Aké budú tento rok adventné trhy vo Vroclavi? Program a dôležité informácie na jednom mieste

Vroclav je krásne historické mesto a advent je jedným z najlepších období, kedy ho navštíviť.

Vianočné trhy vo Wroclavi s kúzelnou atmosférou ako z rozprávky sú možno jedny z najviac podceňovaných trhov v Európe.

Presvedčte sa o tom na vlastnej koži.

Adventné trhy Wroclaw

Toto mesto na rieke odre založil v 10. storočí slovanský kmeň Slezanov a čoskoro potom ho dobyl poľský kráľ Mešek I. Následne mesto vystriedalo mnohých kráľa, kniežatá, vojvodu, biskupov i cisára, preto bolo známe pod mnohými menami. Okrem Wroclaw bolo ďalším často používaným názvom nemeckej Breslau.

Dnes je Vroclav to rušné univerzitné mesto a poľské centrum informačných technológií, často nazývané poľským Silicon Valley. Každý rok sa v malebnom historickom centre Wroclawi konajú adventné jarmoky, na ktoré mieria tisíce návštevníkov nielen z Poľska, ale aj z Čiech.

Vianočné trhy na Rynku

Kedy a kde sa všetko uskutoční?

10.00 – 21.00

Program vroclavského adventného jarmoku

Jarmark Bożonarodzeniowy Wrocław ponúkajúci rozmanitý tovar nájdete nielen na Rynku alebo Hlavnom námestí, ale aj v priľahlých uliciach Świdnicka a Oławska a na Soľnom námestí, poľsky Plac Solny .

Jedným z najzaujímavejších symbolov vianočného jarmoku vo Vroclavi je vianočný trpaslík . Stačí sa trikrát dotknúť jeho čiapky a pravdepodobne sa splnia všetky vaše sny. Ale pozor, na námestí sa tento trpaslík objaví iba raz ročne.

Pri prechádzke okolo námestia nájdete v stánkoch tradičné poľské jedlá , ako sú pirohy a údený syr, ale na trhu je viac medzinárodných stánkov, kde môžete dostať maďarské langoše, holandské palacinky, pokrmy typu paella a mnoho ďalších lahôdok, ktoré stoja za to ochutnať.

Plagát vroclavského jarmoku.
zdroj: jarmarkbozonarodzeniowy.com

Núdza nebude ani o vianočné cukrovinky , napríklad bublinkové vafle, maďarské koláče, vianočné pralinky a perníky či turecký med. Samozrejmosťou sú aj tradičné nápoje, ako je varené víno, horúci jablkový mušt a horúca čokoláda.

Okrem stánkov s občerstvením sa môžete tešiť aj na stánky s rozmanitými remeselnými výrobkami, šperkami, oblečením či vianočnými dekoráciami. Nebude chýbať ani obrovský vianočný strom .

Zvláštna otváracia doba:

24. decembra 2023 – zatvorené
25. decembra 2023 – zatvorené
26. decembra otvorené od 13.00
31. decembra – stánky s občerstvením budú otvorené do 2 hodín ráno, ostatné do 17.00
1. januára – zatvorené

Adventný jarmok vo Vroclavi.
zdroj: its-poland.com

Krásne adventné jarmoky na váš čakajú aj v ďalších poľských mestách. Navštívte aj vianočné trhy v Krakowe .

A čo ďalšie podniknúť?

Vroclavské vianočné trhy vynikajú aj svojim programom pre malých návštevníkov . Deti môžu zavítať do rozprávkového lesa , kde na nich čakajú krásne rozprávky s kúzelnými vizualizáciami a zvukovým efektmi. Tešiť sa môžu aj na kolotoč, rozprávkové chaty a neobvyklý dvojpodlažný dom s továrňou na darčeky!

Na prízemí budú môcť pozorovať starostlivú prácu elfov. To zároveň poslúži na zoznámenie sa s celým procesom od obdržania vreca listov s vianočnými snami, cez prijatie návrhu, po zabalení a odoslaní vianočných darčekov. Potom budete môcť vstúpiť na terasu, obdivovať panorámu Rozprávkového lesa.

K príjemnému stráveniu času na vianočných trhoch vo Wroclawi môže prispieť slávnostná stodola, kde sa môžete ukryť pred mrazom a vychutnať si teplý nápoj. K dispozícii bude aj Krbový dom s aromatickým vroclavským vareným vínom a lahodnou Krasnalskou čokoládou.

Na Soľnom námestí budete môcť obdivovať panorámu adventných trhov z trojúrovňového rozprávkového domu s vyhliadkovou plošinou a vežou s osvetlenými hodinami. V tejto chate sa budete môcť zahriať pri krbe, piť horúce nápoje a príjemne stráviť čas v slávnostne vyzdobenom priestore.

Ako vyzerajú vianočné trhy vo Wroclavi? Mrknite sa na video.

zdroj: youtube.com


Milan & Ondra

Vianoce nás jednoducho baví. Na webe Vianocedarceky.sk vám chceme ukázať tie najlepšie recepty, dekorácie a informácie o Vianociach na jednom mieste. Chýba nám tu niečo? Dajte nám vedieť a inšpirujte sa s nami! :)

Páčil sa vám tento článok? Dajte 5 hviezdičiek. :)
Zavriet reklamu