Najhoršie vianočné darčeky, ktorým je lepšie sa vyhnúť

Už ste niekedy dostali nevhodný vianočný darček, ktorý by ste najradšej rovno vyhodili?

Darovali ste kamarátom či príbuzným dar, ktorý ich rozosmutnil, sklamal alebo dokonca rozplakal?

Máte predstavu o tom, čo je ako darček vhodné a čomu sa zďaleka vyhnúť?

Dali sme si tú prácu a urobili malý prieskum, aby sme zistili, aké darčeky sú ľudia schopní darovať a myslieť si, akú veľkú radosť s takou hrôzou tomu druhému vlastne urobili.

Čomu sa rozhodne vyhnúť?

Každý z vás sa už určite ocitol v situácii, keď venoval vianočný darček, ktorý sa bohužiaľ nedočkal ocenenia. Často totiž ľudia dokážu darovať takú vtákovinu, že by bol človek radšej, keby namiesto toho dostal ponožky alebo papuče, čo ako vieme, sú najohranejšie darčeky vôbec.

Nikdy nedávajte svojim blízkym či priateľom darček, ktorý by akokoľvek súvisel s nepríjemnou udalosťou či tragédiou, čo prežili a na ktorú by radi zabudli.

Vždy vyberajte tak, aby sa im nejaká zlá spomienka nevrátila len pri obyčajnom pohľade na darček. Napríklad niekomu, kto stratil milovanú osobu pri autonehode, nedáte adrenalínovú jazdu a podobne.

Darčeky a deti

Ten, koho môžete nevhodným darčekom sklamať najviac, sú deti. Keď dostanú niečo, čo si nepriali, urazia sa, darček ich nijako nenadchne a budú ním opovrhovať.

Tak tomu býva, keď namiesto nového tabletu alebo hernej konzoly dostanú hračky, oblečenie alebo domáceho maznáčika, ktorý ich po pár dňoch omrzí.

Našťastie tieto stavy u dieťaťa čoskoro zmiznú, a keď im napríklad poviete, že im to vynahradíte niečím iným, tak vám to hneď odpustia a budú sa tešiť na náhradný dar.

nevhodné darčeky alebo ako naštvať dieťa na Vianoce

Darčeky z druhej ruky (použité, rozbalené atď.)

Keď vám finančná situácia nedovoľuje nákladnejšie darčeky, sú tie z druhej ruky jedinou možnou voľbou, ale nie všetko je rozumné kupovať ako darček. Určite nikto nebude nadšený, ak pod vianočným stromčekom nájde spodnú či posteľnú bielizeň, ktorú už niekto používal. Vždy na to myslite.

Ak neviete, čo dať vašim blízkym na Vianoce, môžete im upiecť domáce vianočné cukrovinky.

Najpríšernejšie darčeky, ktoré muži dokážu darovať ženám

Kel
Veľa ľudí ju nemusí, a hoci to bola potravina sirôt v 19. storočí a zároveň je obľúbenou ingredienciou na diétnom jedálničku, vaša žena z nej radosťou skákať nebude. Taký vianočný darček totiž môže chápať tak, že sa vám zdá tučná a preto jej dávate kel, aby začala chudnúť.

Miešačka
Ako lepšie by mohla vaša žena tráviť voľný čas ako pri miešačke. Verili by ste, že niečo také dá niekto žene? A napriek tomu je to fakt. Obávam sa ale, že žena, ktorá takýto dar dostane, určite neprepadne vášni v podobe miešania malty. Aj keď na druhú stranu môže miešačku predať a kúpiť si namiesto nej treba nové topánočky alebo peknú kabelku.

Prívesok v tvare hovienka
Tomu hovorím darček. Zostala vaša priateľka po vybalení takého super darčeka s pusou dokorán? No asi jej veľmi veľkú radosť neurobil. Budete radi, keď váš vzťah prežije vítanie Nového roka a kto vie, či.

Zastrihávač fúzov
Naznačujete snáď, že sa má vaša drahá polovička oholiť? Zaobstarajte si helmu, pretože vám tento dar môže pokojne pristáť na hlave.

Vrece kompostu alebo zemiakov
Je to šialené a v prípade kompostu aj trochu smradľavé, ale aj taký darček ste vy muži schopní darovať. Ostatne, čo sa vlastne tej potrhlé ženskej nepáči na tak luxusnom darčeku, že? Zemiaky využije do varenia a kompost na záhradku. No páni, radšej na to zabudnite.

Utierky na čelné sklo
Toto je úplne dokonalý darček. Ako lepšie povedať žene milujem ťa či záleží mi na tebe než cez taký praktický darček, bez ktorého by ani nemohla existovať. Možno by nabudúce stačila obyčajná vianočná ruža.

Spodná bielizeň
Na prvý pohľad úplne dokonalý darček v podobe sexi kúsku oblečenia, ktorý dráždi mužskú fantáziu, ale dobre si rozmyslite, akej žene taký darček vlastne kupujete, pretože ak netrafíte veľkosť, bude s vami amen.

Je vaša manželka priestorovo výraznejšia a nútite ju, aby sa narvala do niečoho takého miniatúrneho, ako sú tangá? No poteš metlu. Už ste videli dva buldogy, ako sa ťahajú o povraz? Ešte nie? No, tak to uvidíte hneď, ako si vaša „veľká“ žena vezme tangá!

Gumové rukavice

Skutočne cool darček, veď máte starosť, aby si žena pri domácich prácach neponičila ruky. Vďačná vám za nich určite nebude, naopak vám ich hodí na hlavu.

Najhoršie darčeky pre mužov

Máte dámy dojem, že to, nad čím sa v obchode rozplývate vy, nadchne aj vášho partnera? Tak na to zabudnite, bude z toho otrávený a pokazí mu to celý deň, navyše by len predstieral radosť, ktorú nemá, a získal by dojem, že ho ani nepoznáte. Čo si muži rozhodne neprajú?

Praktické veci

Sprchový gél si môže vyložiť tak, že vám v podstate smrdí a má sa umyť. U nového oblečenia získa dojem, že sa za neho hanbíte a nepáči sa vám to, čo nosí.

Ponožky, rukavice, slipy alebo boxerky, čiapky atď. prečo mu dávať ako darček niečo, čo si môže kúpiť sám, až keď to bude potrebovať, a len, ak bude vôbec chcieť. Síce sú to veci, čo upotrebí, ale tie mu predsa môžete kúpiť kedykoľvek počas roka, na to nemusí čakať až pod stromček.

Chcete kúpiť letos živý stromček? Poradíme vám, ako vybrať ten najlepší.

Predmety do domácnosti

To je kapitola sama o sebe. Myslíte, že bude skákať radosťou, až vybalí roztomilý svietnik, ktorý ste videli v nejakom kamennom obchodíku? Alebo snáď bude nadšený z novej porcelánovej sady na kávu alebo nových tanierov do kuchyne?

Ešte lepšia je spoločná fotka z dovolenky, ktorú ste nechali dať do fakt úžasného rámčeka. Naozaj sa vám zdá, že to chlapa poteší? No to určite.

Darček, ktorý zohľadňuje jeho nedostatky

Má váš muž či priateľ málo vlasov a vy ste mu darovali vitamínové doplnky, ktoré podporujú rast vlasov? Prečo sa vám zrazu nepáči, ako vyzerá, keď na začiatku to predsa nevadilo. Zaobstarali ste mu permanentku do fitka, pretože sa vám zdá tučný alebo málo svalnatý? Zase ukážka jeho nedostatku.

Nikotínové náplasti, aby si odvykol od fajčenia, tiež nie sú super darček, pretože si bude myslieť, že vám jeho zlozvyk zrazu vadí, ale keď ste spolu začali chodiť, tak vám nijako nevadil. Bude premýšľať, prečo zrazu tá zmena.

Domáci maznáčik

To je väčšinou najväčší kameň úrazu. Kúpili ste partnerovi mačičku? Super, zabudli ste však na jeho alergiu. Milujete hady a tak partnerovi jedného darujete pod stromček. Paráda, ale ste si istá, že aj váš náprotivok je milovníkom hadov?

Malé šteniatko je taký úžasný darček, predsa kto by odolal roztomilému a bucľatému chrobáčikovi. Už ste zabudli, že vášho muža v mladosti pohrýzol pes a on z nich má hrôzu? Skrátka na darček v podobe zvieraťa ako prekvapenie zabudnite a radšej sa na niečom takom s partnerom dohodnite vopred.

krásne šteniatko nemusí byť vždy najvhodnejší darček

Chudákom je potom aj to nechcené zviera, ktoré darujete a nikto oň nestojí. Také darčeky potom skončia väčšinou v útulku alebo niekde pri košoch.

Milan & Ondra

Vianoce nás jednoducho baví. Na webe Vianocedarceky.sk vám chceme ukázať tie najlepšie recepty, dekorácie a informácie o Vianociach na jednom mieste. Chýba nám tu niečo? Dajte nám vedieť a inšpirujte sa s nami! :)

Páčil sa vám tento článok? Dajte 5 hviezdičiek. :)

Napíšte komentár

E-mailová adresa nebude zverejnená a nebude uložená v žiadnej marketingovej databáze. Povinné polia sú označené *.

Zavriet reklamu