Aké budú tento rok adventné trhy v Bautzene? Program a dôležité informácie na jednom mieste

Vianočné trhy v Budyšíne vás určite potešia.

A to nielen milou prechádzkou kúsok za hranice, ale aj sviatočnou atmosférou.

Pozrite sa, čo všetko tu nájdete.

Adventné trhy Budyšín

Bautzen Wenzelsmarkt je najstarší vianočný trh v Nemecku . Nesie meno českého kráľa Václava IV, ktorý už v roku 1384 udelil Budyšínu právo tento trh konať.

Uprostred romantického starého mesta, začínajúceho na hlavnom trhovom námestí pozdĺž ulice Reichenstraße, obklopeného nádhernými barokovými domami, a končiaceho na námestí Kornmarkt, nájdete jedinečnú vianočnú atmosféru.

Vianočné trhy Wenzelsmarkt

Kedy a kde sa všetko uskutoční?

Neděle až čtvrtek: 11.00 až 20.00, pátek a sobota: 11.00 – 21.00

Program budyšínskeho vianočného jarmoku

Napriek tomu, že sa romantický Budyšín nachádza kúsok od hraníc, Čechy je stále neobjavený. Adventné trhy v Budyšíne sa budú odohrávať hneď na štyroch miestach, a to na námestí Hauptmarkt , v ulici Reichenstrasse, na námestí Kornmarkt a pred múzeom.

Pokiaľ ale hľadáte atmosféru na upokojenie a útek pred predvianočným zhonom, je to to pravé miesto. Jednoducho si len tak vychutnajte čas so vareným vínom v ruke a nasajte všetky vône. Okrem nápojov sa oplatí ochutnávať aj miestne špeciality , napríklad nemeckú klobásu, štôlňu, ovocné špízy v čokoláde alebo cukre a ďalšie špeciality.

Adventné trhy v Budyšíne.
zdroj: wenzelsmarkt-bautzen.de

Tieto saské trhy ponúkajú samozrejme možnosť nákupu drobných darčekov , remeselné výrobky, ale aj rôzne druhy vianočnej dekorácie. Oceniteľná je najmä tradičná lužická modrá keramika, všetko si môžete vybrať od zhruba osemdesiatich obchodníkov.

Okrem toho sa môžete tešiť na kultúrny program v podobe hudby a rozprávkových hodín a ďalšie sprievodné aktivity. Tri štvrtky sa na hlavnom námestí objaví obľúbená vianočná klasika „Petterrson a Findus“, „Luskáčik“ (baliet) a „Die Feuerzangenbowle“

A ako to vyzerá na vianočnom jarmoku v Bautzene? Mrknite sa na video

Bautzen: Ältester Weihnachtsmarkt Deutschlands - LAUSITZWELLE
zdrtoj: youtube.com

Keď už budete v Budyšíne, rozhodne sa oplatí zájsť aj na neďaleké vianočné trhy v Drážďanoch . Určite vás nesklamú.

Milan & Ondra

Vianoce nás jednoducho baví. Na webe Vianocedarceky.sk vám chceme ukázať tie najlepšie recepty, dekorácie a informácie o Vianociach na jednom mieste. Chýba nám tu niečo? Dajte nám vedieť a inšpirujte sa s nami! :)

Páčil sa vám tento článok? Dajte 5 hviezdičiek. :)

Napíšte komentár

E-mailová adresa nebude zverejnená a nebude uložená v žiadnej marketingovej databáze. Povinné polia sú označené *.

Zavriet reklamu