Aké budú tento rok adventné trhy v Ríme? Program a dôležité informácie na jednom mieste

Všetky cesty vedú do Ríma, tak prečo nie aj tie cez Vianoce.

Nádherne osvetlené ulice, historické pamiatky všade okolo a vôňa tradičných pochúťok.

V čase adventu a vianočných sviatkov je Večné mesto ešte pôsobivejšie ako inokedy.

Vianočné trhy v Ríme si zamilujete.

Kedy a kde si môžete pozrieť tie najkrajšie?

Adventné trhy Rím

Vianočné trhy v Ríme vytvárajú kúzelnú vianočnú atmosféru , najmä po zotmení, keď svetlá jemne podfarbujú ulice i námestia a vytváranie dokonalú kulisu na hľadanie originálnych darčekov, ochutnávanie pečených gaštanov, horúcej čokolády a ďalších typických výrobkov z rôznych talianskych regiónov. V pozadí často znejú zvuky vianočných kolied.

Rímske vianočné jarmoky sa konajú na mnohých miestach, ale vždy si môžete byť istí, že budete obklopení kúzelnými historickými kulisami v podobe svetovo preslávených pamiatok.

Vianočné trhy na Piazza Navona

Kde a kedy to celé prepukne?

9.00 – 21.00

Program vianočného jarmoku v Ríme

Vianočný trh na námestí Piazza Navona sa koná v historickom centre mesta, na mieste, kde kedysi stával Domiciánov štadión, v nádhernom barokovom prostredí, ktorému dominuje kostol Santa Agnesa, Palazzo Pamphili a jedna z najkrajších fontán v meste, slávna Berniniho Fontana dei Quat.

Námestie sa na niečo málo cez mesiac premení na nádherný vianočný trh, ktorý vyzerá ako z rozprávky. Okrem krásnych stánkov s vianočnými dekoráciami , sklenenými ozdobami, figúrkami do betlehemov či typických pochúťok, tu nájdete aj ďalšie atrakcie, ako je trblietavý konský kolotoč , betlehem a veľký vianočný strom .

Pre rodiny s deti sú každoročne pripravené akcie s Babbo Natale (Otcom Vianoc) a čarodejnicou Befanou, dvoma typickými postavami talianskych Vianoc.

Počas trhov sa každý deň koná aj sprievodný zábavný program , ktorého súčasťou sú koncerty, predstavenie akrobatov, žonglérov a mnoho ďalšieho.

Detský kolotoč na trhoch v Ř9me.
zdroj: groupon.it

Vianočné trhy na Piazza di Spagna

Kde a kedy to celé prepukne?

9.00 – 21.00

Program vianočného jarmoku Piazza di Spagna

Na námestí Piazza di Spagna je mnoho zaujímavostí, nie nadarmo je jedným z najznámejších námestí v Ríme, a počas adventu sa tu samozrejme konajú vianočné trhy.

Trh sa koná na impozantnom mieste vedľa Fontana della Barcaccia a pred monumentálnym schodiskom vedúcim ku kostolu Santissima Trinità dei Monti, odkiaľ je jeden z najlepších výhľadov na Rím .

Stánky ponúkajú množstvo predmetov, ktoré sa môžu stať milým vianočným darčekom, v prevažnej väčšine prípadov sa jedná o ručne vyrábané výrobky . Chýbať samozrejme nemôžem sladké aj slané pochutiny a nápoje.

Vianočné trhy a vianočné dedinka v Cinecittà World

Kde a kedy to celé prepukne?

11.00 – 19.00, Silvestr 18.00 – 06.00

Program vianočného jarmoku a dedinky Cinecittà World

Cinecittà World je zábavný park, ktorý vznikol z časti nevyužívaných ateliérov filmového štúdia v Ríme. Každý rok sa premieňa na obrovskú vianočnú dedinu, ktorej súčasťou sú aj bohaté adventné trhy .

Po príchode vás ohromí nádherne vianočne vyzdobená a osvetlená hlavná ulica Cinecittà. Dizajnové svetlá pôsobivo osvetľujú malé domčeky vianočného trhu, kde bude možné ochutnať tradičné pochutiny či zakúpiť originálne darčeky pod stromček.

Po celý deň prebieha na rôznych miestach rad špeciálnych vianočných show . Nechýbajú tanečné a divadelné predstavenia za zvukov slávnych vianočných piesní a kolied.

Veľkým hitom je každý rok Polvere di Stelle – Il Festival delle luminarie (Hviezdny prach – Festival svetiel) alebo sugestívna cesta vianočných svetiel , ktorá návštevníkov sprevádzať medzi fantastickými zvieratami, farebnými stromami, dekoráciami a ďalšími špeciálnymi svetelnými efektmi.

Rodiny s deťmi si určite nebudú chcieť nechať ujsť návštevu Santovho domu, kde sa môžu osobne stretnúť so Santa Clausom. V kinoparku sa nachádza vianočné kino, ktorého súčasťou sú aj predstavenia v Gocce di Cinema, kde najkrajšie scény z vianočných filmov ožívajú na vodnej stene.

Skutočný sneh a atmosféru severného pólu ponúkne Ľadové kráľovstvo , jediný krytý snehový park v Taliansku. Užiť si tu môžete hneď štyri atrakcie: Pattiniamo (tradičné klzisko), Scivolone a Kamikice (zjazdovka šmykľavka, ktoré schádzate na gumových člnoch) či Palle di neve (zimné ihrisko, kde môžete zvádzať snehové bitky s priateľmi).

Otváracia doba
11.11.2023 – 12.11.2023
18.11.2023 – 20.11.2023
25.11.2023 – 26.11.2023
2.12.2023 – 3.12.2023
8.12.2023 – 10.12.2023
16.12.2023 – 17.12.2023
23.12.2023
25.12.2023 – 31.12.2023
2.1.2024 – 7.1.2024

Vstupné online
Dospelí a deti na 140 cm výšky: 27 €
Deti do 140 cm výšky: 22 €
V ponuke sú aj rôzne zvýhodnené vstupné, napríklad iba na popoludnie či rodinné balíčky.

Pozrite sa, ako vyzerala vianočná dedinka v roku 2022:

Natale a Cinecittà World
zdroj: youtube.com

Hľadáte talianske trhy, na ktoré by ste sa mohli vypraviť autom? Skúste adventné trhy v krásnom prostredí Dolomitov. Všetko dôležité vám prezradíme v článku o vianočných trhoch v Bolzane .

Zaujímavé miesta v Ríme

O Ríme sa právom hovorí, že je jedným z najkrajších miest na svete, jeho historické a architektonické dedičstvo je obrovské. Od jari do jesene je mesto často plné turistov.

Pokiaľ návštevu ale naplánujete na dobu adventu, môžete si okrem vianočných trhov užiť aj oveľa pokojnejšiu návštevu slávnych pamätihodností, ako je Koloseum, Forum Romanum, Fontána di Trevi či Vatikán . Veľmi zaujímavé sú ale aj dve centrálne námestia, na ktorých sa odohrávajú vianočné trhy.

Vianočný strom pred Koloseom.
zdroj: scuolascuola.com

Námestie Piazza Navona

Piazza Navona je pozoruhodnou ukážkou baroka. Námestie je ohraničené budovami, ktoré vyrástli na zvyškoch Domiciánovho štadióna, ktorého tvar a rozmery sa dodnes zachovali.

Pôvodný tvar súčasného námestia totiž verne kopíruje obvod antického štadióna, ktorý nechal Domicián postaviť v roku 86 nl pre atletické súťaže a konské dostihy. Pozostatky tejto starobylej stavby ležia 5-6 metrov pod úrovňou dnešnej ulice a sú stále k videniu v suteréne kostola Sant’Agnese in Agone, ktorý je jednou z dominánt námestia.

Námestie zdobia tri fontány: Maurova fontána, Kalderariho fontána, známa tiež ako Neptúnova fontána, obe diela od Giacoma della Porta, a uprostred námestia impozantný Fontána Štyroch riek od Giana Lorenza Berniniho.

Námestie Piazza di Spagna

Za pontifikátu Inocencie XIII. a pod vedením rímskeho architekta Francesca De Santis bola na začiatku 18. storočia vybudovaná Scalinata di Trinità dei Monti (Španielske schody), malebné spojenie medzi svahmi Pincia, ktorému dominuje kostol Najsvätejšej Trojice, a spodným Piazza di Spagna (Španielskym námestím), ktoré je obľúbeným miestom stretávania obyvateľov Ríma.

Na vrchole schodiska stojí kostol Trinità dei Monti, založený v roku 1495, a uprostred námestia je pôsobivá fontána známa ako „Barcaccia“ od Pietra Berniniho. Termín „barcaccia“ označuje typické lode používané na rieke Tibere.

Milan & Ondra

Vianoce nás jednoducho baví. Na webe Vianocedarceky.sk vám chceme ukázať tie najlepšie recepty, dekorácie a informácie o Vianociach na jednom mieste. Chýba nám tu niečo? Dajte nám vedieť a inšpirujte sa s nami! :)

Páčil sa vám tento článok? Dajte 5 hviezdičiek. :)

Napíšte komentár

E-mailová adresa nebude zverejnená a nebude uložená v žiadnej marketingovej databáze. Povinné polia sú označené *.

Zavriet reklamu