Aké budú tento rok adventné trhy v Bamberku? Program a dôležité informácie na jednom mieste

Bamberg je známy svojou typickou architektúrou a jedným z najkrajších miest regiónu Horné Franky.

Nie nadarmo sa mu prezýva Francúzsky Rím.

Navštívte ho o tohtoročnom advente.

Vianočné trhy v Bambergu sa odohrajú na dvoch miestach.

Prečo sa sem oplatí vyraziť?

Adventné trhy Bamberg

Hlavné vianočné trhy v Bamberku opäť uskutočnia predovšetkým na Maximiliansplatz , veľkom námestí v srdci starého mesta Bamberku. Pri prechádzke mestom ale narazíte aj na ďalšie trhy.

Na jarmoku nájdete množstvo vianočných stánkov, kde si môžete zakúpiť najrôznejší tovar, ako sú drobné darčeky, dekorácie či hračky. V stánkoch s jedlom sa budú podávať tradičné pochúťky.

Zaujímavým prvkom bamberského vianočného trhu je betlehem , ktorý sa počas adventu každý týždeň obnovuje a obmieňa, čím vytvára meniacu sa scénu sviatočného príbehu.

Vianočné trhy na Maximiliansplatz

Kedy a kde sa všetko uskutoční?

pondělí až sobota 9.30 – 20.00, neděle 11.00 – 20.00

Program bamberského vianočného jarmoku

Dejiskom adventných trhov je pešia zóna uprostred starého mesta. na návštevníkov tu bude čakať bohatá výzdoba, osvetlenie i vôňa klobás, pražených mandlí, varené vína a perníčkov . Ochutnať musíte aj tradičný früchtebrot (ovocný chlebíček), miestne pivo alebo špeciality z cibule.

V predajných stánkoch, ktorých bude viac ako tridsaťpäť, zoženiete tiež hračky, vianočné ozdoby, remeselné výrobky a drobné darčeky alebo občerstvenie.

Na vianočných trhoch v Bambergu na vás bude dýchať naozaj romantická atmosféra, pretože budete obklopení nádhernými historickými kulisami , ktoré sú súčasťou svetového kultúrneho dedičstva UNESCO.

Nesmieme tiež zabudnúť na ďalšie symboly Vianoc, ktorými sú veľké jasličky , ktoré sú tu od roku 1983. V uličkách tiež nájdete ďalšie štyri desiatky betlehemov . Priamo na námestí sú aj atrakcie pre deti, ku ktorým patrí historický kolotoč , mikulášska nádielka alebo vianočná tombola.

Mesto Bamberg v zime.
zdroj: bamberg.info

Vianočné trhy pri Elisabethenkirche

Kedy a kde sa všetko uskutoční?

pátek 16.00 – 20.30, sobota 11.00 – 20.30, neděle 11.00 – 18.00

A čo ďalšie podniknúť?

Umiestnenie trhu v okolí stredovekého kostola Elisabethenkirche na ulici Obere Sandstraße mu poskytuje jedinečnú historickú atmosféru, ktorá obohacuje sviatočný nákupný zážitok.

V stánkoch stánkoch nájdete regionálne produkty a remeselné výrobky. Centrom diania bude aj kováč z Wiesenttalu, ktorý svojimi kovacími schopnosťami poteší hostí všetkých vekových skupín. Deti sa môžu tešiť na návštevu sv. Mikuláša a zaujímavé budú aj večerné adventné koncerty v Elisabethenkirche.

A nakoniec sa môžete pozrieť, ako to na vianočnom jarmoku v Bamberku vyzerá skrz zábery kamery:

🇩🇪🎄CHRISTMAS IN GERMANY: 2019 Bamberg Weihnachtsmarkt (CHRISTMAS MARKET) | TRAVEL VLOG #0157
zdroj: youtube.com

Bamberg je vzdialený len približne hodinu od Norimbergu. Navštíviť tak ľahko môžete aj slávne norimberské adventné trhy .

Milan & Ondra

Vianoce nás jednoducho baví. Na webe Vianocedarceky.sk vám chceme ukázať tie najlepšie recepty, dekorácie a informácie o Vianociach na jednom mieste. Chýba nám tu niečo? Dajte nám vedieť a inšpirujte sa s nami! :)

Páčil sa vám tento článok? Dajte 5 hviezdičiek. :)

Napíšte komentár

E-mailová adresa nebude zverejnená a nebude uložená v žiadnej marketingovej databáze. Povinné polia sú označené *.

Zavriet reklamu