Aké budú tento rok adventné trhy v Zhorelci? Program a dôležité informácie na jednom mieste

Neviete, či v predvianočnom čase vyraziť do Nemecka alebo do Poľska?

Skúste vianočné trhy v Görlitz.

Snúbi sa v nich nemecká a poľská tradícia.

Pozrite sa, čo všetko tu nakúpite a aký program si môžete vychutnať.

Adventné trhy Görlitz

Görlitz alebo česky Zhořelec je najvýchodnejším nemeckým mestom, leží na samej hranici s Poľskom. jeho historické jadro je známe pôsobivou architektúrou a práve v týchto kulisách sa odohrávajú vianočné trhy v Zhorelci, ktoré okrem rozmanitých stánkov lákajú aj na veľké klzisko.

Vianočné trhy na Untermarkte

Kedy a kde sa všetko uskutoční?

Poondělí až čtvrtek 14:00 – 20:00, pátek 14:00 – 21:00, sobota 11:00 – 21:00, neděle 11:00 – 20:00

Program adventu v nemeckom Zhorelci

Sliezsky vianočný trh v Görlitz budú tvoriť najmä remeselníci a obchodníci s ich kulinárskymi lahôdkami a najlepšími nápojmi z oblastí Hornej Lužice, Dolného Sliezska, Čiech, Saska a Poľska. Nájdete tu ale tiež predajcu so špeciálnymi darčekmi a dizajnérskymi výrobkami od mladých Berlinerov alebo tovaru z Nepálu.

Tento jarmok má nádherné, romantické javisko , kde vystúpi mnoho umelcov i detí z materských škôl z Görlitzu. Môžete sa tiež tešiť na vianočný jazz a rock, divadlo a vystúpenie spevákov i speváckych zborov.

Deti budú nadšené z remeselného vagónu, vianočnej pošty, ohrádky so zvieratkami, kolotoča, príbehov a stanu, kde sa odohráva čítanie. Každý deň o 16. hodine potom prichádza na pódium görlitzský Ježiško a potom rozdáva deťom sladkosti.

Špecialitou trhu sú tiež vonkajšie bohoslužby , ktoré sú venované príležitosti sa dozvedieť viac o odkaze Vianoc.

Radosť urobí aj vianočné korčuľovanie na ľadovej ploche, ktorá má aj prístavok, kde si môžete oddýchnuť s punčom v ruke. Klzisko bude otvorené od 24.11.2023 do 1.1.2024 na Obermarkte (Hornom námestí).

Ľadové klzisko vo Zhorelci.
zdroj: eislaufen-in-goerlitz.de

Zaujíma vás, ako to na akcii vyzerá? Najlepšiu predstavu o vianočných trhoch v Zhorelci vám poskytne video z minulých rokov.

Schlesischer Christkindelmarkt 2019
zdroj: youtube.com

Keď už budete v Görlitze, rozhodne sa oplatí zájsť aj na neďaleké vianočné trhy v Drážďanoch . Určite vás nesklamú.

Milan & Ondra

Vianoce nás jednoducho baví. Na webe Vianocedarceky.sk vám chceme ukázať tie najlepšie recepty, dekorácie a informácie o Vianociach na jednom mieste. Chýba nám tu niečo? Dajte nám vedieť a inšpirujte sa s nami! :)

Páčil sa vám tento článok? Dajte 5 hviezdičiek. :)
Zavriet reklamu