Aké budú tento rok adventné trhy v Győri? Program a dôležité informácie na jednom mieste

Premýšľate, kam sa tento rok vyberiete nasať vianočnú atmosféru?

Prezradíme vám, aký program si tento rok pripravili v maďarskom Rábe.

Zistite, na čo láka kúpeľné mesto plné krásnych historických pamiatok.

Vianočné trhy v Győri budú stáť za to.

Adventné trhy Győr

Známe mesto Győr, po slovensky Ráb, sa od konca novembra opäť zahalí do vianočnej atmosféry . Na návštevníkov čaká veľkolepý vianočný jarmok s množstvom gastronomických pochúťok. Niet sa preto čomu diviť, že tunajšie trhy patria k najobľúbenejším adventným akciám v Maďarsku.

Hlavné dianie sa bude odohrávať na námestí Dunakapu , ktoré ponúkne tiež autodráhu, kolotoč či ruský bicykel, a na námestí Széchenyi , kde bude pripravená adventná svetelná show, lanová dráha, betlehem či lunapark.

Vianočné trhy v centre Győru

Kedy a kde sa všetko uskutoční?

11.00 – 19.00

Program győrského vianočného jarmoku

Vianočné trhy v Győri sa slávnostne otvoria 26. novembra, v ten deň sa tiež prvýkrát rozsvieti svetelná výzdoba v celom meste.

Adventné jarmoky v Győri sa bude konať na niekoľkých miestach, z ktorých hlavný je Széchenyi tér . Toto námestie je ľahko dostupné verejnou dopravou aj autom. Najbližšia autobusová zastávka je vzdialená asi 10 minút chôdze a parkovanie je možné v podzemnom parkovisku na námestí Dunakapu.

Ďalšie stánky a atrakcie nájdete aj na Dunakape tér , Baross út a Megyeháza tér . Pre malých aj veľkých návštevníkov bude okrem stánkov s bohatým sortimentom pripravený aj sprievodný program.

Ukážky žonglovania s ohňom na námestí Dunakapu

 1. decembra 2023, 18:00
 2. decembra 2023, 18:00
 3. decembra 2023, 18:00
 4. decembra 2023, 18:00

Zapaľovanie adventných sviec na Széchenyho námestí

 1. novembra 2023, 17:00
 2. decembra 2023, 17:00
 3. decembra 2023, 17:00
 4. decembra 2023, 17:00

6. decembra dorazí na toto námestie tiež Mikuláš . Ako vyzerali adventné trhy v Győri v minulom roku môžete vidieť na videu.

Adventi Téli Fesztivál és Vásár, Győr 2022 | Christmas Market Győr, Hungary [4K]
zdroj: youtube.com

Ako sa dostať do Rábu?

Cesta autom

Mesto Győr sa nachádza na severozápade Maďarska, a tak je z Českej republiky ľahko dosiahnuteľné autom . Z Čiech a južnej Moravy vedie najrýchlejšia cesta cez Brno. Ľuďom zo severnej Moravy a Sliezska sa ako alternatíva ponúka cesta cez Žilinu. Pre obyvateľov južných Čiech je rýchlejšie cestovať Rakúskom.

 • Z Brna: Choďte po D2 smer Břeclav a Lanžhot, kde prejdete hranice so Slovenskom. Pokračujte po D2 cez Malacky a Bratislavu, ďalej na juh k hraničnému priechodu pri Čunovi. V Maďarsku sa držte diaľnice M5, pri meste Levél sa napojte na M1, po tejto diaľnici sa dostanete až do Győru. Dĺžka trasy je 205 km , predpokladaná doba jazdy 2 hodiny .
 • Z Frýdku-Místku: Po diaľnici smer Český Těšín, pri Hnojníku sa odpojte a choďte smerom k mestám Jablunkov a Mosty pri Jablunkove. Dostanete sa na Slovensko. Pokračujte smer Čadca a Žilina, za Žilinou choďte kúsok po diaľnici D3, potom sa napojte na D1 a choďte okolo Trenčína až do Bratislavy. Ďalej je trasa totožná s trasou z Brna. Dĺžka je 355 km a predpokladaná doba jazdy 3 hodiny a 35 minút .
 • Z Českých Budějovíc: Choďte do Třeboně, ďalej po E49 smerom k rakúskym hraniciam. V Rakúsku pôjdete cez mestá Schrems a Horn do Viedne, potom po A4 k hraniciam s Maďarskom. Diaľnica M1 vás dovedie do Győru. Trasa je dlhá 316 km a predpokladaná doba jazdy je 3 hodiny a 45 minút.

  Cesta autobusom

  Do Győru sa pohodlne dostanete aj autobusom. Jazdia tam linky, ktoré pokračujú ďalej do Budapešti. Nastupovať je možné v Prahe alebo v Brne. Cesta z Prahy trvá 5 hodín a 50 minút, z Brna 4 hodiny a 45 minút. Najlacnejšie lístky stoja okolo 450 Kč z Prahy a 350 Kč z Brna.

  Cesta vlakom

  Dávate prednosť vlaku? S prestupom v Bratislave sa do Győru dostanete niekoľkokrát denne. Dvakrát za deň jazdí z Prahy priamy spoj. Zastávky má v Kolíne, Havlíčkovom Brode, Žďári nad Sázavou av Břeclavi. Cieľovou stanicou je Budapešť. Z Prahy do Győru to trvá 6 hodín a 10 minút, lístky je možné zohnať od 700 Kč.

  Trhy v Gyore.
  zdroj: 24.hu

  Zaujíma vás, aké majú Maďari tradície? Zistite to v našom článku ako vyzerajú maďarské Vianoce .

  Zaujímavé miesta v meste Győr

  Pokiaľ sa rozhodnete vianočné trhy v Győri navštíviť, rozhodne sa oplatí spojiť ich návštevu s prehliadkou mesta.

  Termálne kúpele
  Maďarsko je bohaté na termálne pramene. V Győri fungujú od roku 2003 kúpele s liečivými aj zážitkovými bazénmi, saunami aj masážami.

  Bazilika Nanebovzatia panny Márie
  Baziliku začali stavať už v 11. storočí. Dnes je významným pútnickým miestom a najvznešenejšou budovou celého mesta.

  Radnica
  Ďalšou významnou stavbou je radnica. Jej veža je vysoká 59 m.

  Radnica v Gyore.
  zdroj: ezalenyeg.hu

  Biskupský palác
  Na pahorku Káptalandomb stojí Biskupský palác. Prvé stavby vznikali v 13. storočí, ale dnešnú podobu získal až koncom 18. storočia. Rezidenčná veža je prístupná návštevníkom. Vystúpte hore a užite si výhľad na mesto a okolie.

  Opátsky dom
  Barokový opátsky dom (maďarky Áparúr Ház) stojí na Széchenyiho námestí (Széchenyi tér), kde sa odohrávajú hlavné vianočné trhy. V budove sídli Múzeum obrazov, k videniu sú diela Picassa a ďalších autorov 20. storočia.

  Esterházyho palác
  Honosný palác patril rodu Esterházyho. Dnes v ňom sídli Múzeum histórie.

  Múzeum Jánosa Xántusa
  Zistite niečo nové o dejinách Maďarska a mesta Győr. Otvorené majú denne okrem pondelka od 13 do 17 hodín.

  Napoleonov dom
  Napoleon strávil v Győri síce len jeden deň, ale v Kráľovskej ulici (maďarsky Király utca) je po ňom pomenovaný dom. Za návštevu stojí celá ulica, ktorá pripomína rôzne historické okamihy mesta.

  Advent sa oslavuje aj v ďalších maďarských mestách. Najslávnejšie sú samozrejme vianočné trhy v Budapešti .

  Neručíme za správnosť informácií.
  We recommend contacting the relevant information center for more information and following the citys official website. It is not within our power to regularly update every change that the organizer announces. Thanks for your understanding and enjoy the markets! :)

  Milan & Ondra

  Vianoce nás jednoducho baví. Na webe Vianocedarceky.sk vám chceme ukázať tie najlepšie recepty, dekorácie a informácie o Vianociach na jednom mieste. Chýba nám tu niečo? Dajte nám vedieť a inšpirujte sa s nami! :)

  Páčil sa vám tento článok? Dajte 5 hviezdičiek. :)

  Napíšte komentár

  E-mailová adresa nebude zverejnená a nebude uložená v žiadnej marketingovej databáze. Povinné polia sú označené *.

  Zavriet reklamu