Hľadáte tie najlepšie vianočné dekorácie na záhradu? Inšpirujte sa!

Vlastníte pekný dom a chcete, aby bol na Vianoce úplne dokonalý?

Stále máte pocit, že mu niečo chýba a chceli by ste ho vyšperkovať?

Inšpirujte sa našimi tipmi a nápadmi na vianočnú výzdobu záhrady!

Vianočné osvetlenie

Už dávno neplatí, že domy a záhrady posiate vianočnými svetielkami majú len v USA, tento zvyk sa v posledných rokoch rozšíril aj u nás.

Ak aj vy patríte k tým, ktorí sa neuspokoja iba s ozdobeným vianočným stromčekom v obývačke, potom ste tu správne.

Bohato vianočne vyzdobený dom a záhrada.
zdroj: thesixfifty.com

Možností na to, ako vianočne osvetliť vašu záhradu, existuje celý rad, od LED svetelných reťazí cez svetelné dekorácie až po laserové projektory.

Okrem vianočných dekorácií na záhradu vám prinášame aj inšpiráciu na výrobu vianočnej výzdoby do okien.

Svetelné cencúle.
zdroj: christmaslightsetc.com

Celý dom sa dá obliecť do dlhého svetelného kábla, ktorý bez problémov okopíruje každú časť jeho obrysu. Klasické svetelné reťaze využijete na vyrastené aj malé stromy, kríky atď.

Vianočne osvetlené kríky.
zdroj: lights4fun.co.uk

Rozsvieťte stromčeky na vašej záhrade

Máte na záhrade ovocné aj iné listnaté stromy, ktoré sú cez zimu holé? Využite svetelné reťaze a obmotajte s ich pomocou kmene aj vetvy jednotlivých stromov. Na upevnenie použite viazací drôt.

Takto môžete dekorovať každý taký strom, vrátane pňov, na ktorých napríklad sedávate, keď na záhrade grilujete, alebo si zarobíte oheň na pečenie orechov.

Kmeň stromu so svetielkami.
zdroj: thespruce.com

Ideálnejšie sú ihličnany, pretože sa dajú ozdobiť nielen vianočnými svetielkami, ale aj klasickými ozdobami, takže si okrem vianočného stromčeka v obývačke pokojne urobte ešte ďalšie v záhrade.

Vyberte si ten najväčší ihličnatý strom, čo nájdete, a bohato ho ovešajte vianočnými ozdobami, najlepšie väčšími, a k tomu pridajte svetelné reťaze.

Spísali sme aj tipy na výrobu vianočnej výzdoby nad dvere. Inšpirujte sa u nás.

Vianočné kvetináče so svetielkami

Ak máte na oknách alebo na terase kvetináče, použite ich a urobte z nich samostatnú vianočnú dekoráciu.

Pripevnite niekoľko ozdôb, najlepšie veľkých gulí, a k tomu vianočné svetielka, ideálne biele LED diódy, a máte o dekoráciu postarané.

Takto postupne nazdobte všetky, a pokiaľ máte aj kvetináče s ihličnanmi, ozdobte vianočnými svetelnými reťazami aj ich.

Hrantík s vianočným osvetlením.
zdroj: theimpatientgardener.com

Keď máte deti, chcete pre nich Vianoce čo najkúzelnejšie. Nič nerozžiari detské očká viac, než záplava svetiel a betlehem. Čo pre neho nájsť miesto na záhrade?

Vonkajší betlehem a postavičky

Veľký drevený betlehem sa môže stať centrom vašej vianočnej výzdoby záhrady. Okolo strechy pripevnite osvetlenie a na štít domčeka veľkú svietiacu hviezdu.

Dovnútra dajte trochu slamy, kolísku, postavy predstavujúce Jozefa, Máriu a Ježiška a všetko umiestnite na záhradu pod osvetlené stromy. Vyzerá to úplne dokonale.

Záhradná dekorácia s betlehemom.
zdroj: chatar-chalupar.cz

Vianočné svetelné dekorácie a figúrky

Čím viac svetla, tým je vianočná záhrada krajšia. Ak ste manuálne zruční, môžete svoju záhradu premeniť na zvierací raj. Stačí vám na to pevné drôty, svetelné káble aj reťaze a trocha fantázie.

Vytvarujte drôty do rôznych zvieracích motívov a pomocou viazacieho drôtu k nim pripevnite vianočné osvetlenie. Ľahko tak zrazu bude vašu záhradu osvetľovať jeleň, sob, ľadový medvedík a mnoho ďalších.

Mnoho takýchto dekorácií môžete aj kúpiť, a pokiaľ nebudú presne podľa vašich predstáv, nie je problém si ich prispôsobiť.

Svietiace svetelné soby ako dekorácia do záhrady.
zdroj: azdiyguy.com

Nemáte toľko času s prípravou vianočnej výzdoby? Vyrobte si vonkajšie vianočné dekorácie počas chvíľky.

Vianočné ozdoby na záhrade

Keď je osvetlenie pripravené, je čas na ozdoby. Dá sa povedať, že záleží len na vás, v akom poradí zdobíte. Niekto začína ozdobami a až potom pridáva osvetlenie, ale často sa to robí obrátene.

Pustite sa do zdobenia a vybraný ihličnan zasypte ozdobami a vianočnými reťazami. Môžete si vybrať jednofarebné, vzorované, skrátka podľa ľubovôle.

Ozdobená brána

Vlastníte veľký pozemok a pred cestou k domu je vjazd s veľkou bránou? Alebo máte okolo domu len obyčajný plot? Ozdobte ho pomocou vianočných ozdôb a vetvičiek.

Vianočne ozdobený plot.
zdroj: 365greetings.com

Nechcete mať na stromčeku klasické gule? Vyrobte si háčkované ozdoby pomocou nášho návodu.

Stromčeky a kríky

Sú na záhrade malé kríky alebo stromčeky, ako tuje a tomu podobné?

Ozvláštnite ich pomocou ozdôb, či už guľami alebo hviezdičkami. Táto vianočná výzdoba záhrady vyzerá štýlovo a záhrade dodá nielen nádych luxusu, ale aj tú pravú vianočnú atmosféru.

Adventná výzdoba do záhrady

Vianočnú záhradu je možné oživiť aj čisto prírodnými materiálmi ako šiškami, korením, sušeným ovocím a podobne.

Majte však na pamäti, že najmä sušené potraviny a korenie majú len obmedzenú dobu použiteľnosti a vo vonkajších priestoroch rýchlejšie podliehajú skaze.

Záhradné vianočné dekorácie z prírodnín.
zdroj: houseofhawthornes.com

Vianočná výzdoba záhrady môže mať veľa podôb. Dúfame, že ste v našom článku našli inšpiráciu, ako si ju tento rok vlastnoručne vytvoriť aj u vás doma či na chalupe.

Milan & Ondra

Vianoce nás jednoducho baví. Na webe Vianocedarceky.sk vám chceme ukázať tie najlepšie recepty, dekorácie a informácie o Vianociach na jednom mieste. Chýba nám tu niečo? Dajte nám vedieť a inšpirujte sa s nami! :)

Páčil sa vám tento článok? Dajte 5 hviezdičiek. :)

Napíšte komentár

E-mailová adresa nebude zverejnená a nebude uložená v žiadnej marketingovej databáze. Povinné polia sú označené *.

Zavriet reklamu