Vianočné trhy v Krakove

Vianočné trhy v Krakove sú ako z rozprávky. Centrom vianočných trhov je historické námestie Rynek Glówny, kde nájdete krásne vianočné stánky a výzdobu. Trhy ponúkajú široký výber tradičných poľských výrobkov, remeselných umení a jedinečných darčekov. Určite ochutnajte pierogi (tradičné poľské knedle), oscypek (sýr), a tradičné cukrovinky. Krakovské vianočné trhy sú tiež známe svojím kultúrnym programom, vrátane hudobných vystúpení, divadelných predstavení a vystúpení miestnych umelcov, ktoré pridávajú kúzelnú atmosféru tomuto krásnemu poľskému mesto.

Vianočné trhy vo Wroclawi

Vianočné trhy vo Wroclawi sú inšpiratívne a plné farieb. Hlavnými trhmi sú Rynek, námestie Wroclawského ratusu, a námestie Solny, kde nájdete stánky s výrobkami od miestnych remeselníkov a umeleckými dielami. Jedinečnou tradíciou vo Wroclawi je „szopka“, tradičná poľská betlehemská scéna, ktorá je tu veľmi populárna. Nezabudnite ochutnať pierniki (perníky) a klobásy. Vianočné trhy vo Wroclawi ponúkajú aj bohatý kultúrny program, vrátane vianočných koncertov a umelcov, ktorí rozžiaria túto krásnu poľskú destináciu.

Vianočné trhy vo Varšave

Vianočné trhy vo Varšave sú plné vášne a energie. Hlavné trhy sa nachádzajú na Staromestskom námestí a námestí Pilsudského, kde nájdete stánky s tradičnými poľskými výrobkami, remeselnými dielami a jedinečnými darčekmi. Mesto je tiež považované za domov tradičnej poľskej vánočnej kapely, známej ako „kolędnicy,“ ktorí spievajú vianočné koledy. Nezabudnite ochutnať pierogi, bigos (kapustový guláš) a inné poľské špeciality. Vianočné trhy vo Varšave ponúkajú aj kultúrne podujatia a vystúpenia, ktoré pridávajú k vianočnej atmosfére tomuto živému poľskému hlavnému mestu.

Zavriet reklamu