Oplatí sa nakupovať darčeky na Vianoce vopred?

Tiež vás baví nakupovanie vianočných darčekov s veľkým predstihom?

Začínate s vyberaním darčekov už v novembri alebo dokonca v septembri, aby ste to vôbec stíhali?

Veľa ľudí si klope na čelo, keď zazrie vianočnú výzdobu a sortiment v obchodoch snáď už niekedy na konci septembra. Je to trošku stresujúce a prehnané, avšak skorý nákup má aj svoje výhody. Aké?

Vyhnite sa davovému šialenstvu

Táto výhoda je neoddiskutovateľná. V decembri jednoducho vypukne okolo nákupných stredísk bláznovstvo, a to je následne spojené s určitými nevýhodami, akými sú prepchaté parkoviská, dlhé fronty pri pokladniach aj produktoch, neustále strkanie a narážanie do ďalších zákazníkov v úzkych uličkách obchodov.

V októbri a novembri máte pri nakupovaní väčšiu pohodu. Poteší mnohokrát aj ešte teplé a slnečné počasie, kedy si nie je nutné obliekať tri vrstvy oblečenia a v obchodoch sa s nimi zaťažovať.

Prijateľnejšia cenová situácia pre pozorných

Hovorí sa, že tesne pred Vianocami sú ceny produktov najvyššie. Dané tvrdenie platí iba niekedy. Ak si veľmi pozorne strážime vývoj cien vytipovaných darčekov, môžeme výhodne nakúpiť ako na jeseň, tak aj pred Vianocami.

Pri elektronike, ktorá sa nakoniec pod vianočným stromčekom objavuje veľmi často, klesá cena postupne s vývojom technologického a konkurenčného trhu. Produkty, ktoré svoju cenu držia stabilne, môžeme s pokojným srdcom nakúpiť práve napríklad teraz na jeseň.

strážte si ceny produktov, budete mať viac darčekov pod stromček

Pozor na dostupnosť tovaru

Predajca obvykle garantuje určitý termín dodania, avšak pozor napríklad v e-shopoch. Málokedy už sa dočítate malým písmom niekde v rohu danej webovej stránky, že pred vianočnými sviatkami môže dôjsť k oneskoreniu. Pokiaľ nakupujete v tuzemských obchodoch, situácia nebýva ešte taká dramatická, ale napríklad čínske e-shopy už môžu komplikácie priniesť.

Ak sa pre nákup zo zahraničia napriek tomu rozhodnete, prečítajte si náš článok, ako ušetriť pri nákupe darčekov z Číny.

Z obvyklých 20 dní, než Vám tovar z Ázie doputuje, býva nezriedka kedy aj 60. Slovenské obchody nás tiež vedia nahnevať, keď po niekoľkých dňoch ešte len uvedú, že kvôli predvianočnej dobe tovar nie je na sklade.

čím skôr začnete na Vianoce nakupovať, tým viac darčekov podarujete

Sezónna akcia prináša úsporu

Ak pôjdeme intenzívne nakupovať vianočné darčeky počas troch decembrových dní, sme hold odkázaní na aktuálne ceny, s ktorými veľmi nenarobíme. Pokiaľ však sledujeme vývoj cien chcených produktov pokojne už od leta, môžeme naraziť na rôzne sezónne zľavy.

Prinášame vám prehľad najhorších vianočných darčekov, ktorým je lepšie sa vyhnúť.

Počas niektorých ročných období jednoducho nie sú dané produkty chcené a ich cena čiastočne klesá. Každú úsporu určite radi uvítate.

Milan & Ondra

Vianoce nás jednoducho baví. Na webe Vianocedarceky.sk vám chceme ukázať tie najlepšie recepty, dekorácie a informácie o Vianociach na jednom mieste. Chýba nám tu niečo? Dajte nám vedieť a inšpirujte sa s nami! :)

Páčil sa vám tento článok? Dajte 5 hviezdičiek. :)

Napíšte komentár

E-mailová adresa nebude zverejnená a nebude uložená v žiadnej marketingovej databáze. Povinné polia sú označené *.

Zavriet reklamu