Aké budú tento rok adventné trhy v Innsbrucku? Program a dôležité informácie na jednom mieste

Láka vás stráviť pred Vianocami pár dní v rakúskych Alpách?

Vianočné trhy v Innsbrucku sú pre vás to pravé.

Gastronómia, zábava, hudba a mnoho ďalšieho.

Poznáme všetky dôležité informácie!

Adventné trhy Innsbruck

Vianočné trhy v Innsbrucku majú jedinečnú atmosféru, a to vďaka horám, ktoré mesto obklopujú. Každý rok ich navštívia tisíce návštevníkov nielen z Rakúska, ale aj z Nemecka, Talianska a Švajčiarska.

Mesto vás prekvapí množstvom jarmokov, v historickom jadre mesta nájdete tri veľké trhy. Najväčšia a najstaršia je Christkindlmarkt Altstadt , ktorý sa koná na konci Herzog-Friedich-Straße . Sedemdesiat stánkov ponúka tradičné remeselné výrobky, drobné darčeky a samozrejme aj niečo dobré na zub.

Christkindlmarkt Marktplatz má kratšiu tradíciu, koná sa posledných 25 rokov. V stánkoch nájdete alternatívne výrobky a netradičné pochutiny. Pre deti je pripravený kolotoč a bábkové divadlo. Christkindlmarkt Maria-Theresien-Straße je najmenší, má menej ako 30 stánkov.

Vianočné trhy v Starom Meste

15.11.2023 – 23.12.2023

11.00 – 21.00

Na co lákají vánoční trhy v Innsbrucku?

 • jedinečná atmosféra uprostřed hor
 • velkolepý vánoční strom
 • stánky s tradičními řemeslnými výrobky z Tyrolska
 • tradiční speciality
 • bohatý doprovodný program

Jak se na akci dostat? Použijte následující mapu.

Pro více informace doporučujeme sledovat web pořadatele.

Program adventného jarmoku Christkindlmarkt Altstadt

V historickom centre Innsbrucku, obklopenom stredovekými domami, sa môžete ponoriť do pravdepodobne najtradičnejšieho vianočného trhu v meste.

Pod osvetleným vianočným stromom nájdete množstvo stánkov, ktoré ponúkajú tradičné špeciality , ako sú sladké vdolky kiachl či typické špecle, to všetko doplnené vareným vínom. Nechýbajú ani tirolské remeselné výrobky, sviečky, drevené hračky, vlnené čiapky a ozdoby na vianočný stromček.

Ulička Kiebachgasse, malá ulica vedúca súbežne s Erzherzog-Friedrich-Straße, a námestie Köhleplatz sa stávajú “ rozprávkovou ulicou “ (Märchengasse), kde z okien stredovekých domov vystupujú bábky zobrazujúce postavy zo známych rozprávok.

Každý deň až do 28. decembra o 17:30 sa môžete vypočuť do vianočnej hudby vežových trubačov, ktorí hrajú na balkóne Goldenes Dachl (Zlatá strecha).

Vánoční jarmark na Starém městě.
zdroj: christkindlmarkt.cc

Panoramatické vianočné trhy na Hungerburgu

24.11.2023 – 6.1.2024

pondělí až pátek: 13.00 – 19.00, soboty, neděle a svátky: 12.00 – 19.00

Na co lákají zdejší adventní trhy?

 • nádherný výhled na město
 • stánky s nabídkou suvenýrů a potravinářských a vinařských specialit
 • doprovodný program

Jak se na akci dostat? Použijte následující mapu.

Pro více informace doporučujeme sledovat web pořadatele.

Adventné trhy máme s Rakúskom spoločné, ale čo zvyšok? Zistite, ako sa Vianoce v Rakúsku líšia od tých českých .

Na čo sa môžete tešiť?

Hungerburg je malá oblasť ležiaca vysoko nad mestom. Nebojte, k trhu nebudete musieť šliapať do kopca. Centrum Innsbrucku spája s Hungerburgom lanovka , ktorú navrhla slávna architektka Zahou Hadid.

Spolu s mnohými kulinárskymi špecialitami si tu vychutnáte výhľad do okolia. Cez deň uvidíte hory, večer po zotmení zase svetelnú výzdobu mesta.

Zvláštna otváracia doba
24. decembra: od 12 do 15 hod.
31. decembra: od 12 do 17 hod.
od 25. decembra: pondelok až piatok: 13.00 až 18.00 hod, soboty, nedele a štátne sviatky: od 12 do 18 hod.

  Vianočné trhy na Marktplatz

  25.11.2023 – 23.12.2023

  11.00 – 21.00

  Na co se můžete těšit?

  • program a atrakce pro děti
  • vánoční strom Swarovski
  • pohyblivý betlém

  Jak se na akci dostat? Použijte následující mapu.

  Pro více informace doporučujeme sledovat web pořadatele.

  Na námestí Marktplatz blízko historického centra mesta na brehu rieky Inn sa koná trh Christkindlmarkt am Marktplatz . Je to vianočný trh pre celú rodinu, nájdete tu kolotoč, malú zoo so zvieratami a pre deti je každý deň pripravený špeciálny program.

  V šesťdesiatich ôsmich stánkoch na vás budú čakať aj početné darčekové predmety a typické pochúťky, ako sú klobásy. Ústredným bodom trhu je vianočný strom Swarovski , ktorý so svojimi 170 500 kryštálmi ponúka veľmi pôsobivú predstavu.

  Okrem toho je možné obdivovať betlehem Jaufenthaler Krippe , v ktorom sa pohybuje približne 30 postáv a krajinných prvkov, ako je vodopád či kostolná veža.

  Histrorické centrum Innsbrucku.
    zdroj: christkindlmarkt.cc

  Zaujímavé miesta v Innsbrucku

  Ako ste sa dozvedeli vyššie, v Innsbrucku sa zachovali rôzne historické pamiatky. Mesto ponúka aj ďalšie vyžitie. Zistite s nami, čo všetko môžete vidieť a zažiť.

  Cisársky zámok (Hofburg)

  Predtým sídlo tirolských kniežat, dnes miesto, kde sa turisti zoznamujú s históriou tunajších šľachtických rodov. V zámku si prezriete dobovo zariadený interiér.

  Zámok Ambras

  Renesančný zámok Ambras stojí v kopci, a tak si z jeho záhrad môžete prezrieť celé mesto. V budove zámku sídli Múzeum histórie umenia. Sú tu k videniu obrazy, sochy a ďalšie diela z rôznych období.

  Helblingov dom

  Ak vás zaujíma architektúra, choďte si pozrieť Helblingov dom. Jedná sa o bytovú budovu s barokovou fasádou.

  Alpská zoo (Alpenzoo)

  V alpskej zoo sa zblízka pozriete na rôzne alpské zvieratá. Správajú tu medveďa, kozorožcov, kamzíky, rysy a ďalšie druhy. K činnostiam zoo nepatrí len sprostredkovanie zážitkov, ale predovšetkým edukácia verejnosti a ochrana zvierat.

  Zoo sa nachádza pri vrchole Nordkette. Na miesto sa dostanete lanovkou, autom alebo autobusom (linka W). Možno je aj pešia prechádzka, ktorá trvá zhruba pol hodiny. Zoo je z veľkej časti bezbariérová a vhodná pre kočíky.

  Hafelekar

  Navštíviť alpské mesto a nepozrieť sa na hory by bol hriech. Nemusíte byť práve zdatní turisti, aby ste si mohli vychutnať Alpy. Stačí, keď v centre nastúpite do lanovky. Tá vás počas polhodiny vyvezie do výšky 2300 m nm na vrchol Hafelekar.

  Cesta autom do Innsbrucku vedie cez mesto Linz, odkiaľ pochádza obľúbené pečivo. Chcete si ho upiecť? Máme pre vás recepty na klasické linecké vianočné pečivo .

  Milan & Ondra

  Vianoce nás jednoducho baví. Na webe Vianocedarceky.sk vám chceme ukázať tie najlepšie recepty, dekorácie a informácie o Vianociach na jednom mieste. Chýba nám tu niečo? Dajte nám vedieť a inšpirujte sa s nami! :)

  Páčil sa vám tento článok? Dajte 5 hviezdičiek. :)

  Napíšte komentár

  E-mailová adresa nebude zverejnená a nebude uložená v žiadnej marketingovej databáze. Povinné polia sú označené *.

  Zavriet reklamu