Aké budú tento rok adventné trhy v Szegede? Program a dôležité informácie na jednom mieste

Vianočné trhy v Segedine patria k najlepším v Maďarsku.

A niet divu, ich ponuka je totiž skutočne bohatá.

Poďte sa presvedčiť!

Adventné trhy Segedín

Szeged sa nachádza v južnom Maďarsku neďaleko srbských a rumunských hraníc. Mesto bolo založené Rimanmi pod názvom Partiscum, v stredoveku sa stalo jedným z najvýznamnejších miest Maďarska.

Jeho historické centrum je veľmi krásne, tvorené alejami a veľkými námestiami. Dnešná podoba z veľkej časti pochádza z konca 19. storočia, keď bola veľká časť mesta znovu postavená po katastrofálnej povodni, ktorá zničila aj staré historické centrum.

Vianočné trhy v Szegede alebo Szegedi Karácsonyi Hetek sa obvykle konajú na troch námestiach v centre mesta – Dóm tér, Széchenyi tér a Dugonics tér.

Vianočné trhy na Dóm tér

Kedy a kde sa všetko uskutoční?

11.00 – 22.00, 1.prosince 2023 16.00 – 22.00, 24.prosince 2023 9.00 – 15.00

Program segedínskeho vianočného jarmoku

Počas adventu v Szegede sa tento rok budú programy konať na niekoľkých miestach. Hlavné námestie mesta , Dóm tér , zaplnia remeselníci a predajcovia rozmanitého tovaru.

Bude tu tiež postavený obrí mestský adventný veniec , na ktorom sa budú v nedeľu spoločne zapaľovať sviečky. Cez víkendy bude vedľa hudobného programu prebiehať veľkolepá ohňová žonglérska show .

Nebudú chýbať ani aktivity pre deti, ako kolotoče, salámové bludisko či rozprávkové programy. Vedľa veže Dömötör bude postavená „kukaň“, kde sa každý všedný deň popoludní od 17 hodín budú konať detské remeselné dielničky . V sobotu od 16. hodiny tu budú prebiehať aj aktivity spojené s výrobou vianočných darčekov.

Na Klauzál tér bude postavený vianočný strom mesta Szegedu, ktorý je jednou z najkrajších atrakcií szegedského adventu. Na Dugonics tér bude na návštevníkov čakať obrí sob Rudolf a sane Santa Clausa , ktoré budú pre malé deti naozajstným zážitkom.

Adventný jarmok v Segedíne sa samozrejme nezaobíde bez tradičných pochúťok , ako je varené víno, horúci čaj, horúca čokoláda a množstvo sladkých i slaných maďarských špecialít.

Ruský bicykel a pohľad na segedínske trhy.
zdroj: szvp.hu

A čo ďalšie podniknúť?

Novinkou pre tento rok bude, že obľúbený ruský bicykel bude ešte väčší a vy budete môcť obdivovať mesto z ešte väčšej výšky. Z uzavretých kabín vo výške 50 metrov nad zemou budete môcť iskrivými očami pozorovať centrum mesta odeté do sviatočných svetiel.

Vianočné trhy Segedíne sú veľmi ľahko dostupné mestskou hromadnou dopravou aj autom . V blízkosti každého námestia sa nachádzajú autobusové a električkové zastávky av okolitých uliciach je možné zaparkovať.

Ako to vyzerá na vianočných trhoch v Segedíne? Mrknite sa sa na video.

Szeged Advent 2022
zdroj: youtube.com

Bývate na Morave alebo v Sliezsku a chcete do zahraničia na jednodňový výlet? Vyrazte napríklad do hlavného mesta Rakúska. Všetko potrebné sa dozviete v článku o vianočných trhoch vo Viedni .

Neručíme za správnosť informácií.
We recommend contacting the relevant information center for more information and following the citys official website. It is not within our power to regularly update every change that the organizer announces. Thanks for your understanding and enjoy the markets! :)

Milan & Ondra

Vianoce nás jednoducho baví. Na webe Vianocedarceky.sk vám chceme ukázať tie najlepšie recepty, dekorácie a informácie o Vianociach na jednom mieste. Chýba nám tu niečo? Dajte nám vedieť a inšpirujte sa s nami! :)

Páčil sa vám tento článok? Dajte 5 hviezdičiek. :)

Napíšte komentár

E-mailová adresa nebude zverejnená a nebude uložená v žiadnej marketingovej databáze. Povinné polia sú označené *.

Zavriet reklamu