Aké budú tento rok adventné trhy v Norimbergu? Program a dôležité informácie na jednom mieste

Vôňa perníčkov, vareného vína aj klobások.

K tomu zvuk kolied a príjemná atmosféra.

Ťažko si dokážeme predstaviť, aké sú vianočné trhy v Norimbergu krásne.

Predvianočný čas je jedným z najlepších na návštevu tohto pôvabného mesta.

Všetko dôležité vám prezradíme na nasledujúcich riadkoch.

Adventné trhy Norimberg

Norimberské vianočné trhy sú všeobecne považované za jedny z najkrajších v celej Európe. Prvé zmienky sa datujú do roku 1530 , kedy sa v súkromných listoch člena miestnej rady spomína trh, ktorý sa konal počas adventu.

Prvý konkrétny dôkaz o existencii vianočného jarmoku v Norimbergu pochádza až z roku 1628 . Z tohto roku bola nájdená zdobená drevená krabička s nápisom: „Zaslané Regine Susanne Harßdörfferinovej slečnou Susannou Eleonorou Erbsinovou pri príležitosti vianočného trhu v roku 1628“. V dnešnej dobe sú Nuremberg Christkindlesmarkt obľúbenou akciou so stovkami predajcov a tisíckami návštevníkov.

Vianočné trhy na Hauptmarkt

Kedy a kde sa všetko uskutoční?

10.00 – 21.00, 24.12.2023 10.00 – 14.00

Program norimberských vianočných trhov

Vianočné trhy v Norimbergu sa konajú v historickom centre mesta na Hlavnom námestí. V drevených stánkoch nájdete tradičné, často ručne vyrábané vianočné ozdoby a sladké dobroty , ako sú perníky, sušienky spekulatius, a samozrejme varené víno.

Jedným zo symbolov norimberských Vianoc je Ježiško so zlatou korunou a zlatými vlasmi, ktorého predstavuje mladé blonďavé dievča. Okrem zahájenia trhov sa s ňou môžete stretnúť od 5.12.2023 do 22.12.2023 vždy od utorka do piatku o 14.30 a detskom trhu av 15.00 na hlavnom trhu.

Norimberský Ježiško.
zdroj: christkindlesmarkt.de

Okrem tejto postavy deti ocenia aj množstvo atrakcií, ako sú Detské Vianoce na neďalekom námestí, Hviezdny dom, kolotoče alebo norimberský detský svetelný sprievod.

Dospelé návštevníkov poteší výber vianočných ozdôb, výrobkov z fúkaného skla, zlatých anjelikov, drevených luskáčikov, betlehemov, prírodných mydiel a farebných hviezd. Spomenúť tiež musíme aj ručne vyrábanú keramiku alebo sklenené šperky.

Plánok norimberských vianočných trhov.
zdroj: christkindlesmarkt.de

Adventný jarmok v Norinbergu láka tiež na niekoľko delikates, ktoré inde nenájdete. Ochutnať tak musíte nielen originálny norimberský perník Elisenlebkuchen , ale aj norimberské klobásky Rostbratwurst , ktoré sa obvykle podávajú „Drei im Weggla“, po troch v chrumkavej žemli.

A nakoniec sa môžete pozrieť, ako vianočný jarmok v Norimbergu vyzerá cez zábery kamery:

Most Famous Christmas Market in Europe | Christmas Market in Nuremberg 2022 | 4K
zdroj: youtube.com

Veľmi slávne a hojne navštevované sú tiež trhy v Drážďanoch. Ich výhodou je, že na nás čakajú iba kúsok za hranicami. Drážďanské vianočné trhy si zamilujete.

Milan & Ondra

Vianoce nás jednoducho baví. Na webe Vianocedarceky.sk vám chceme ukázať tie najlepšie recepty, dekorácie a informácie o Vianociach na jednom mieste. Chýba nám tu niečo? Dajte nám vedieť a inšpirujte sa s nami! :)

Páčil sa vám tento článok? Dajte 5 hviezdičiek. :)
Zavriet reklamu