Aké budú tento rok adventné trhy vo Frankfurte nad Mohanom? Program a dôležité informácie na jednom mieste

Radi by ste vyrazili nasať adventné trhy do vzdialenejšieho zahraničného mesta?

Vianočné trhy vo Frankfurte sa vám budú páčiť.

Kedy a kde sa konajú a čo na nich bude v tomto roku vidieť sa dozviete v tomto článku.

Adventné trhy Frankfurt

Vianočné trhy vo Frankfurte nad Mohanom patria k najobľúbenejším v Nemecku. Každý rok lákajú milióny návštevníkov. Nie je sa čomu diviť. Adventný jarmok je tu veľkolepý a jedinečný. Hlavné detí sa odohráva na námestiach Römerberg a Paulsplatz .

História frankfurtského jarmoku siaha až do konca 14. storočia, kedy sa na Römerbergu odohrávali tajomné hry. V priebehu storočí si frankfurtský vianočný trh vytvoril svoje vlastné marcipánové špeciality – Frankfurter Brenten, ktoré majú obdĺžnikový tvar, a Frankfurter Bethmännchen , ktoré sú zdobené troma mandľami na boku.

Ďalšou zvláštnosťou sú Quetschemännchen, čo sú figúrky zo sušených sliviek a orechov. Tie pochádzajú z čias, keď mladí muži posielali tieto figúrky dievčatám, ktoré sa im páčili. Pokiaľ si dievča figúrku ponechalo, chlapec vedel, že u nej má šancu.

Vianočné trhy Frankfurter Weihnachtsmarkt

Kedy a kde sa všetko uskutoční?

Pondělí -až sobota 10.00 – 21.00, neděle 11.00 – 21.00

Program frankfurtského vianočného jarmoku

Vianočné trhy vo Frankfurte patria vďaka svojej návštevnosti a veľkosti k najvýznamnejším v celom Nemecku. Prepracovaná a nápaditá výzdoba stánkov, nádherné historické kulisy a obrovský vianočný strom prispievajú k jedinečnej vianočnej atmosfére.

Stánky nájdete v celom historickom centre mesta od Hauptwache až dole k rieke Mohan. Stežkovými miestami sú najmä Römerberg, Paulsplatz, Mainkai, Hauptwache, Friedrich-Stoltze-Platz a Roßmarkt .

Zaujímavé akcie adventného jarmoku vo Frankfurte

  • Frankfurtské zvonenie (50 zvonov z 10 kostolov) – 02.12.2023, 16.30 – 17.00, 24.12.2023, 17.00 – 17.30
  • Vianočný trh frankfurtských umelcov – 22.11. – 22.12.2023 kostol svätého Pavla
  • Mikulášska návšteva – 06.12.2023, o 17.10 na Römerberg
  • Fúkanie na vežu z balkóna kostola svätého Mikuláša na Römerberg – stredy a soboty 18.00 hod.
  • Vianočné jazdy historickou železnicou – 16.12 – 17.12.2023
  • Adventné koncerty na Römerberg – 27.11 – 17.12.2023

Ako vyzerali minuloročné vianočné trhy môžete pozrieť prostredníctvom nasledujúceho videa.

✨Frankfurter Weihnachtsmarkt-2022 || Christmas Market Frankfurt✨
zdroj: youtube.com

Vianočný kreatívny trh v Café Anschluss

Kedy a kde sa všetko uskutoční?

11.00 – 17.00

Ste kreatívni a radi tvoríte? Nenechajte si ujsť kreatívny vianočný trh, ktorý sa koná v kaviarni Anschluss na ulici Hansaallee. Kaviareň má obmedzenú kapacitu. Nahláste svoju účasť vopred, aby s vami organizátori počítali.

Chcete poznať nemecké vianočné tradície ešte pred výletom? Zoznámte sa s nimi v našom článku Sú nemecké Vianoce podobné ako v Česku ?

Adventný jarmok v Gallusviertel

Kedy a kde sa všetko uskutoční?

sobota: 13:00-21:00, neděle 11:00-19:00

Gallusviertel bola predtým priemyselná štvrť, dnes ide o komerčné a rezidenčné centrum. Trhy sa odohrávajú na triede Frankenallee .

Vianočný trh Fechenheim

Kedy a kde sa všetko uskutoční?

pátek a sobota: 15.00 – 21.00

Fechenheim je historická štvrť vo Frankfurte. Ani tu nechýba vianočný jarmok rámovaný pätnástimi individuálne ozdobenými vianočnými stromčekmi a regionálnym trhom umeleckých remesiel.

Zvláštnosťou vianočného trhu vo Fechenheime je americká aukcia vianočných balíčkov , ktorá sa koná v sobotu v podvečer. Spestrením pre malých návštevníkov je aj návšteva Mikuláša , ktorý si nájde čas na vypočutie detských prianí, číta rozprávky a vždy má so sebou malý darček.

Kolotoč na vianočných trhoch vo Frankfurte.
zdroj: unsplash.com

Bývate na Morave alebo v Sliezsku a chcete do zahraničia na jednodňový výlet? Vyrazte napríklad do Viedne. Všetko potrebné sa dozviete v článku o vianočných trhoch vo Viedni .

Zaujímavé miesta vo Frankfurte nad Mohanom

Frankfurt je krásne mesto, za návštevu stojí nielen adventný trh, ale aj množstvo ďalších miest. Pozrite sa na niektoré z nich. Vianočné Frankfurt si zamilujete.

Dom St. Bartholomäus
Dom St. Barholomäus, česky katedrála sv. Bartolomeja, bola postavená v 14. storočí v gotickom slohu. Ako jedna z mála nemeckých pamiatok mala šťastie, že neutrpela veľké škody počas 2. svetovej vojny. Turistov láka predovšetkým svojou 94 m vežou, z ktorej je výhľad do šíreho okolia.

Maintower
Vyhliadku si môžete užiť aj z mrakodrapu Maintower. Má 56 podlaží a od chodníka po strechu meria 200 m. Vyhliadkové poschodie sa nachádza vo výške 196 m. Za vstup sa platí 9 € a je nutné počítať s čakacou dobou, pretože vyhliadka má obmedzenú kapacitu.

Römer
Römer je historická budova na námestí Römeberg, kde sa konajú hlavné vianočné trhy. Od 15. storočia ako radnica a dnes v nej sídli primátor. Niektoré časti budovy sú prístupné turistom. K videniu je napríklad cisárska sála a 52 obrazov.

Pohľad na frankfurtské vianočné trhy.
zdroj: urlaubsguru.at

Städelovo múzeum
Múzeum je pomenované po svojom zakladateľovi Johannovi Friedrichovi Städelovi. Ak vás zaujíma umenie, bude sa vám v ňom páčiť. Zbierka múzea číta cez 3000 obrazov, stovky sôch a cez 4000 fotografií. Otvorené je denne okrem pondelka od 10:00 do 18:00.

Naturmuseum Senckenberg
Naturmuseum Senckenberg je najväčšie prírodovedecké múzeum v celom Nemecku. Zoznámite sa s vývojom prírody od praveku až do súčasnosti a uvidíte rôzne druhy živočíchov aj rastlín. V pracovné dni je otvorené od 9:00 do 17:00, v stredu sú návštevné hodiny predĺžené až do 20:00, cez víkend je otvorené od 9:00 do 18:00.

Europaturm
Europaturm je druhá najvyššia telekomunikačná veža v Nemecku. Prvenstvo patrí veži v Berlíne. Hoci sa pod vrcholom veže nachádza vyhliadková plošina, turisti si ju môžu pozrieť len zdola. Veža sa verejnosti otvára iba v čase festivalu mrakodrapov.

Milan & Ondra

Vianoce nás jednoducho baví. Na webe Vianocedarceky.sk vám chceme ukázať tie najlepšie recepty, dekorácie a informácie o Vianociach na jednom mieste. Chýba nám tu niečo? Dajte nám vedieť a inšpirujte sa s nami! :)

Páčil sa vám tento článok? Dajte 5 hviezdičiek. :)

Napíšte komentár

E-mailová adresa nebude zverejnená a nebude uložená v žiadnej marketingovej databáze. Povinné polia sú označené *.

Zavriet reklamu