Aké budú tento rok adventné trhy v Krakove? Program a dôležité informácie na jednom mieste

Krakov je známy nielen ako historická rezidencia poľských kráľov, ale aj ako najkrajšie vianočné mesto v Poľsku.

Čím sú vianočné trhy v Krakowe významné a prečo sú také obľúbené?

Poďte sa o nich dozvedieť viac.

Napríklad vás presvedčia natoľko, že ich budete musieť navštíviť.

Adventné trhy Krakow

Krakov stojí za návštevu v každom ročnom období, ale ako vianočná destinácia sa mesto radí medzi najlepšie európske mestá. Staré mesto s panorámou hradu a krásnymi dláždenými uličkami sa stáva živou vianočnou pohľadnicou, najmä keď napadne sneh.

Krátke dni a chladné noci sú ideálnou zámienkou pre zahriatie vareným vínom a pochutnanie si na poľských špecialitách, ktoré v hojnej miere nájdete na útulnom vianočnom trhu s názvom Krakowskie Targi Bożonarodzeniowe .

Vianočné trhy na Rynku Głównym

Kedy a kde sa všetko uskutoční?

10.00 – 20.00

Program krakovského vianočného jarmoku

Vianočné trhy v Krakowe sú prepojené s viac ako storočnou tradíciou, v roku 2016 boli ocenené ako najkrajšie vianočné trhy v Európe. Vychutnať si môžete všadeprítomné zvuky vianočných kolied , vôňu vianočného stromu, množstvo svetiel i atrakcií.

Krakovské vianočné trhy pokrývajú veľkú časť Rynku obrovského námestia okolo slávnej tržnice Sukiennice . Nájdete tu vianočnú dedinku z asi 80 drevených chatiek, kde sa predávajú najrôznejšie darčeky a drobnosti.

Z poľských špecialít tu môžete ochutnať nielen pečené gaštany , ale aj pirohy, bigos alebo grilovaný oscypiek. Milovníkov sladkostí potešia pražené arašidy v karameli, vafle, medovníky alebo rôzne domáce koláče. Za vyskúšanie rozhodne stojí varené víno .

Vianočný strom na Krakovskom rynku.
zdroj: krakowchristmas.com

Poľsko je preslávené jantárovými šperkami, ale môžete si tu zaobstarať remeselné výrobky zo všetkých možných materiálov, vrátane krásnych ručne maľovaných sklenených vianočných ozdôb a vyrezávaných drevených hračiek či betlehemov.

Plagát krakovského jarmoku.
zdroj: kiermasze.com.pl

Deti sa môžu tešiť návštevu Santy Clausa alebo možnosť napísať list Ježiškovi, v ktorom môžu vyjadriť svoje najtajnejšie priania. Hneď vedľa trhu na námestí Rynek Główny býva po celú sezónu pódium so živými vystúpeniami . Po námestí sa môžete prejsť kočom a na koni, aby ste si užili tú pravú atmosféru.

Ako to vyzerá na vianočnom jarmoku v Krakove? Mrknite sa:

Jarmark świąteczny na Rynku Głównym
zdroj: youtube.com

A čo ďalšie podniknúť?

Krakov je známy svojou náboženskou históriou vďaka silnej prítomnosti katolíckej cirkvi. Až budete v Krakove, určite sa navštívte aj kráľovský hrad Wavel a Wavelskú katedrálu, starú židovskú štvrť Kazimierz, tržnicu Sukiennice a ďalšie pamiatky v Starom meste.

Keď už budete v Krakove, môžete sa zájsť pozrieť aj na neďaleké adventné trhy v Katowiciach . Milo vás prekvapí.

Milan & Ondra

Vianoce nás jednoducho baví. Na webe Vianocedarceky.sk vám chceme ukázať tie najlepšie recepty, dekorácie a informácie o Vianociach na jednom mieste. Chýba nám tu niečo? Dajte nám vedieť a inšpirujte sa s nami! :)

Páčil sa vám tento článok? Dajte 5 hviezdičiek. :)

Napíšte komentár

E-mailová adresa nebude zverejnená a nebude uložená v žiadnej marketingovej databáze. Povinné polia sú označené *.

Zavriet reklamu