Aké budú tento rok adventné trhy v Katoviciach? Program a dôležité informácie na jednom mieste

Katovice pravdepodobne nie sú prvým mestom, ktoré máme spojené so sviatočnou atmosférou.

Mesto ale v posledných rokoch urobilo obrovský pokrok.

Vianočné trhy v Katowiciach vás tak rozhodne nesklamú.

Poďte sa pozrieť, čo všetko tu môžete zažiť aj nakúpiť.

Adventné trhy Katowice

Katovice, hlavné mesto Sliezskeho vojvodstva a dôležité centrum celého regiónu, ponúkajú turistom mnoho zaujímavostí, od klasických a pôvabných až po priemyselné a inovatívne.

Počas predvianočného obdobia pôvab mesta umocňujú katovické vianočné trhy. Jarmark je preslávený pôsobivou ponukou stánkov s tradičnými poľskými remeslami, miestnymi pochúťkami a jedinečnými darčekmi.

Vianočné trhy na Rynku

Kedy a kde sa všetko uskutoční?

10.00 – 20.00

Program vianočného jarmoku v Katoviciach

Katovice, ktoré sú všeobecne považované za jedno z najlepších miest pre vianočné trhy v Poľsku, sa každoročne vyžívajú v slávnostných oslavách a organizujú veľkolepé trhy s klziskom, ruským bicyklom a bohatým výberom predajcov a zábavných atrakcií.

Jarmark Bożonarodzeniowy w Katowicach ponúkne niekoľko desiatok stánkov s pestrým sortimentom, nebude tu chýbať kolotoč pre deti, rozprávkový vlak a farebné kabíny s postavami z rozprávkového lesa.

Vyberať môžete remeselné výrobky , vianočné ozdoby, keramiku, ručne maľované ozdoby, decoupage výrobky, vianočné priania, vence, kytice, ekologické tašky, šperky, drevené hračky a ďalšie a predmety.

Nájdete tu aj výborné a voňavé perníky, lízanky, prírodný včelí med, syry zo Slovenska a Holandska, ďalej potom likéry, medoviny a vína z celého sveta.

Na námestí je tiež gastronomická zóna , kde môžete ochutnať pochúťky napríklad maďarské, španielske, belgické hranolky a poľské a sliezske špeciality.

Adventné trhy v Katoviciach.
zdroj: inyourpocket.com

A čo ďalšie podniknúť?

Počas konania jarmoku je navyše naplánovaných niekoľko sprievodných akcií . Medzi nimi sú koncerty, mikulášsky deň, divadelné predstavenia, stretnutia so Santom a spoločné koledovania. Ďalej si môžete prezrieť betlehem, rozprávkový vlak a rozprávkovú krajinu.

Deti na katovických vianočných trhoch milujú tiež veľký počet pohyblivých expozícií s animatronickými scénami , ako sú ľadové medvede na lyžiach, chrápajúci Santovia či spievajúci tučniaky.

Zaujíma vás, ako to vyzerá na vianočných trhoch v Katowiciach? Mrknite sa na video:

Jarmark Bożonarodzeniowy w Katowicach 2022
zdroj: youtube.com

Z Katovíc to nie je ďaleko do Wroclawi. Aj vratislavské vianočné trhy vás ohromia svojou atmosférou.

Milan & Ondra

Vianoce nás jednoducho baví. Na webe Vianocedarceky.sk vám chceme ukázať tie najlepšie recepty, dekorácie a informácie o Vianociach na jednom mieste. Chýba nám tu niečo? Dajte nám vedieť a inšpirujte sa s nami! :)

Páčil sa vám tento článok? Dajte 5 hviezdičiek. :)

Napíšte komentár

E-mailová adresa nebude zverejnená a nebude uložená v žiadnej marketingovej databáze. Povinné polia sú označené *.

Zavriet reklamu