Aké budú tento rok adventné trhy v Königsteine? Program a dôležité informácie na jednom mieste

Pátrate po zaujímavých miestach u našich nemeckých susedov, kam by ste si mohli urobiť adventný výlet?

Vianočné trhy v Königsteine majú veľmi osobité kúzlo.

Spájajú romantiku a históriu v jednom.

Prečo sa vlastne oplatí zavítať na tento jarmok kúsok od našich hraníc?

Vianočné trhy v pevnosti Königstein

Kedy a kde sa všetko uskutoční?

9.00 – 19.00

Program vianočného jarmoku vo vojenskej pevnosti

Vianočné trhy na pevnosti Königstein situované v Saskom Švajčiarsku predstavia tradičné vystúpenie hudobníkov a remeselníkov s ukážkou umenia a remesiel . Obchodníci budú ponúkať tovar ponúkať v tradičných kostýmoch.

Tešiť sa môžete napríklad na návštevu Weihnachtsmanna (obdoba českého Mikuláša), rozprávky, kaukliarov a žonglérov a ukážku tradičných vianočných zvykov. Na malom javisku sa odohrá adventný spekták. Vychutnať si tiež môžete podzemný vianočný svet v kasematoch so žiariacimi ochranovskými hviezdami, regionálnymi produktmi a rozprávkovou jaskyňou.

Podzemné vianočné svet v kasematoch.
zdroj: festung-koenigstein.de

Deti zaiste poteší výroba vlastných darčekov v “ Trppasličej dielni „, tlač vianočných motívov a motívov z pevnosti Königstein na historickom tlačiarenskom lise , expresná modelárska dielňa pred dôstojníckym klubom či filmárska hodinka pod hviezdnou oblohou s rozprávkami a bájkami Lotty.

Nebude chýbať ani schránka na listy Ježiškovi, rozprávky a bábkové divadlo, pečenie vlastnoručne vyrobeného trdelníka nad ohňom, čítanie rozprávok v Rozprávkovej jaskyni, šantenie na ručne poháňanom kolotoči, jazda na šmýkačke pre škriatkov alebo otváranie najdlhšieho.

Ďalej sa môžu tešiť na hádanky s hviezdami, razbu mincí, vianočný betlehem so živými zvieratami , jazdu na poníkoch a celý rad ďalších atrakcií.

Skrátka na jeden deň je nachystané až príliš zaujímavého programu, atrakcií av neposlednom rade aj nákup zaujímavých výrobkov, darčekov, dekorácií aj jedál na vianočnom jarmoku.

Z nasledujúceho videa môžete nasať aspoň trochu atmosféry adventných trhov v Königsteine:

Historicko–romantický vánoční trh "Zimní pohádka na Pevnosti Köngistein"
zdroj: youtube.com

Svoje putovanie po nemeckých adventných jarmokoch si môžete samozrejme predĺžiť. Len o kúsok ďalej na vás čakajú slávne vianočné trhy v Drážďanoch .

Milan & Ondra

Vianoce nás jednoducho baví. Na webe Vianocedarceky.sk vám chceme ukázať tie najlepšie recepty, dekorácie a informácie o Vianociach na jednom mieste. Chýba nám tu niečo? Dajte nám vedieť a inšpirujte sa s nami! :)

Páčil sa vám tento článok? Dajte 5 hviezdičiek. :)

Napíšte komentár

E-mailová adresa nebude zverejnená a nebude uložená v žiadnej marketingovej databáze. Povinné polia sú označené *.

Zavriet reklamu