Aké budú tento rok adventné trhy v Benátkach? Program a dôležité informácie na jednom mieste

Gondoly, labyrint kanálov a uličiek, historické pamiatky, romantická atmosféra či slávny karneval.

To je len niekoľko vecí, na ktoré perla severného Talianska každoročne láka milióny návštevníkov.

V dobe adventu mesto zdobia tisíce svetiel, ktoré sa kúzelne odrážajú na vodnej hladine.

K tomu skvelé jedlo aj menej turistov ako v iných obdobiach roka.

Už viete, kam vyraziť na predvianočný víkend?

Vianočné trhy v Benátkach vás očaria.

Všetko dôležité vám prezradíme na nasledujúcich riadkoch.

Adventné trhy Benátky

Podobne ako v ďalších veľkých talianskych mestách, aj v Benátkach nájdete trhy hneď na niekoľkých miestach. Tie najkrajšie vianočné trhy v Benátkach ale samozrejme nájdete v historickom centre mesta na ostrovoch ležiacich v Benátskej lagúne.

Vďaka polohe majú vianočné Benátky naozaj rozprávkovú atmosféru, ktorú v iných mestách nezažijete. Zaujímavé vianočné jarmoky v Benátkach sa ale konajú aj v „pevninskej časti“ Benátok, napríklad v štvrti Mestre.

Vianočné trhy na Piazza Ferretto

Kedy a kde to celé prepukne?

Každý den od 10:00 do 20:00

Program adventného jarmoku v Benátkach

Rovnako ako každý rok, aj tento rok sa bude konať tradičný trh „Natale in Laguna“ alebo Vianoce na lagúne . Hlavné dianie sa odohráva na Piazza Ferretto. Námestie lemované typickými benátskymi palácmi sa premení jarmok s približne s pestrou ponukou remeselných výrobkov i tradičných pochúťok.

K tradičnému tovaru, ktorý v stánkoch nájdete, patria najmä vianočné ozdoby a dekorácie z muránskeho skla, karnevalové masky a šperky . Na návštevníkov čaká aj zábavný sprievodný program , ktorého súčasťou sú rozmanité hudobné a divadelné predstavenia, koncerty, workshopy a ochutnávky.

Ponuka občerstvenia a nápojov obvykle zahŕňa typické talianske vianočné sladkosti, kandizované a sušené ovocie, datle, gaštany, ďalej aj olivy, syry, údeniny, víno či balzamikový ocot.

Vianočné trhy v Benátkach.
zdroj: visitvenezia.it

Vianočné trhy na Campo San Maurizio

Kedy a kde to celé prepukne?

Každý den od 9:00 do 19:00

Program benátskeho vianočného jarmoku

Campo San Maurizio sa nachádza v štvrti San Marco, len pár krokov od Campo Santo Stefano , na ulici, ktorá spája toto námestie s Piazza San Marco . Campo je významné ako svojou rozlohou, tak budovami, ktoré tu stoja, ako napríklad Palazzo Bellavite alebo Palazzo Zaguri.

Tento trh je výnimočný tým, že ide o historický trh so starožitnosťou i, ktorý sa tu v nezmenenej podobe koná už od roku 1970. Vďaka tomu má veľmi pôsobivú a nezabudnuteľnú atmosféru. Počas druhého adventného víkendu môžete na jedinečnom mieste vidieť a zakúpiť originálne výrobky , ktoré sa môžu stať nevšedným vianočným darčekom.

Historické trhy so starožitnosťami v Benátkach.
zdroj: mercatinocamposanmaurizio.it

Klzisko a jarmok na Campo San Polo

Kedy a kde to celé prepukne?

Každý den od 11:00 do 19:00

Program vianočných trhov v Benátkach

Ak chcete spojiť prechádzku historickým centrom s ochutnávkou gastronomických špecialít a korčuľovaním, potom zamierte na námestie Campo San Polo , ktoré sa každý rok premieňa na verejné klzisko lemované stánkami s vianočnými pochutinami. Prevádzka klziska môže byť ovplyvnená počasím.

Na námestí sa tiež každý rok v predvianočnom období koná malý trh s benátskym sklom a čipkami . benátske adventné trhy tak môžu priniesť originálnu inšpiráciu pre vaše vianočné darčeky.

Vstupné
Dospelí 10,00 € a deti do 12 rokov 8,00 €.
V prípade zapožičania korčúľ 12,00 € dospelý a 10,00 € deti do 12 rokov.

Hľadáte ďalšie talianske vianočné trhy s nezameniteľnou atmosférou? Navštívte večné mesto. Všetko dôležité vám prezradíme v článku o adventných trhoch v Ríme .

Zaujímavé miesta v Benátkach

Benátky patria už mnoho rokov medzi najnavštevovanejšie mestá Európy. V minulosti boli Benátky významným obchodným a námorným centrom, dnes sú centrom turistickým, spoločenským aj kultúrnym. Čo sa všetko oplatí pri návšteve vianočných trhov v Benátkach navštíviť?

Námestie a bazilika sv. Marka

Piazza San Marco je jedným z najslávnejších námestí na svete, miesto, ktoré chce v Benátkach vidieť každý. Konajú sa tu najdôležitejšie karnevalové akcie a ďalšie udalosti, cez Vianoce sa tu samozrejme nachádza centrálny benátsky vianočný strom .

Nad námestím sa týčia dve ikony mesta – bazilika svätého Marka a Campanile, takmer 99 metrov vysoká zvonica, najvyššia budova Benátok. Pôsobivé je vianočné nasvietenie podloubí budov na námestí svätého Marka.

Vianočný strom pred Dóžacím palácom.
zdroj: italia.it

Dóžov palác

Po prehliadke baziliky svätého Marka sa dá veľmi ľahko presunúť do ďalšieho divu Benátok – Palazzo Ducale alebo Dóžacieho paláca, ktorý je jedným z najlepších príkladov benátskej gotickej architektúry.

Exteriér je jednou z najznámejších pamiatok v Benátkach vďaka dvom úrovniam monumentálnych kolonád. Počas návštevy Dóžacieho paláca si môžete zvnútra prezrieť slávny Most vzdychov, krytý most, ktorý kedysi spájal dóžecí palác a blízke väzenie.

Canal Grande

V Benátkach sa nachádza približne sto vodných kanálov, ktoré môžete bližšie spoznať vďaka tradičnej plavbe gondolou. Najväčším a najslávnejším je Canal Grande, ktorý vlastne Benátky rozdeľuje na dve časti.

Cez tento kanál sa klenie štvorica mostov, ale len jeden z nich poznajú aj tí, ktorí v Benátkach nežijú – majestátny most Rialto, ktorý bol postavený na konci 16. storočia. Deň pred Štedrým dňom sa po benátskych kanáloch v gondole často prechádza aj taliansky Ježiško čiže Babbo Natale .

Vianočne vyzdobené benátske kanály.
zdroj: homeinitaly.com

Murano a Burano

Jednou z najznámejších benátskych remeselných tradícií je murrine, zložitá dekorácia z fúkaného skla z Murana. Nielen kvôli nej sa oplatí navštíviť rovnomenný ostrov, kde sa nachádza múzeum skla.

Ďalším ostrovom v Benátkach, ktorého názov okamžite evokuje stáročnú remeselnú tradíciu, je Burano. Tento ostrov je spojený predovšetkým s krajkárstvom a svojimi malými farebnými domčekmi.

Milan & Ondra

Vianoce nás jednoducho baví. Na webe Vianocedarceky.sk vám chceme ukázať tie najlepšie recepty, dekorácie a informácie o Vianociach na jednom mieste. Chýba nám tu niečo? Dajte nám vedieť a inšpirujte sa s nami! :)

Páčil sa vám tento článok? Dajte 5 hviezdičiek. :)

Napíšte komentár

E-mailová adresa nebude zverejnená a nebude uložená v žiadnej marketingovej databáze. Povinné polia sú označené *.

Zavriet reklamu