Objavujete radi adventné trhy v zahraničí?

Nemusíte vždy mieriť len k našim susedom.

Zájdite tento rok na vianočné trhy do Talianska.

Od Dolomitov až po Sicíliu na vás čakajú ukážky miestnych remesiel, gastronomické špeciality a dobrá nálada.

Ktoré miesta sú tie najkrajšie a prečo?

Vianočné trhy v Ríme

Vianočné trhy v Ríme patria k tým najväčším a najnavštevovanejším. Ich kúzlo a jedinečnosť umocňuje skutočnosť, že sa konajú v nádherných historických kulisách len niekoľko málo krokov od svetoznámych pamiatok ako je Koloseum či Fontana di Trévi.

Najznámejšie adventné trhy Večného mesta sa nachádzajú na námestí Piazza Navona, ktoré bolo vybudované na mieste Domiciánovho štadióna a kde sa teraz nachádzajú tri veľkolepé fontány. Počas sezóny sa námestie premení na rušné, farebné nákupné miesto, kde sa predávajú remeselné výrobky, betlehemy aj vianočné sladkosti.

Súčasťou trhov je navyše každý deň aj zaujímavý sprievodný program, plný hudby a vystúpenie pouličných umelcov a akrobatov.

Nielen pre rodiny s deťmi vyrastá každý rok Vianočná dedinka v zábavnom parku Cinecittà World, ktorá okrem stánkov s rozmanitým sortimentom láka predovšetkým na množstvo špeciálnych vianočných predstavení a atrakcií pre všetky vekové kategórie.

Vianočné trhy v Miláne

Ďalšie veľké mesto, ktoré každoročne láka na veľkolepé trhy, nájdeme v Lombardii. Na vianočné trhy v Miláne sa oplatí vyraziť už na začiatku decembra. Mesto totiž oslavuje 7. decembra sviatok svojho patróna svätého.

Aby miestni uctili jeho pamiatku a zároveň sa naladili na sviatočné obdobie, organizujú vianočný jarmok „Oh Bej! Oh Bej!“, kde nájdete všetko od miestnej gastronomických špecialít až po rozmanité remeselné výrobky. Táto trojdňová slávnosť je skvelým spôsobom, ako zaobstarať originálne vianočné darčeky.

Ďalší vianočný trh, ktorý samozrejme nemožno vynechať sa koná na centrálnom milánskom námestí Piazza Duomo pred monumentálnou gotickou katedrálou Narodenia Panny Márie.

Vianočné trhy v Benátkach

Ak túžite po romantickej sviatočnej atmosfére plnej svetiel odrážajúcich sa na vodnej hladine, potom si nenechajte ujsť vianočné trhy v Benátkach .

Každoročne sa mesto premení na malú vianočnú dedinku s nádhernou výzdobou a nespočetným množstvom rozprávkových svetiel osvetľujúcich ulice a kanály. Obzvlášť slávnostné je námestie Piazza di San Marco s roztomilými drevenými stánkami a desiatkami vianočných stromčekov. Nechýbajú koncerty či akcie pre deti.

Ak túžite po originálnom vianočnom darčeku, na trhoch v Campo Santo Stefano nájdete stánky ponúkajúce svetoznáme ručne fúkané sklo z Murana, karnevalové masky a ďalšie benátske remeslá. Medzi vyhlásené gastronomické lahôdky patrí tunajší nugát s mandľami, panettone z Verony plnený ovocím a pochúťky z bielych hľuzoviek z Alby.

Vianočné trhy v Bolzane

Prečo vyraziť na vianočné trhy do Bolzana ? Pretože tie najcharakteristickejšie vianočné trhy v Taliansku sa konajú práve tu, v oblasti Trentino-Alto Adige alebo Južného Tirolska. Táto oblasť sa rozkladá pozdĺž hraníc s Rakúskom a Švajčiarskom a okamžite tu pocítite zmes talianskej a „nemeckej“ kultúry.

Počas adventu sa mesto naplní farbami a zvukmi Vianoc, stovky svetiel rozžiaria ulice jeho historického centra za zvukov tradičných kolied, ktoré sú počuť aj v pozadí. Na námestí Piazza Walther a tiež v starom meste sa nachádzajú charakteristické drevené chyže vianočného trhu zvaného „Christkindlmarkt“, kde sa predávajú typické ozdoby zo skla, dreva a keramiky, potravinové pochúťky i vynikajúce vianočné pečivo, ako je bolzanský „zelten“.

Ak sa do Bolzana vyberiete autom, môžete sa na ceste tam alebo späť zastaviť na adventných trhoch v Innsbrucku.

Zavriet reklamu