj v zimnej sezóne si môžete vybrať z dvoch turistických okruhov, jeden z nich je určený dospelým, druhý deťom. Prehliadku si rezervujte vopred na internete.

Westminsterský palác

Westminsterský palác je sídlo britského parlamentu. Najznámejšia z celého paláca je veža, ktorú ľudia mylne označujú ako Big Ben. Veža sa v skutočnosti volá Elisabeth Tower (predtým Clock Tower) a Big Ben je prezývka pre jej najväčší zvon (Great Bell).

Pohľad na známe londýnske pamiatky.
zdroj: guidelinestobritain.com

Tower of London

Viete, čím je hrad Tower of London významný? Sú v ňom už od 14. storočia uložené korunovačné klenoty . Turisti sa na nich môžu kedykoľvek prísť pozrieť. Počas adventu platí mimosezónna otváracia doba. Od utorka do soboty sa otvára o 9. hodine, v nedeľu av pondelok o 10. hodine.

Tower Bridge

Prejdite sa po najznámejšom moste cez rieku Temžu. Dobrodružnejšia cesta vedie vyvýšeným peším chodníkom, odkiaľ sa vám naskytne krásny výhľad na celý Londýn. Otvorené je denne od 9:30 do 18:00.

London Eye

Kto by nepoznal najväčšie vyhliadkové kolo v Európe! Jedna jazda trvá cca 30 minút.

Milan & Ondra

Vianoce nás jednoducho baví. Na webe Vianocedarceky.sk vám chceme ukázať tie najlepšie recepty, dekorácie a informácie o Vianociach na jednom mieste. Chýba nám tu niečo? Dajte nám vedieť a inšpirujte sa s nami! :)

Páčil sa vám tento článok? Dajte 5 hviezdičiek. :)

Napíšte komentár

E-mailová adresa nebude zverejnená a nebude uložená v žiadnej marketingovej databáze. Povinné polia sú označené *.

Zavriet reklamu