Aké budú tento rok adventné trhy v Regensburgu? Program a dôležité informácie na jednom mieste

Nemecké Regensburg bolo významným mestom už v stredoveku.

Vianočné trhy v Regensburgu sa konajú v jeho kúzelnom historickom centre.

Na akých miestach a kedy ich môžete navštíviť?

V článku nájdete všetko dôležité.

Adventné trhy Regensburg

Rovnako ako v Drážďanoch, Berlíne či Mníchove je jedným z hlavných lákadiel Regensburgu to, že v ňom nájdete hneď niekoľko jarmokov na jednom mieste, od malého a útulného trhu, kde sa predáva iba ručne vyrábaný remeselný tovar, až po kúzelný romantický trh v areáli veľkolepého paláca.

Celé mesto je navyše vždy krásne vianočne vyzdobené. Tisíce svetiel spoločne s historickým centrom mesta, ktoré je zapísané na Zozname svetového dedičstva UNESCO, vytvára pre vianočné trhy v Regensburgu malebnú kulisu.

Vianočné trhy na Neupfarrplatz

Kedy a kde sa všetko uskutoční?

Neděle až středa 10.00 – 20.00, čtvrtek až sobota 10.00 – 21.00

Regensburské vianočné trhy na námestí Neupfarrplatz, ktoré sa konajú už viac ako štyristo rokov, sa niekoľkokrát umiestnili medzi desiatimi najkrajšími vianočnými trhmi v celom nemecky hovoriacom regióne, teda v Nemecku, Rakúsku a Švajčiarsku.

Veľa umelcov, ako sú fúkači skla, hrnčiari, rezbári či výrobcovia sviečok, tu priamo na mieste vyrábajú svoje ručné výrobky a ponúka ich zákazníkom.

V stánkoch nájdete množstvo druhov vianočných ozdôb , sviečok, keramických hrncov a výrobkov zo skla. Navyše sa môžete pozrieť, ako sa to všetko tvorí. Ďalej potom zoženiete adventné kalendáre , vianočné panáčiky vyrobené zo sušených sliviek, keramické domčeky a ďalšie zaujímavé výrobky.

Nechýba samozrejme ani občerstvenie . K obľúbeným regionálnym špecialitám patrí čučoriedkový či jablkový varenie a bratwürste s horčicou, chrenom a uhorkou v chrumkavej rolke. V ponuke sú samozrejme aj perníčky, pražené mandle, pečené gaštany a mnoho ďalších pochúťok.

Ďalej sa môžete tešiť na divadelné predstavenia a hudobné vystúpenia . Deti sa môžu zviesť na vianočnom kolotoči.

Regensburské vianočné trhy na námestí Neupfarrplatz.
zdroj: beckundschubert.de

Vianočný jarmok Lucreziamarkt

Kedy a kde sa všetko uskutoční?

Neděle až středa 11.00 – 20.00, čtvrtek až sobota 11.00 – 21.00

Tento vianočný trh v Regensburgu bol pomenovaný podľa starej tradície ako Lukréciin trh. Lucia chodí podľa starého zvyku s rozsvieteným vencom na hlave od domu k domu a prináša svetlo v temnom zimnom období.

Tento adventný jarmok je výnimočný najmä širokou ponukou ručne vyrábaného tovaru . Nájdete tu výrobky z keramiky, textilu, dreva, skla, vzácnych aj obyčajných kovov, vosku, kože aj papiera.

Na javiskách Haidplatz a Kohlenmarkt na vás čaká pestrý kultúrny program s hudbou, divadlom, pantomímou či mágiou. Nechýbajú samozrejme ani kulinárske pochúťky.

Veľmi slávne a hojne navštevované sú tiež neďaleké trhy v Norimbergu. Norimberské vianočné trhy si zamilujete.

Vianočné trhy pri zámku Schloss Thurn

Kedy a kde sa všetko uskutoční?

Pondělí až čtvrtek 15.00 – 22.00, pátek 15.00 – 23.00, sobota 12.00 – 23.00, neděle 12.00 – 22.00

Ďalšie nádherné vianočné trhy v Regensburgu nájdete na zámku Schloss St Emmeram , ktorý sa nachádza necelých pätnásť minút chôdze od hlavnej vlakovej stanice.

Predstavte si krásne elegantný a útulný vianočný jarmok v areáli rozľahlého paláca s 500 miestnosťami, doplnený kúzelným detským lesom s atrakciami , osvetlenou parkovou promenádou, ilumináciami na fasáde paláca a desiatkami stánkov s najrôznejšími darčekmi a dobrami.

V predajných stánkoch opäť nakúpite originálny ručne vyrobený tovar od košikárov, kováčov, rezbárov, sedlárov, hrnčiarov, výrobcov pletených metiel, výrobcov sviečok a ďalších.

Otvorené ohniská pred jednotlivými stánkami na trhu ponúkajú nielen teplo počas chladných zimných dní, ale ich plamene slúžia tiež na prípravu mnohých chutných tradičných bavorských špecialít, ako je napríklad „Feuerzangenbowle“, horúci alkoholický vianočný nápoj pripravovaný podľa tajných receptúr. Ďalej si budete môcť vybrať z mnohých rôznych druhov varených vín.

K ďalším lákavým pochúťkam bude patriť prasiatko pečené na ražni, polievka podávaná v bochníku chleba alebo tradičný „Regensburger Knackersemmel“, špeciálny druh klobásy podávaný v žemli.

Romantickému vianočnému trhu na zámku Thurn und Taxis v Regensburgu ponúka krásne miesto na načerpanie vianočnej atmosféry. V neposlednom rade sa môžete tešiť na sprievodný kultúrny program a množstvo atrakcií pre deti.

Na tento adventný jarmok v Regensburgu sa platí vstupné , ktoré vám ale zároveň umožní nahliadnuť do do honosných zámockých priestorov patriacich rodine Thurn und Taxis.

Vianočné trhy na zámku v Regensburgu.
zdroj: knphoto.eu

Adventné trhy v záhradách Spitalgarten

Kedy a kde sa všetko uskutoční?

Pondělí až pátek 16.00 – 22.00, sobota 11.00 – 22.00, neděle 11.00 – 21.00

Jeden z menších skrytých klenotov adventných trhov v Regensburgu nájdete na námestí Spitalanger, hneď vedľa nemocnice sv. Kataríny . Jedinečne krásne umiestnenie na úpätí kamenného mosta s výhľadom na katedrálu poskytuje prostredie pre najpríjemnejší vianočný jarmok v Regensburgu.

Aj tu si môžete vybrať z nespočetných dobrôt i remeselných výrobkov a deti si môžu spríjemniť čas prechádzkou na kolotoči.

Pestrá hudba a umelecký program zaisťujú skutočnú zábavu, zatiaľ čo na vás čakajú početné kulinárske špeciality, ako je napríklad varené pivo, tradičné varené víno, miestna zverina a jahňacie jedlá, teplé polievky, zemiaky a sladké pochúťky.

A ak hľadáte neobyčajné vianočné darčeky , určite nájdete to, čo hľadáte. Či už šperky zo striebra alebo ovčie výrobky a množstvo ďalších.

V tomto videu môžete vidieť, ako to na vianočných trhoch v nemeckom Regensburgu vyzerá:

2022 - let's visit the romantic Christmas market in Regensburg!
zdroj: youtube.com

Milan & Ondra

Vianoce nás jednoducho baví. Na webe Vianocedarceky.sk vám chceme ukázať tie najlepšie recepty, dekorácie a informácie o Vianociach na jednom mieste. Chýba nám tu niečo? Dajte nám vedieť a inšpirujte sa s nami! :)

Páčil sa vám tento článok? Dajte 5 hviezdičiek. :)

Napíšte komentár

E-mailová adresa nebude zverejnená a nebude uložená v žiadnej marketingovej databáze. Povinné polia sú označené *.

Zavriet reklamu