Aké budú tento rok adventné trhy v Štajerskom Hradci? Program a dôležité informácie na jednom mieste

Chcete si tento rok vychutnať adventnú atmosféru v Rakúsku?

Vyrazte na vianočné trhy v Štajerskom Hradci.

Graz sa každoročne premieňa na kúzelnú zimnú rozprávku.

Na čo sa môžete tešiť?

Adventné trhy Graz

Mesto Graz alebo Štajerský Hradec láka hneď na niekoľko vianočných trhov, ktoré sa konajú na rôznych miestach. Advent je tu považovaný za „piate“ ročné obdobie, na ktoré sa celé mesto veľmi teší, a svojim návštevníkom sa chce predstaviť v čo najkrajšej a najrozmanitejšej podobe.

Vianočné trhy na Hauptplatz

10.00 – 20.00, 24.12.2023 10.00 – 14.00

Program vianočného jarmoku na Hlavnom námestí

Trhu na Hlavnom námestí dominuje vianočný strom a úžasná svetelná výzdoba . Príďte nakúpiť darčeky pre svojich blízkych a vyberte si pekné vianočné ozdoby do vášho domova.

Každú adventnú nedeľu od 14.00 do 16.00 bude pripravený špeciálny program pre deti , okrem toho bude na deti čakať aj obľúbený kolotoč a vláčik.

Rodičia určite poteší bohatá ponuka sladkých i slaných pochutín a teplých vianočných nápojov .

Adventný jarmok v Štajerskom Hradci.
zdroj: graztourismus.at

Ďalším rakúskym mestom, ktoré láka na zaujímavé adventné akcie, je aj Innsbruck. Vianočné trhy v Innsbrucku si zamilujete.

Vianočné trhy na Südtiroler Platz

pondělí až pátek: 13.00 – 20.00, sobota, neděle a svátky: 11.00 – 20.00

Srdcom adventného trhu na Südtiroler Platz je rustikálna Steirerhütte , ktorá pozýva návštevníkov na posedenie v útulnom a vykurovanom priestore. Námestie zdobí „najväčšia maľovaná vianočné gule“ a historické sane.

Čo ďalšie môžete podniknúť?

Pri adventnej prechádzke po Štajerskom Hradci narazíte na ďalšie menšie jarmoky. Vianočné trhy na Nikolaiplatz , ktoré sa konajú od 18.11. 2023 do 23.12.2023 , sú určené predovšetkým tým, ktorí sa snažia o udržateľný životný štýl , zaujímajú sa o ekológiu a dávajú prednosť lokálnym výrobkom pred výrobkami veľkých značiek. Nájdete tu ručne vyrábané dekorácie, šperky aj módu, prírodnú kozmetiku či regionálne pochúťky.

V rovnakom termíne sa koná aj adventný jarmok pri Eisernen Tor alebo Železné brány, pričom výťažok zo stánkov, ktoré ponúkajú najmä občerstvenie, ide dobročinným spolkom .

Altgrazer Christkindlmarkt na námestí Franziskanerplatz je najstaršia v meste. Je venovaný vidieckym tradíciám. Zameriava sa na remeselné výrobky, durynské ozdoby na vianočné stromčeky a ďalšie zo štajerskej oblasti. Navštíviť ho môžete opäť od 18.11. 2023 do 23.12.2023 .

zdroj: graztourismus.at

Spojte výlet s návštevou hlavného mesta Rakúska. Viedenské adventné trhy patria k najznámejším a najkrajším v Európe.

Zaujímavé miesta v meste Graz

Vianočné trhy nie sú zďaleka to jediné, čo sa vám bude v Štajerskom Hradci páčiť. Tu je prehľad miest, ktoré by ste nemali minúť.

Zámocký vrch Sloßberg

V predvianočnom čase sa aj tu konajú menšie trhy, ale to nie je ani zďaleka jediné lákadlo. Za pozornosť stojí tunajšia hradná pevnosť a nádherný výhľad do šíreho okolia. Hore sa dostanete pohodlne pozemnou lanovkou.

Uhrturm v Grazi
zdroj: pixabay.com

Veže Uhrturm a Glockenturm

V Štajerskom Hradci sú dve veže, ktoré rozhodne stoja za pozornosť. Uhrturm (v preklade hodinová veža) sa pýši obrovskými hodinami. Vďaka veľkej hodinovej ručičke (je väčšia ako minútová) možno spoznať čas aj z veľkej diaľky. Glockenturm je známa zase päťtonovým zvonom, ktorý odliali z delových gulí.

Zámok Eggenberg

Keď nebude priať počasie, bežte na prehliadku barokového zámku Eggenberg. Čaká na vás 24 honosných sál a ciest za históriou Štajerska.

Dom umenia

Dom umenia je moderná budova dostavaná v roku 2003. Choďte sa pozrieť na diela súčasných autorov od 60. rokov 20. storočia.

Katedrála svätého Jiljí (Grazer Dom)

Katedrála pochádza z 15. storočia. Vnútri je bohato zdobený, nájdete tu napr. vzácne truhlice či mramorový oltár. V blízkosti katedrály sa nachádza mauzóleum Ferdinanda II., panovníka, ktorý nechal po povstaní popraviť 27 českých pánov.

Glockenspiel (zvonkohra)

Glockenspiel je možné prirovnať k nášmu pražskému orloju. Ide však o ľudovú verziu, namiesto apoštolov tu uvidíte hospodárov a poľnohospodárov. Vystúpenie postavičiek sa koná každý deň o 11, 15 a 18 hodine. Príďte a sledujte, ako tancujú na ľudové melódie.

Milan & Ondra

Vianoce nás jednoducho baví. Na webe Vianocedarceky.sk vám chceme ukázať tie najlepšie recepty, dekorácie a informácie o Vianociach na jednom mieste. Chýba nám tu niečo? Dajte nám vedieť a inšpirujte sa s nami! :)

Páčil sa vám tento článok? Dajte 5 hviezdičiek. :)

Napíšte komentár

E-mailová adresa nebude zverejnená a nebude uložená v žiadnej marketingovej databáze. Povinné polia sú označené *.

Zavriet reklamu