Vianočné darčeky, ktoré jednoznačne potešia akéhokoľvek člena rodiny. Alebo keď neviete, čo by

S blížiacimi sa vianočnými sviatkami začíname premýšľať nad tým, čo nadelíme svojim najbližším pod stromček. Zatiaľ čo niekto si múdro napíše list, ktorý dá nenápadne za okno, iný túži po drobnej inšpirácii. Pokiaľ patríte do druhej skupiny a nie ste si istí, čím potešiť prakticky akéhokoľvek člena rodiny, vyberte si niektorý z našich tipov.

Mapy sveta na stenu pre všetkých existujúcich i nových cestovateľov

Máte v rodine ostrieľaného cestovateľa? Výborne. Ideálnym darčekom, ktorý ho poteší je jednoznačne mapa sveta, ktorú je možné umiestniť na stenu. Mapy sveta na stenu sú skvelým bytovým doplnkom a dekoráciou, ktorá nestarne. Hodí sa do pracovní, obývacích izieb, ale aj do detských kráľovstiev, prípadne izieb pre teenagerov.

Pri výbere sa odrážajte od štýlu obdarovaného. Existujú farebné, ale aj čiernobiele alternatívy. Tiež sa za veľmi atraktívne v posledných rokoch považujú stieracie mapy, ktoré človeka motivujú k ďalšiemu a ďalšiemu cestovaniu.

Knižkami neurazíte, naopak

Medzi najatraktívnejšie darčeky, ktoré môže dostať prakticky ktokoľvek z rodiny patria knižky. Najmä ak niekto v rodine zastáva heslo, že bohatý človek nie je ten, kto má veľkú televíziu, ale veľkú knižnicu bude ďalší diel pomyselnej skladačky presne to, čo bude „klinčekom trafeným na hlavičku”.

Zatiaľ čo v prípade detí neurobíte krok stranou rozprávkovou alebo hravou knižkou, u starších vyberajte podľa ich záujmov. Žánrov, v ktorých sa knihy píšu je totiž celá kopa. Detektívne príbehy obvykle milujú starí rodičia, romantiku ženy akéhokoľvek veku, tematika druhej svetovej vojny a okolností s tým spojených si tiež nachádza stále viac priaznivcov.

Mäkké darčeky až potom? Ponožky sú výnimka

V mnohých rodinách sa zastáva krédo „mäkké darčeky až potom”. Nie každý je totiž z oblečenia doslova na vetve. Skôr sa stáva to, že sa módne kúsky nestretnú so práve veľkým pochopením. Bohužiaľ. Ponožky sú však výnimka.

Medzi aktuálne trendy patria také modely, ktoré hýria všetkými farbami. Čím farebnejšie, tým lepšie. Navyše sa s nimi nemusí človek nijako hanbiť. Najviac pasujú totiž do poltopánok čiže k elegantným outfitom as plesovou sezónou, ktorá po vianočných sviatkoch prichádza, idú tak pekne ruka v ruke.

Ak chcete obdarovať večného vtipkára, nebojte sa ponožiek, ktoré sú s vtipným nápisom na chodidle.

Zážitok sa vždy cení

Vo vašom okolí sa môžu nachádzať aj milovníci adrenalínu. Alebo iba tí, ktorí túžia po tom niečo zažiť a spestrovať svoje dni, respektíve svoj voľný čas. U tých vyhráte tým, že im dáte napríklad voucher na realizáciu ich sna. Plavba loďou, jazda na motorkách, bungee jumping alebo skok padákom. Možností je viac ako dosť.

Pri hľadaní ideálneho zážitku sa vypláca jedno – poznať obdarovaného, a to aspoň trochu. U niekoho sa s bungee jumpingom nepochodí, ale takýto pobyt vo wellness by naopak potešiť mohol.

Poukazy zachránia situáciu

Môže sa stať, že si nie ste istí ani jedným zo spomínaných vecí. Našťastie existuje univerzálny darček, ktorý zachráni nejednu situáciu. A tým je darčekový poukaz, ktorý sa môže vzťahovať prakticky na čokoľvek si zmyslíte. Poukazy sa kupujú na oblečení, do kníhkupectva, ale aj do ďalších obchodov prakticky akéhokoľvek zamerania.

V prípade, že nie ste úplne rozhodnutí o tom, čo konkrétne máte blízkym zaobstarať, poukazy je možné vziať aj do bežných supermarketov, kde napokon určite nájdu svoje uplatnenie. Ostatne je to lepší darček ako peniaze, ktoré sa pod vianočný stromček nadeľovať nemajú. Bankovky sú totiž brané za neosobné a aj keď im holdujú hlavne deti, u dospelých videné rady nie sú, ukazujú štatistiky.

Milan & Ondra

Vianoce nás jednoducho baví. Na webe Vianocedarceky.sk vám chceme ukázať tie najlepšie recepty, dekorácie a informácie o Vianociach na jednom mieste. Chýba nám tu niečo? Dajte nám vedieť a inšpirujte sa s nami! :)

Páčil sa vám tento článok? Dajte 5 hviezdičiek. :)

Napíšte komentár

E-mailová adresa nebude zverejnená a nebude uložená v žiadnej marketingovej databáze. Povinné polia sú označené *.

Zavriet reklamu