Vianočné trhy vo Frankfurte

Vianočné trhy vo Frankfurte sú považované za jedny z najkrajších v Nemecku. Tieto trhy majú bohatú históriu a dlhú tradíciu, ktorá siaha až do 14. storočia. Ich centrom je Römerberg, historické námestie v centre mesta, ktoré je premenené na pohádkový vianočný raj každý rok. Trhy ponúkajú nespočet stánkov s tradičnými výrobkami, remeselnými výrobkami a rozmanitými dobroty. Určite nevynechajte ochutnať Frankfurtskú špecialitu – bratwurst, klobásu podávanú v chlebe. Okrem nákupov tu môžete tiež užiť krásnu atmosféru a vystúpenia umelcov, ktoré pridávajú vianočným trhom jedinečný kultúrny nádych.

Vianočné trhy v Drážďanoch

Vianočné trhy v Drážďanoch sú skutočným vianočným snom. Mesto je známe ako „Strieborné mesto“ a jeho trhy si udržiavajú túto tradíciu s pôvabnými striebornými ozdobami a dekoráciami. Najväčší trh, Strieborný trh, sa nachádza na námestí Altmarkt a ponúka nádherný výber darčekov, remeselných výrobkov a jedinečných vianočných ozdôb. Trhy sú tiež známe svojou sladkou stranou – vianočné tradičné koláče, medové perníky a ovocné chlebíky. Drážďanské vianočné trhy sú tiež miestom, kde môžete ochutnať horúci punč a vychutnať si vystúpenia miestnych hudobných skupín a súborov.

Vianočné trhy v Norimberku

Vianočné trhy v Norimberku sú jedny z najslávnejších v Nemecku a majú bohatú históriu sahajúcu do stredoveku. Hlavný trh, Christkindlesmarkt, sa nachádza na námestí Hauptmarkt a je domovom k ikonickému Vianočnému dieťatku (Christkind), ktoré symbolizuje začiatok vianočného obdobia. Trh je známy svojimi drevenými stánkami, na ktorých nájdete tradičné vianočné darčeky, hračky a jedinečné ozdoby. Nemôžete vynechať tradičný Norimberský klobások a sladkosti ako lebkuchen (medové perníky) a vianočné mandle. Trhy sú tiež miestom, kde sa konajú tradičné koncerty, divadelné predstavenia a súťaže, ktoré pridávajú kultúrnu hodnotu tomuto výnimočnému vianočnému podujatiu.

Zavriet reklamu