Aké budú tento rok adventné trhy v Passau? Program a dôležité informácie na jednom mieste

Passau je jedným z najstarších miest, ktoré v Nemecku nájdete.

Vianočné trhy v Pasove preto ponúkajú historickú a zároveň romantickú atmosféru.

Kedy a kde sa konajú?

Všetko sa dozviete na nasledujúcich riadkoch.

Adventné trhy Pasov

Vianočné trhy v Pasove sa odohrávajú na pôsobivom námestí , ktorému dominuje prekrásna katedrála svätého Štefana. Prejdite si viac ako sedemdesiat stánkov, ktoré ponúkajú remeselné výrobky, vianočné ozdoby a samozrejme sladké pochúťky a glühwein.

Ak ste milovníkmi hudby, nenechajte si ujsť koncerty v katedrále svätého Štefana . Tunajšie unikátne organy s viac ako 17 700 píšťalami patria k najväčším na svete.

Vianočné trhy na Domplatz

Kedy a kde sa všetko uskutoční?

Pondělí až čtvrtek 10.00 – 20.00, pátek a sobota 10.00 – 21.00, neděle 11.00 – 20.00

Program vianočného jarmoku v Passau

Vianočné trhy v Passave na námestí Domplatz ponúkajú jedinečný, vkusný a kvalitný sortiment výrobkov a dekorácií. Objavíte tu takmer zabudnuté remeslá aj chuť regionálnych špecialít. To všetko na romantickom mieste s barokovým pozadím katedrály sv. Štefana.

U predajcov nájdete široký sortiment potravín, cukroviniek, nápojov. Poteší bratwurst (nemecká klobása), pečené mandle, čerstvé ovocie v čokoláde, varené víno a perník, alebo pikantné sengzelten , výdatný chlieb so syrom a cibuľkou.

Na adventnom jarmoku v Passau nechýbajú ani odevy a ďalšie výrobky z textilu, šperky, darčeky, vianočné ozdoby, keramika, výrobky z kameňa, skla, kožený tovar, tašky, kožušiny, korenie a ďalšie.

Na námestí začína tiež jedinečný chodník betlehemov , ktorý vedie celým historickým centrom mesta. Jej prostredníctvom môžete obdivovať širokú škálu betlehemov z rôznych materiálov, ako je čokoláda, sklo, vlna, cín, striebro, keramika a samozrejme drevo.

Plán chodníka betlehemov v Pasove.
zdroj: passauer-christkindlmarkt.de

Pripravený je tiež bohatý sprievodný program pre deti aj dospelých. Každý štvrtok od 18:00 hodín vystúpi regionálne hudobné skupiny , ktoré sa venujú zachovaniu tradičnej ľudovej hudby.

Pre veľmi špeciálny hudobný zážitok by ste určite mali navštíviť katedrálu sv. Štefana. Počas vianočného trhu sa tu dvakrát týždenne (každú stredu a sobotu o 12:00 hod.) konajú organové koncerty .

Zaujíma vás, ako vyzerajú pasovské vianočné trhy na vlastné oči? Pozrite sa na videoukážku z minulých rokov.

Christkindlmarkt Passau Christmas Market
zdroj: youtube.com

Milan & Ondra

Vianoce nás jednoducho baví. Na webe Vianocedarceky.sk vám chceme ukázať tie najlepšie recepty, dekorácie a informácie o Vianociach na jednom mieste. Chýba nám tu niečo? Dajte nám vedieť a inšpirujte sa s nami! :)

Páčil sa vám tento článok? Dajte 5 hviezdičiek. :)

Napíšte komentár

E-mailová adresa nebude zverejnená a nebude uložená v žiadnej marketingovej databáze. Povinné polia sú označené *.

Zavriet reklamu