Aké budú tento rok adventné trhy v Budapešti? Program a dôležité informácie na jednom mieste

Termálne pramene, skvelé jedlo, historické pamiatky či romantická atmosféra.

To je len niekoľko vecí, na ktoré perla Dunaja láka svojich návštevníkov.

V dobe adventu mesto zdobia tisíce svetiel, ktoré všetko robia ešte kúzelnejšie.

Už viete, kam vyraziť na predvianočný víkend?

Vianočné trhy v Budapešti si zamilujete.

Všetko dôležité vám prezradíme na nasledujúcich riadkoch.

Adventné trhy Budapešť

Hlavné mesto Maďarska je napriek svojej majestátnosti často považované za najpodceňovanejšiu metropolu sveta. Veľmi sugestívne sú počas adventu aj vianočné trhy v Budapešti, ktorých ikonou je ten na centrálnom námestí Vörösmarty , čo by kameňom dohodil od slávneho Reťazového mosta.

Po celom meste je ich ale rozosiate oveľa viac, veľmi pôsobivý je tiež adventný jarmok v tieni slávnej baziliky svätého Štefana.

Vianočné trhy pre Szent István

Kedy a kde sa všetko uskutoční?

Neděle až čtvrtek 11.00 – 22.00, pátek a sobota 11.00 – 23.00

Program budapeštianskych vianočných trhov

Ak sa pred Vianocami chcete vydať na jeden z najlepších a najväčších adventných jarmokov v Európe , nesmiete vianočné trhy na námestí pred bazilikou svätého Štefana vynechať. Toto malebné miesto je síce plné ľudí, ale poskytuje ten najúžasnejší pohľad.

Na návštevníkov čaká takmer stovka vystavovateľov s krásnymi, autentickými produktmi , od keramiky až po šperky. výtvory. A ak patríte medzi fanúšikov jedál a špecialít, tu sa budete cítiť ako v nebi. Kulinárske špeciality nájdete na každom kroku.

Stredu námestia bude dominovať nádherný vianočný strom , pred bazilikou zaujme svoje miesto aj betlehem a monumentálny adventný veniec . Vo všetkých kútoch na vás bude dýchať tá pravá vianočná atmosféra .

Každé popoludnie od 17.30 hodín oslní priečelie baziliky veľkolepá svetelná projekcia , ktorej bude v stredu, v piatok a cez víkend od 17 hodín predchádzať hudobný koncert.

V neposlednom rade si môžete si korčuľovať na ľadovom klzisku a na programe sú aj ďalšie sprievodné kultúrne podujatia a vystúpenia .

Zvláštna otváracia doba

  • 24. decembra: 11.00 – 15.00
  • 25. a 26. decembra: 11.00 – 20.00
  • 31. decembra: 11.00 – 15.00
  • 1. januára 2024: 11.00 – 18.00
Trhy pred bazilikou svätého Štefana.
zdroj: hungarytoday.hu

Vianočné trhy na Vörösmarty tér

Kedy a kde sa všetko uskutoční?

Neděle až čtvrtek 11.00 – 21.00, pátek a sobota 11.00 – 22.00

Čo podniknúť na Budapesti Karácsonyi Vásár?

Na týchto vianočných trhoch v Budapešti nájdete tradičné umelecké predmety aj dizajnové kúsky. Vyberať môžete z remeselných výrobkov , suvenírov alebo módnych a sofistikovaných gastronomických špecialít.

Výber tradičných maďarských jedál dopĺňajú drobné sladkosti a nápoje z vybraných miestnych surovín. Tešiť sa môžete na ochutnávku husi, plnené kapusta, zverinu a rybie pokrmy. Z nápojov si vyberiete tie najlepšie maďarské vína, ďalej koláčiky, pečené gaštany, čokolády, marcipán, záviny a perníčky.

Jednou z hlavných atrakcií tohto adventného jarmoku v Budapešti je detský vláčik , ktorý je v prevádzke vo všedné dni od 14.00 do 20.00 a cez víkendy od 11.00 do 20.00. Okrem toho sa malí návštevníci môžu tešiť aj na remeselný kútik , kde je o zábavu postarané.

Zvláštna otváracia doba

  • 24. decembra: 10.00 – 14.00
  • 25. a 26. decembra: 12.00 – 18.00
  • 29. a 30. decembra: 11.00 – 22.00
  • 1. januára 2024: 11.00 – 15.00

Na vianočnom jarmoku sa remeselníci naposledy predstavia 28. decembra, potom ich vystriedajú prípravy na Silvestra a príchod nového roka.

Lepšiu predstavu o tom, ako vianočné Budapešť vyzerá, si môžete urobiť prostredníctvom nasledujúceho videa.

Budapest Christmas Markets
zdroj: youtube.com

Hľadáte ďalšie vianočné trhy s nezameniteľnou atmosférou? Navštívte nemecké Drážďany. Všetko dôležité vám prezradíme v článku o drážďanských adventných trhoch .

Neručíme za správnosť informácií.
We recommend contacting the relevant information center for more information and following the citys official website. It is not within our power to regularly update every change that the organizer announces. Thanks for your understanding and enjoy the markets! :)

Milan & Ondra

Vianoce nás jednoducho baví. Na webe Vianocedarceky.sk vám chceme ukázať tie najlepšie recepty, dekorácie a informácie o Vianociach na jednom mieste. Chýba nám tu niečo? Dajte nám vedieť a inšpirujte sa s nami! :)

Páčil sa vám tento článok? Dajte 5 hviezdičiek. :)

Napíšte komentár

E-mailová adresa nebude zverejnená a nebude uložená v žiadnej marketingovej databáze. Povinné polia sú označené *.

Zavriet reklamu