Najlepšie vonkajšie vianočné výzdoby hotové počas chvíľky. Inšpirujte sa!

Dokážete si predstaviť vianočné sviatky bez výzdoby?

Závidíte susedovi krásne osvetlený dom či ozdobený balkón?

Nechajte sa inšpirovať naším článkom a dotiahnite vianočnú vonkajšiu výzdobu svojho domova k dokonalosti.

Vonkajšie vianočné osvetlenie

Vianoce bez poriadneho vianočného osvetlenia je to isté, ako jahody bez šľahačky, skrátka to nie je ono.

Predohrou vianočného obdobia je dokonalá a veľmi starostlivá príprava, ktorá môže zabrať dosť času, pokiaľ si všetko do posledného detailu nenaplánujete.

Základný plán spočíva v tom, že si rozmyslíte, kam všade umiestnite vianočnú výzdobu. Niekto si vystačí len so stromčekom, iný si dáva záležať aj na vianočnej vonkajšej výzdobe domu, záhrady či balkóna.

Solárne osvetlenie

Prinášame vám na výber tri zaujímavé druhy, ktoré si zaslúžia miesto na vašej záhrade.

Prvým je záhradná svetelná reťaz s bielymi LED diódami, vybavená solárnym panelom, blikajúcou funkciou a batériou, ktorá je ideálna napríklad na nejaký ihličnan. Vďaka časovaču sa po zotmení sám rozsvieti.

Osvetlené stromčeky.
zdroj: potterybarn.com

Potom je tu svetelná sieť, tá vydrží svietiť až osem hodín a perfektne pasuje napríklad na živý plot alebo ako výzdoba kvetináčov na okne.

Tretie miesto obsadili solárne LED svietidlá, ktoré stačí zapichnúť napríklad do kvetináčov za oknom alebo na záhrade do záhonov. Nádherne vyzerajú aj pozdĺž cestičky medzi záhonmi alebo pri príjazdovej ceste k domu.

zdroj: terraturf.com

Vonkajšie vianočné osvetlenie musí byť špeciálne určené na použitie vonku, na to si vždy dávajte pozor. Poznáte to podľa stupňa krytia alebo IP označenia, ktoré býva najčastejšie IP 44 aj viac.

LED cencúle

LED kvaple, ako sa svetelným cencúľom tiež hovorí, sú pre tento rok hitom číslo jedna. Luxus a elegancia idú v tomto prípade ruka v ruke s krásou.

Dajú sa zavesiť napríklad na terasu, bielizňové šnúry na balkóne, ako výzdoba kvetináčov a parapetov, ale aj na stromy alebo živý plot.

Je len na vás, či dáte prednosť bielemu studenému svetlu, teplému bielemu svetlu alebo napríklad modrému nádychu.

Svetelné cencúle v bielej studenej farbe.
zdroj: christmaslightsetc.com

Spísali sme aj tipy na výrobu vianočnej výzdoby nad dvere. Inšpirujte sa u nás.

Vianočné svetelné dekorácie

Svietiace vianočné dekorácie, ktoré často dokážu byť tou najdôležitejšou čerešničkou z celej výzdoby. Predstavte si honosne ozdobený strom uprostred záhrady, ktorému ale stále niečo chýba.

Prirobte naňho napríklad meteorický dážď s LED diódami, vyzerá to naozaj skvele. Máte záhradu bez vianočnej vonkajšej výzdoby? Zaobstarajte si 60 aj 90 cm vysoké akrylové kužele a rozmiestnite ich na záhon alebo terasu.

Svietiace ihlany pred domom.
zdroj: diy.com

Ponurý balkón zase osvietite pomocou holografických 3D lampášov. Kúpte si aspoň tri až štyri a rozmiestnite ich podľa uváženia. Balkón bude vyzerať vianočne a romanticky zároveň.

Lampióny hajo vonkajšie vianočné výzdoba.
zdroj: monkeyandmouse.co.uk

Nemáte toľko času s prípravou vianočnej výzdoby? Vyrobte si vonkajšie vianočné dekorácie počas chvíľky.

Inšpirujte sa vianočnou výzdobou v nasledujúcom videu:

The Most Beautifully Decorated Home For Christmas - Ever.
zdroj: youtube.com

Vianočné dekorácie do okien či na dvere

Okrem žiarivých dekorácií, ktoré vyniknú, až keď sa zotmie, môžete svoj dom skrášliť aj niečím, čo poteší oči aj cez deň.

Výzdoba umiestnená v okne má tú výhodu, že poteší ako vás doma, tak aj okoloidúcich. Aj dvere sú vhodným miestom. Budú tým prvým, čo uvidí prichádzajúca návšteva.

Čo ale do okien alebo na dvere dať? Možností je množstvo. K Vianociam neodmysliteľne patrí motív hviezdy. Vyberať môžete z rôznych tvarov, veľkostí aj materiálov, od papierových, cez plastové, prírodné, až po trblietavé so zabudovaným osvetlením.

zdroj: pinimg.com

Pokiaľ máte trochu voľného času, môžete si vyrobiť svoju vlastnú dekoráciu do okna.

Iste ste na vianočných trhoch narazili na obrovské banky s priam uchvacujúcimi motívmi zasneženej krajiny. Kam s nimi? No predsa do okna!

Vianočnou vonkajšou ozdobou, ktorú nikto neprehliadne, je veniec. V prípade, že ho chcete umiestniť do okna, treba ho vyberať alebo vyrábať tak, aby bol ozdobený z oboch strán, nech sa nikto nemusí pozerať na holú stranu korpusu.

Vonkajšie vianočné kvetináče

Hitom posledných rokov sú vianočné dekorácie do kvetináča. Variantov, ako vianočný kvetináč môže vyzerať, je veľa. Kúzelne vyzerajú vetvičky so snehovým posypom a veľkými vločkami. Pohľad pritiahnu aj farebné ozdoby.

Dekorácia v podobe vonkajšieho kvetináča.
zdroj: theimpatientgardener.com

Zaujala vás táto dekorácia. Vieme, ako vianočný kvetináč vyrobiť. Inšpirujte sa v našom článku.

Nezabudnite, že kvetináč bude vystavený vonkajším vplyvom, preto vyberajte tak, aby vydržal v dobrej kondícii cez celé obdobie Vianoc.

Milan & Ondra

Vianoce nás jednoducho baví. Na webe Vianocedarceky.sk vám chceme ukázať tie najlepšie recepty, dekorácie a informácie o Vianociach na jednom mieste. Chýba nám tu niečo? Dajte nám vedieť a inšpirujte sa s nami! :)

Páčil sa vám tento článok? Dajte 5 hviezdičiek. :)

Napíšte komentár

E-mailová adresa nebude zverejnená a nebude uložená v žiadnej marketingovej databáze. Povinné polia sú označené *.

Zavriet reklamu