Aké budú tento rok adventné trhy v Gdansku? Program a dôležité informácie na jednom mieste

V predvianočnom období sa v mnohých poľských mestách konajú vianočné jarmoky.

Prístavné veľkomesto na brehu Baltského mora nie je výnimkou.

Vianočné trhy v Gdansku patria medzi jedny z najkrajších v celom Poľsku.

Prečo sa ich oplatí navštíviť?

Adventné trhy Gdansk

Viete, v čom sa líšia vianočné trhy v Gdansku napríklad od varšavských vianočných trhov? Nie sú preplnené turistami a sú zaujímavou alternatívou ku klasickým trhom nemeckého a rakúskeho typu.

Vianočné trhy na hlavnom námestí

Kedy a kde sa uskutoční?

neděle až čtvrtek: 11.00 – 20.00, pátek a sobota: 11.00 – 21.00

Česká republika sa pýši niekoľkými krásnymi vianočnými trhmi, ktoré stoja za návštevu! Prečítajte si program vianočných trhov v Piesku .

Gdanské vianočné trhy sa konajú na Targ Węgłowy av jeho bezprostrednej blízkosti ulicami Tkacka a Wojciecha Boguslawskiego , kde sú rozmiestnené stánky s vianočnými dekoráciami, remeselnými výrobkami alebo občerstvením a samozrejme vareným vínom.

Jeho jedinečnú atmosféru vytvára predovšetkým originálnu, atmosféru budujúcu scénografia. Práve pre tento výnimočný čas sú vytýčené vianočné ulice ako Čokoládová, Škoricová, Anjelská a Štedrovečerná.

Plánok gdanského vianočného jarmoku.
zdroj: bozonarodzeniowy.pl

Čo ďalšie stojí v Gdansku za videnie?

Sprievod elfov

Gdanským vianočným trhom sa každý deň prechádza sprievod elfov. Je to rozkošná a zábavná tradícia, ktorá navodzuje vianočnú náladu. Aj keď nebudete v Targ Węglowy, sprievod budete počuť aj z blokov ďalej.

Losí obydlia

Rovnako ako v predchádzajúcich rokoch bude vianočnú atmosféru na gdanskom veľtrhu umocňovať Losí obydlie, pôvabný domček blízko Veľkej zbrojnice, ktorý je domovom veľmi zvláštnej postavy – hovoriaceho losa Lucka.

Kultúrne akcie na pódiu na Targ Węglowy

Tieto udalosti zahŕňajú koncerty, vianočné koledy a divadelné predstavenia. K ďalším atrakciám na gdanskom adventnom jarmoku patrí kolotoč alebo interaktívna zábava pre deti a svetelné dekorácie. Scénografia veľtrhu je každoročne obohacovaná o nové prvky.

Okrem týchto vianočných podujatí ponúka mesto svojim návštevníkom skvelé kaviarne, bary, živú hudbou, múzeá a architektúru. Lepšiu predstavu o tom, ako vianočný Gdansk vyzerá, vám poskytne nasledujúce video.

Jarmark Bożonarodzeniowy 2022 - Dziękujemy, że byliście z nami!
zdroj: youtube.com

Láka vás návšteva ďalších európskych vianočných trhov? Prečítajte si článok, aký program ponúka vianočné trhy v Gyore !

Milan & Ondra

Vianoce nás jednoducho baví. Na webe Vianocedarceky.sk vám chceme ukázať tie najlepšie recepty, dekorácie a informácie o Vianociach na jednom mieste. Chýba nám tu niečo? Dajte nám vedieť a inšpirujte sa s nami! :)

Páčil sa vám tento článok? Dajte 5 hviezdičiek. :)

Napíšte komentár

E-mailová adresa nebude zverejnená a nebude uložená v žiadnej marketingovej databáze. Povinné polia sú označené *.

Zavriet reklamu