Aké budú tento rok adventné trhy v Salzburgu? Program a dôležité informácie na jednom mieste

Chystáte sa počas adventu vyraziť na lyžovanie do Saalbachu, Kaprunu či Kitzbühelu?

Zimné radovánky si môžete spestriť aj návštevou tunajších miest.

Vianočné trhy v Salzburgu sa vás určite očarí.

Kedy a kde sa konajú?

Všetko dôležité vám prezradíme na nasledujúcich riadkoch.

Adventné trhy Salzburg

V Salzburgu sa každoročne koná jeden z najvýznamnejších vianočných trhov v Európe , ktorý je dobre známy a navštevovaný turistami a nadšencami z mnohých krajín. Pri tejto príležitosti je mesto vyzdobené typickými vianočnými motívmi, zatiaľ čo hudba, svetlá a farby robia Mozartovo mesto ešte viac fascinujúcim ako inokedy.

Vianočný trh sa nachádza na jedinečnom mieste v srdci historického centra Salzburgu, ktoré je zapísané na zozname svetového dedičstva UNESCO , na úpätí pevnosti Hohensalzburg av okolí dómu.

Vianočné trhy na Residenzplatz a Domplatz

Kedy a kde sa všetko uskutoční?

pondělí až čtvrtek: 10.00 – 20.30, pátek: 10.00 – 21.00, sobota: 9.00 -21.00, neděle a svátky: 9.00 – 20.30

Program vianočného jarmoku v Salzburgu

Počiatky salzburského vianočného trhu siahajú až do konca 15. storočia. Už vtedy sa na námestí Domplatz nachádzal takzvaný „Tandlmarkt“, kde sa ponúkal na predaj rôzny tovar. „Nikolaimarkt“ sa adventný trh volal v 17. storočí. Dva týždne pred a dva týždne po Mikuláši sa v okolí námestia Domplatz ponúkali na predaj rôzne veci, od pochúťok až vetešnícky tovar.

Na programe bude mnoho hudobných a ďalších zaujímavých akcií. Na 5. decembra 2023 o 18.30 je plánovaný tradičný závod Krampusov , čertovských bytostí, a Perchtenov , tradičných postáv z rakúsko-bavorských alpských oblastí, a 6. decembra 2023 o 15.30 prinesie Mikuláš v sprievode Krampusov deťom darčeky.

Plán vianočných trhov v Salzburgu.
zdroj: christkindlmarkt.co.at

Ponuka stánkov

Na Christkindlmarkt bude pripravených približne 100 stánkov s veľmi pestrým sortimentom. Jeho súčasťou sú mnohé typické miestne remeselné produkty i pochutiny , ktoré sa môžu stať zaujímavým vianočným darčekom. K videniu budú aj ukážky tradičných ľudových remesiel.

V predajných stánkoch si budete môcť vybrať zo širokého sortimentu jedla, pitia a pochutín. Nakúpite tu rôzne čokolády, perníky, pražené orechy, cukrovú vatu, pečené gaštany či klobásy. Zahriať sa môžete punčom, vareným vínom, čajom .

Toto rozprávkové mesto ponúka nielen vianočný jarmok, ale aj adventné koncerty a tradičné akcie.

Tradíciou vianočného trhu v Salzbugu je aj vianočná hudba vytvorená dychovými nástrojmi , ktorá zaznieva každý štvrtok a sobotu o 18.00 hod z miestnej veže.

Zvláštna otváracia doba
24. decembra 9.00 – 15.00
25. a 26. decembra 11.00 – 18.00
27. až 30. decembra 10.00 – 20.30
31. decembra 10.00 – 01.00
1. januára 10.00 – 18.00

  Mikulášska akcia na trhoch v Salzburgu.
  zdroj: salzburg.info

  Hľadáte ďalšie adventné trhy v Rakúsku, ktoré by sa dali pohodlne absolvovať počas jednodňového výletu? Vyrazte do Linzie. Všetko dôležité vám prezradíme v článku o vianočných trhoch v Linzi .

  A čo ďalšie podniknúť?

  Len niekoľko málo kilometrov južne od centra Salzburgu na vás čaká nádherný zámok Hellbrunn , ktorý sa už mnoho rokov počas adventu premieňa na prekrásnu vianočnú scenériu s adventným jarmokom .

  Priečelie zámku sa totiž mení na veľký adventný kalendár, nádvorie pred palácom sa premieňa na čarovný les s vianočnými guličkami a svetielkami, ktoré vytvárajú dokonalú vianočnú atmosféru.

  Otváracia doba
  23.novembra – 24. decembra 2023: utorok-piatok 13.00 – 20.00, sobota, nedeľa, sviatky 10.00 – 20.00, 24.12.2023 otvorené do 14.00

  Vstupné
  Dospelí: 7€
  Deti do 6 rokov zadarmo

  Adventné trhy na zámku Hellbrunn.
  zdroj: hellbrunn.at

   Milan & Ondra

   Vianoce nás jednoducho baví. Na webe Vianocedarceky.sk vám chceme ukázať tie najlepšie recepty, dekorácie a informácie o Vianociach na jednom mieste. Chýba nám tu niečo? Dajte nám vedieť a inšpirujte sa s nami! :)

   Páčil sa vám tento článok? Dajte 5 hviezdičiek. :)
   Zavriet reklamu