Premýšľate, ako na Vianoce darovať peniaze, aby to nevyznelo neosobne? Poradíme vám, ako na to

Vianoce sú časom rozprávok, cukroviniek, kapra so šalátom a samozrejme darčekov.

Niekto vie, čím prekvapí svojich blízkych už v júli, iný si tým istým láme hlavu ešte v decembri. Často nás napáda, že by bolo najlepšie darovať všetkým peniaze. Lenže sa obávame, že je to príliš neosobné.

Existujú ale spôsoby, ako je možné bankovky venovať nielen vtipne, ale aj s fantáziou. Niektoré nápady sú jednoduché, u iných budete musieť predviesť aj nezanedbateľnú manuálnu zručnosť. A občas prekvapíte svojim umom aj sami seba.

Prezrite si 19 spôsobov, ako darovať peniaze ako vianočný darček.

Stromček z bankoviek

 • Hovorí sa, že peniaze nerastú na strome, ale občas sa môže stať, že z niektorého stromu sa dá pekných pár bankoviek očesať. Zaobstarajte si polystyrénový alebo akýkoľvek iný kužeľ a pomocou malých lepítok alebo špendlíkov naň bankovky prichytávajte. Nezabudnite stromček patrične nazdobiť.
Zdroj: studio5.ksl.com

Darčekový kôš plný peňazí

 • Peniaze zmotajte, prirobte na špajle a pridajte medzi obľúbené lahôdky v darčekovom koši.
Zdroj: discover.hubpages.com

Bankovky v ruličkách toaletného papiera

 • Pre vašich tínedžerov schovajte hotovosť do roliek toaletného papiera, tie potom zabaľte do celofánu, ovažte vianočnou stuhou a na prednú stranu môžete vytlačiť vtipné venovanie.
Zdroj: discover.hubpages.com

Peniaze v nafukovacích balónikoch

 • Vložte bankovky do gumových balónikov a tie potom nafúknite. Len počítajte s tým, že tento variant zaberie veľa miesta, takže si jeho prípravu nechajte naozaj až na poslednú chvíľu. Pokiaľ totiž žijete s príjemcom v jednej domácnosti, veľmi ťažko pred ním darček skryjete. Ako návod môžete pribaliť aj špendlík alebo ihlu. Uvidíte, že prekvapenie bude skutočne veľké.
Zdroj: discover.hubpages.com

Košele z bankoviek

 • Muži vraj nemajú radi mäkké balíčky, pretože sa v nich skrýva väčšinou oblečenie. A to sú darčeky, ktoré ich zvyčajne príliš nenadchnú. Avšak nie je košeľa ako košeľa! Vytvorte ju z peňazí. Zožeňte si originálnu škatuľu a tú vašu papierovú do nej pekne naaranžujte a zabaľte. Tento darček už je skôr pre zručnejších jedincov, ale výsledok je ohromujúci.
Zdroj: thisiswhyimbroke.com

Peniaze ako hranolky od McDonald’s

 • Pokiaľ vaše deti naozaj milujú jedlo z fastfoodov, môžete im z bankoviek poskladať hranolky, samozrejme do pôvodného obalu.
Zdroj: discover.hubpages.com

Hotovosť prezlečená za pizzu

 • Milovníkov pizze možno trochu zaskočí, keď pod stromčekom nájdu škatuľu svojej obľúbenej pochúťky. Pretože aj keď je pizza skvelá vec, povedzme si na rovinu, že pod stromčekom si prajeme nájsť úplne iné veci. Ich prvotné sklamanie ale určite vystrieda nelíčená radosť, až tú svoju Margaritu otvoria.
Zdroj: pinterest.com

Bankovky ukryté v snehuliakovi

 • Ako inšpirácia vám v tomto prípade poslúži film Ľadové kráľovstvo. Nafúknite dva biele balóniky, naplňte ich peniazmi, zlepte k sebe a vytvorte z nich snehuliaka. Vtipnou básničkou alebo pokojne aj bez nádchy povedzte svojej ratolesti, že musí figúrku najprv „rozpustiť“ bez pomoci rúk, nôh alebo iných prípadných nástrojov. Schválne, ako si s touto úlohou poradí. Vám napovieme, nech si pomôže sedacou časťou tela. Určite si pri tom užijete aj veľa zábavy.
Zdroj: discover.hubpages.com

Veniec z bankoviek

 • Z peňazí vytvoríte aj skutočne hodnotný veniec. V kvetinárstve alebo hobby markete kúpte korpus ľubovoľnej veľkosti a pomocou papierových lepítok alebo špendlíkov k nemu prirobte bankovky. Nezabudnite na vianočnú mašľu.
Zdroj: discover.hubpages.com

Peniaze namiesto vreckoviek

 • Použite box na papierové vreckovky, polepte ho papierom s vianočnými motívmi alebo ho nazdobte ako Santov kabát. Zlepte bankovky k sebe maliarskou páskou a schovajte ich do krabičky. Jednu nechajte štýlovo vyliezať prierezom.
Zdroj: discover.hubpages.com

Bankovky v darčekovej krabičke

 • Ak máte málo času alebo sa necítite byť príliš zruční, zmotajte peniaze do darčekovej krabičky, ovažte ich stužkou a krabičku patrične nazdobte.
Zdroj: discover.hubpages.com

Pohľadnica z peňazí

 • Vytvorte štýlovú vianočnú pohľadnicu. Stačí, keď bankovky zložíte do trojuholníkov a razom máte stromčeky, ktoré nalepíte na kartón. Ozdobte ich hviezdičkami, mašličkami alebo napríklad konármi.
Zdroj: thistinybluehouse.com

Hotovosť ukrytá medzi cukríkmi

 • Ukryte bankovky do akéhokoľvek originálneho pohára s obľúbenými cukrovinkami. Jednoducho ich trochu odoberiete, doprostred schovajte prázdnu ruličku od toaletného papiera a do nej ukryte hotovosť. Ďalší nenáročný, ale nápaditý spôsob, ako netradične darovať peniaze.
Zdroj: lowestrates.com

Vianočný strom z peňazí

 • Do hrnčekov s vianočným motívom zapichnite špajľu ak nej priväzujte poskladané bankovky, až vytvoríte krásny stromček. Dole mašľa, hore hviezda a darček je hotový.
Zdroj: phar-ma.com

Chcete kúpiť letos živý stromček? Poradíme vám, ako vybrať ten najlepší.

Bankovky ukryté v banke

 • Hotovosť môžete vložiť do banky požadovanej veľkosti, opatriť menovkou a zavesiť na stromček.
Zdroj: discover.hubpages.com

Obraz z peňazí

 • Vyrobte z peňazí obraz. Kúpte rámček a bankovky doň jednoducho naukladajte. Poslúži vám aj jednoduchý clip rám s plexisklom.
Zdroj: offerup.com

Bonboniéra s bankovkami

 • Vložte peniaze do bonboniéry. Čokolády samozrejme najprv zjedzte, aby vám neprekážali alebo namiešajte pralinky a peniaze do krabice spoločne.
Zdroj: bestgiftidea.net

Album plný peňazí

 • Bankovky naskladajte do albumu namiesto fotiek. Určite zoženiete album s požadovaným počtom stránok.
Zdroj: lowestrates.com
 • Darujte poukážku do obľúbeného obchodu s oblečením, kabelkami, do parfumérie, športových či rybárskych potrieb, jednoducho všade tam, kde vaši blízki radi nakupujú. Aj poukážky sú vlastne peniaze.

Darčeková poukážka

Zdroj: thefrisky.com

Snáď vás niektorý z našich tipov zaujal a pomôže vám darovať peniaze vtipne, originálne a hlavne netradične. Vaša rodina si určite nebude myslieť, že ste ich obdarovali hotovosťou, aby ste si s ich darčekom nemuseli lámať hlavu. Kúpia si, čo budú sami chcieť a za spôsob, akým ste sa s tým vysporiadali, vás budú milovať.

Tipy, ako darovať peniaze, môžete využiť aj pri iných príležitostiach. Napríklad narodeniny, sviatky, svadby, promócie, to všetko sú udalosti, kedy môžete darovať peniaze nielen s láskou, ale aj s fantáziou. Uvidíte, že o vašej kreativite budú vaši blízki ešte dlho hovoriť. Krásne a bohaté Vianoce a veľa šťastia.

Milan & Ondra

Vianoce nás jednoducho baví. Na webe Vianocedarceky.sk vám chceme ukázať tie najlepšie recepty, dekorácie a informácie o Vianociach na jednom mieste. Chýba nám tu niečo? Dajte nám vedieť a inšpirujte sa s nami! :)

Páčil sa vám tento článok? Dajte 5 hviezdičiek. :)

Napíšte komentár

E-mailová adresa nebude zverejnená a nebude uložená v žiadnej marketingovej databáze. Povinné polia sú označené *.

Zavriet reklamu