Aké budú tento rok adventné trhy v Miškovci? Program a dôležité informácie na jednom mieste

Mesto Miškovec nie je zďaleka tak známe ako napríklad Segedín či Gyor.

Vianočné trhy v Miskolci ale lákajú na skvostnú atmosféru aj kultúrny zážitok.

Gastronomické špeciality, koncerty, klzisko aj programy pre deti.

Poďte o tomto jarmoku zistiť viac.

Adventné trhy Miskolc

Mesto Miskolc, po slovensky Miškovec alebo tiež Miškolc, sa nachádza v severnom Maďarsku neďaleko hraníc so Slovenskom. Miesto, kde mesto leží, bolo obývané už starými Keltmi.

Dnešná podoba historického centra pochádza z konca 19. storočia, keď celé Maďarsko zažívalo rozkvet v rámci Rakúska Uhorska. Po druhej svetovej vojne sa z Miškovca stalo jedno z maďarských centier ťažkého priemyslu.

Vianočné trhy v Miskolci sa konajú na troch námestiach v centre mesta – Szent István tér, Erzsébet tér a Városház tér.

Vianočné trhy na námestí Szent István

Kedy a kde sa všetko uskutoční?

12.00 – 18.00

Program vianočného jarmoku v Miškovci

Jedno z najkúzelnejších období roka si môžete vychutnať aj na vianočných trhoch v Miskolci. Námestie Szent István a jeho okolie sa premení na malú vianočnú dedinku.

Tešiť sa môžete na ľadové klzisko , rozprávkový chodník s domčekom pre škriatkov, adventné trhy a koncerty živej popovej hudby a adventný električka .

Na Erzsébet tér alebo Alžbetinskom námestí nájdete ľadové klzista s požičovňou korčulí. Pre verejnosť bude otvorené každý všedný deň od 14.00, cez víkendy od 10.00 do 20.00.

Deti si rozhodne nesmú nechať ujsť rozprávkový chodník na Városház tér alebo Radničnom námestí. K dispozícii tu bude tiež Kúzelný stan, kde nájdu poštovú schránku , do ktorej budú môcť vhodiť svoje priania Ježiškovi. Okrem toho sa tu budú konať interaktívne remeselné dielničky a bude tu umiestnený aj mini lunapark.

zdroj: csodalatosmagyarorszag.hu

Hlavný program sa bude odohrávať na Szent István tér , námestí svätého Štefana. Okrem vianočného stromu tu nájdete aj obrí adventný veniec a bohatú svetelnú výzdobu. V stánkoch na vianočných trhoch v Miškovci nájdete množstvo zaujímavých lahôdok, remeselných výrobkov, dekorácií a drobných vianočných darčekov.

V piatok od 16:00 av sobotu od 14:00 sa budú konať rôzne hudobné programy . Tešiť sa môžete na koncerty interpretov, ako sú Csilla Auth, Andrea Szulák, Viki Szingh, Gergő Oláh a Veca Janicsák.

O prvom advente začne jazdiť tiež tradičná adventná električka . Vianočná električka typu KT8D5 Tatra 202 funguje už mnoho rokov získala niekoľko titulov o najkrajšej vianočnej električke v Európe.

Zaujíma vás, ako to vyzerá vo vianočnej električke aj na adventnom jarmoku v Miškovci? Pozrite sa na video.

Miskolc adventi villamos 2021/2022 - Mézeskalács házikó újratöltve
zdroj: youtube.com

Hľadáte tie najkrajšie maďarské adventné trhy? Vianočné trhy v Budapešti si zamilujete.

Neručíme za správnosť informácií.
We recommend contacting the relevant information center for more information and following the citys official website. It is not within our power to regularly update every change that the organizer announces. Thanks for your understanding and enjoy the markets! :)

Milan & Ondra

Vianoce nás jednoducho baví. Na webe Vianocedarceky.sk vám chceme ukázať tie najlepšie recepty, dekorácie a informácie o Vianociach na jednom mieste. Chýba nám tu niečo? Dajte nám vedieť a inšpirujte sa s nami! :)

Páčil sa vám tento článok? Dajte 5 hviezdičiek. :)

Napíšte komentár

E-mailová adresa nebude zverejnená a nebude uložená v žiadnej marketingovej databáze. Povinné polia sú označené *.

Zavriet reklamu