Aké budú tento rok adventné trhy vo Vroclavi? Program a dôležité informácie na jednom mieste

Vroclav je krásne historické mesto a advent je jedným z najlepších období, kedy ho navštíviť.

Vianočné trhy vo Wroclavi s kúzelnou atmosférou ako z rozprávky sú možno jedny z najviac podceňovaných trhov v Európe.

Presvedčte sa o tom na vlastnej koži.

Adventné trhy Wroclaw

Toto mesto na rieke odre založil v 10. storočí slovanský kmeň Slezanov a čoskoro potom ho dobyl poľský kráľ Mešek I. Následne mesto vystriedalo mnohých kráľa, kniežatá, vojvodu, biskupov i cisára, preto bolo známe pod mnohými menami. Okrem Wroclaw bolo ďalším často používaným názvom nemeckej Breslau.

Dnes je Vroclav to rušné univerzitné mesto a poľské centrum informačných technológií, často nazývané poľským Silicon Valley. Každý rok sa v malebnom historickom centre Wroclawi konajú adventné jarmoky, na ktoré mieria tisíce návštevníkov nielen z Poľska, ale aj z Čiech.

Vianočné trhy na Rynku

Kedy a kde sa všetko uskutoční?

24.11.2023 – 7.1.2024

10.00 – 21.00

Na co se můžete těšit?

  • bohatý sortiment v prodejních stáncích
  • zajímavý a poutavý kulturní i doprovodný program pro děti i dospělé
  • spousta atrakcí

Jak se na trhy dostat? Použijte následující mapu.

Pro více informace doporučujeme sledovat web pořadatele.

Program vroclavského adventného jarmoku

Jarmark Bożonarodzeniowy Wrocław ponúkajúci rozmanitý tovar nájdete nielen na Rynku alebo Hlavnom námestí, ale aj v priľahlých uliciach Świdnicka a Oławska a na Soľnom námestí, poľsky Plac Solny .

Jedným z najzaujímavejších symbolov vianočného jarmoku vo Vroclavi je vianočný trpaslík . Stačí sa trikrát dotknúť jeho čiapky a pravdepodobne sa splnia všetky vaše sny. Ale pozor, na námestí sa tento trpaslík objaví iba raz ročne.

Pri prechádzke okolo námestia nájdete v stánkoch tradičné poľské jedlá , ako sú pirohy a údený syr, ale na trhu je viac medzinárodných stánkov, kde môžete dostať maďarské langoše, holandské palacinky, pokrmy typu paella a mnoho ďalších lahôdok, ktoré stoja za to ochutnať.

Plagát vroclavského jarmoku.
zdroj: jarmarkbozonarodzeniowy.com

Núdza nebude ani o vianočné cukrovinky , napríklad bublinkové vafle, maďarské koláče, vianočné pralinky a perníky či turecký med. Samozrejmosťou sú aj tradičné nápoje, ako je varené víno, horúci jablkový mušt a horúca čokoláda.

Okrem stánkov s občerstvením sa môžete tešiť aj na stánky s rozmanitými remeselnými výrobkami, šperkami, oblečením či vianočnými dekoráciami. Nebude chýbať ani obrovský vianočný strom .

Zvláštna otváracia doba:

24. decembra 2023 – zatvorené
25. decembra 2023 – zatvorené
26. decembra otvorené od 13.00
31. decembra – stánky s občerstvením budú otvorené do 2 hodín ráno, ostatné do 17.00
1. januára – zatvorené

Adventný jarmok vo Vroclavi.
zdroj: its-poland.com

Krásne adventné jarmoky na váš čakajú aj v ďalších poľských mestách. Navštívte aj vianočné trhy v Krakowe .

A čo ďalšie podniknúť?

Vroclavské vianočné trhy vynikajú aj svojim programom pre malých návštevníkov . Deti môžu zavítať do rozprávkového lesa , kde na nich čakajú krásne rozprávky s kúzelnými vizualizáciami a zvukovým efektmi. Tešiť sa môžu aj na kolotoč, rozprávkové chaty a neobvyklý dvojpodlažný dom s továrňou na darčeky!

Na prízemí budú môcť pozorovať starostlivú prácu elfov. To zároveň poslúži na zoznámenie sa s celým procesom od obdržania vreca listov s vianočnými snami, cez prijatie návrhu, po zabalení a odoslaní vianočných darčekov. Potom budete môcť vstúpiť na terasu, obdivovať panorámu Rozprávkového lesa.

K príjemnému stráveniu času na vianočných trhoch vo Wroclawi môže prispieť slávnostná stodola, kde sa môžete ukryť pred mrazom a vychutnať si teplý nápoj. K dispozícii bude aj Krbový dom s aromatickým vroclavským vareným vínom a lahodnou Krasnalskou čokoládou.

Na Soľnom námestí budete môcť obdivovať panorámu adventných trhov z trojúrovňového rozprávkového domu s vyhliadkovou plošinou a vežou s osvetlenými hodinami. V tejto chate sa budete môcť zahriať pri krbe, piť horúce nápoje a príjemne stráviť čas v slávnostne vyzdobenom priestore.

Ako vyzerajú vianočné trhy vo Wroclavi? Mrknite sa na video.

Wrocław Christmas Market 2023 Poland
zdroj: youtube.com


Milan & Ondra

Vianoce nás jednoducho baví. Na webe Vianocedarceky.sk vám chceme ukázať tie najlepšie recepty, dekorácie a informácie o Vianociach na jednom mieste. Chýba nám tu niečo? Dajte nám vedieť a inšpirujte sa s nami! :)

Páčil sa vám tento článok? Dajte 5 hviezdičiek. :)
Zavriet reklamu