Aké budú tento rok adventné trhy v Innsbrucku? Program a dôležité informácie na jednom mieste

Láka vás stráviť pred Vianocami pár dní v rakúskych Alpách?

Vianočné trhy v Innsbrucku sú pre vás to pravé.

Gastronómia, zábava, hudba a mnoho ďalšieho.

Poznáme všetky dôležité informácie!

Adventné trhy Innsbruck

Vianočné trhy v Innsbrucku majú jedinečnú atmosféru, a to vďaka horám, ktoré mesto obklopujú. Každý rok ich navštívia tisíce návštevníkov nielen z Rakúska, ale aj z Nemecka, Talianska a Švajčiarska.

Mesto vás prekvapí množstvom jarmokov, v historickom jadre mesta nájdete tri veľké trhy. Najväčšia a najstaršia je Christkindlmarkt Altstadt , ktorý sa koná na konci Herzog-Friedich-Straße . Sedemdesiat stánkov ponúka tradičné remeselné výrobky, drobné darčeky a samozrejme aj niečo dobré na zub.

Christkindlmarkt Marktplatz má kratšiu tradíciu, koná sa posledných 25 rokov. V stánkoch nájdete alternatívne výrobky a netradičné pochutiny. Pre deti je pripravený kolotoč a bábkové divadlo. Christkindlmarkt Maria-Theresien-Straße je najmenší, má menej ako 30 stánkov.

Vianočné trhy v Starom Meste

11.00 – 21.00

Program adventného jarmoku Christkindlmarkt Altstadt

V historickom centre Innsbrucku, obklopenom stredovekými domami, sa môžete ponoriť do pravdepodobne najtradičnejšieho vianočného trhu v meste.

Pod osvetleným vianočným stromom nájdete množstvo stánkov, ktoré ponúkajú tradičné špeciality , ako sú sladké vdolky kiachl či typické špecle, to všetko doplnené vareným vínom. Nechýbajú ani tirolské remeselné výrobky, sviečky, drevené hračky, vlnené čiapky a ozdoby na vianočný stromček.

Ulička Kiebachgasse, malá ulica vedúca súbežne s Erzherzog-Friedrich-Straße, a námestie Köhleplatz sa stávajú “ rozprávkovou ulicou “ (Märchengasse), kde z okien stredovekých domov vystupujú bábky zobrazujúce postavy zo známych rozprávok.

Každý deň až do 28. decembra o 17:30 sa môžete vypočuť do vianočnej hudby vežových trubačov, ktorí hrajú na balkóne Goldenes Dachl (Zlatá strecha).

Vánoční jarmark na Starém městě.
zdroj: christkindlmarkt.cc

Panoramatické vianočné trhy na Hungerburgu

pondělí až pátek: 13.00 – 19.00, soboty, neděle a svátky: 12.00 – 19.00

Adventné trhy máme s Rakúskom spoločné, ale čo zvyšok? Zistite, ako sa Vianoce v Rakúsku líšia od tých českých .

Na čo sa môžete tešiť?

Hungerburg je malá oblasť ležiaca vysoko nad mestom. Nebojte, k trhu nebudete musieť šliapať do kopca. Centrum Innsbrucku spája s Hungerburgom lanovka , ktorú navrhla slávna architektka Zahou Hadid.

Spolu s mnohými kulinárskymi špecialitami si tu vychutnáte výhľad do okolia. Cez deň uvidíte hory, večer po zotmení zase svetelnú výzdobu mesta.

Zvláštna otváracia doba
24. decembra: od 12 do 15 hod.
31. decembra: od 12 do 17 hod.
od 25. decembra: pondelok až piatok: 13.00 až 18.00 hod, soboty, nedele a štátne sviatky: od 12 do 18 hod.

  Vianočné trhy na Marktplatz

  11.00 – 21.00

  Na námestí Marktplatz blízko historického centra mesta na brehu rieky Inn sa koná trh Christkindlmarkt am Marktplatz . Je to vianočný trh pre celú rodinu, nájdete tu kolotoč, malú zoo so zvieratami a pre deti je každý deň pripravený špeciálny program.

  V šesťdesiatich ôsmich stánkoch na vás budú čakať aj početné darčekové predmety a typické pochúťky, ako sú klobásy. Ústredným bodom trhu je vianočný strom Swarovski , ktorý so svojimi 170 500 kryštálmi ponúka veľmi pôsobivú predstavu.

  Okrem toho je možné obdivovať betlehem Jaufenthaler Krippe , v ktorom sa pohybuje približne 30 postáv a krajinných prvkov, ako je vodopád či kostolná veža.

  Histrorické centrum Innsbrucku.
    zdroj: christkindlmarkt.cc

  Zaujímavé miesta v Innsbrucku

  Ako ste sa dozvedeli vyššie, v Innsbrucku sa zachovali rôzne historické pamiatky. Mesto ponúka aj ďalšie vyžitie. Zistite s nami, čo všetko môžete vidieť a zažiť.

  Cisársky zámok (Hofburg)

  Predtým sídlo tirolských kniežat, dnes miesto, kde sa turisti zoznamujú s históriou tunajších šľachtických rodov. V zámku si prezriete dobovo zariadený interiér.

  Zámok Ambras

  Renesančný zámok Ambras stojí v kopci, a tak si z jeho záhrad môžete prezrieť celé mesto. V budove zámku sídli Múzeum histórie umenia. Sú tu k videniu obrazy, sochy a ďalšie diela z rôznych období.

  Helblingov dom

  Ak vás zaujíma architektúra, choďte si pozrieť Helblingov dom. Jedná sa o bytovú budovu s barokovou fasádou.

  Alpská zoo (Alpenzoo)

  V alpskej zoo sa zblízka pozriete na rôzne alpské zvieratá. Správajú tu medveďa, kozorožcov, kamzíky, rysy a ďalšie druhy. K činnostiam zoo nepatrí len sprostredkovanie zážitkov, ale predovšetkým edukácia verejnosti a ochrana zvierat.

  Zoo sa nachádza pri vrchole Nordkette. Na miesto sa dostanete lanovkou, autom alebo autobusom (linka W). Možno je aj pešia prechádzka, ktorá trvá zhruba pol hodiny. Zoo je z veľkej časti bezbariérová a vhodná pre kočíky.

  Hafelekar

  Navštíviť alpské mesto a nepozrieť sa na hory by bol hriech. Nemusíte byť práve zdatní turisti, aby ste si mohli vychutnať Alpy. Stačí, keď v centre nastúpite do lanovky. Tá vás počas polhodiny vyvezie do výšky 2300 m nm na vrchol Hafelekar.

  Cesta autom do Innsbrucku vedie cez mesto Linz, odkiaľ pochádza obľúbené pečivo. Chcete si ho upiecť? Máme pre vás recepty na klasické linecké vianočné pečivo .

  Milan & Ondra

  Vianoce nás jednoducho baví. Na webe Vianocedarceky.sk vám chceme ukázať tie najlepšie recepty, dekorácie a informácie o Vianociach na jednom mieste. Chýba nám tu niečo? Dajte nám vedieť a inšpirujte sa s nami! :)

  Páčil sa vám tento článok? Dajte 5 hviezdičiek. :)

  Napíšte komentár

  E-mailová adresa nebude zverejnená a nebude uložená v žiadnej marketingovej databáze. Povinné polia sú označené *.

  Zavriet reklamu