Ako je to s otváracou dobou v obchodoch na Vianoce? Vieme, kde bude zatvorené!

Otváracia doba obchodov na Vianoce sa výrazne líši od bežných dní.

Zistite, kam si môžete ísť v pokoji nakúpiť a naopak, kedy vás dovnútra už nepustia.

Nakúpte s predstihom a vyhnite sa cez Vianoce zbytočnému stresu a preplneným obchodom!

Kedy musia mať obchody zatvorené?

Od roku 2017 platí zákon, že všetky obchody okrem čerpacích staníc či predajní na letiskách a staniciach musia mať v niektoré štátne sviatky zatvorené.

Všeobecná otváracia doba obchodov na Vianoce a na Nový rok

24. 12. Štedrý deň – otvorené len do 12:00
25. 12. 1. sviatok vianočný – zatvorené
26. 12. 2. sviatok vianočný – zatvorené
1. 1. Deň obnovy samostatného českého štátu a Nový rok – zatvorené
Zdroj: insidesmallbusiness.com.au

Ak potrebujete aj napriek zatvoreným obchodom nakúpiť, môžete skúsiť šťastie v predajni na letiskách či staniciach alebo na čerpacích staniciach.

Aká je konkrétna otváracia doba obchodov na Vianoce?

24. 12. 25. 12. 26. 12. 31. 12.
Lidl do 11:00 zatvorené zatvorené do 17:00
Billa do 11:00 zatvorené zatvorené do 17:00
Kaufland do 11:00 zatvorené zatvorené do 18:00
Tesco do 11:00 zatvorené zatvorené do 18:00
Coop podľa
regiónov
zatvorené zatvorenépodla
regiónov

Nezabudnite sa tiež pozrieť na otváracie doby obchodov na Silvestra a Nový rok.

Otváracia doba lekární

Zimné obdobie je typické pre prechladnutie, chrípku a slabú imunitu. Musíte preto často do lekárne. Ak to bude možné, mali by ste si nakúpiť základné lieky vopred. Počas vianočných sviatkov si totiž príliš nenakúpite.

Lekárne majú otváraciu dobu stanovenú rôzne. Všeobecne by ste mali počítať s tým, že lekárne budú mať od 24. do 26. decembra zatvorené. Lekárne u veľkých nemocníc, Dr. Max alebo BENU, ale môžu mať otvorené aj počas sviatkov.

Ak to bude potrebné, odporúčame na internete vyhľadať otváraciu dobu konkrétnej lekárne, ktorú chcete navštíviť. Vopred si môžete voľnopredajné lieky objednať aj online na webe, ako je Pilulka.sk.

Otváracia doba hobby marketov a obchodov s nábytkom

Každý potrebuje počas Vianoc niečo iné. Pokiaľ by ste náhodou nutne potrebovali do hobby marketu alebo obchodu s nábytkom, máme pre vás aktuálne informácie o vianočnej otváracej dobe.

Väčšina obchodov s nábytkom má počas sviatkov otvorené. Otváracia doba sa ale líši v každom meste. Obchod s nábytkom a doplnkami XXX Lutz je skvelým príkladom, pretože má v každom meste inú otváraciu dobu počas vianočných sviatkov. Vždy sa pozrite na otváraciu dobu konkrétnej predajne.

24. 12. 25. 12. 26. 12.
OBI zatvorené zatvorené zatvorené
Hornbach do 11:30 zatvorené zatvorené
IKEA zatvorené zatvorené zatvorené

Otváracia doba Slovenskej pošty a Zásielkovne

Doručovanie darčekov na poslednú chvíľu nie je nič zvláštne. Mali by ste preto vedieť, či fungujú dopravcovia. Samozrejme záleží na danom e-shope, či vám darček stihne poslať. Ďalšou vecou je, či vám ho niekto dodá.

Zásielkovňa má vlastnú aplikáciu, ktorá vám ukáže pobočky vo vašom okolí a ich otváraciu dobu. Obvykle sa jedná o dobu 9:00-17:00 s poludňajšou pauzou. Využiť môžete aj Z-boxy, ktoré v aplikácii tiež nájdete.

U Slovenskej pošty je situácia trochu zložitejšia. Otváracia doba je odlišná v každom meste. Slovenská pošta garantuje dodanie balíka, keď sa k nim dostane do 22. decembra. Bohužiaľ na webových stránkach pošty nenájdete rozpis pre jednotlivé mestá. Musíte sa dôjsť pozrieť na najbližšiu pobočku.

Otváracia doba hračkárstva

Vianoce oslavujeme hlavne kvôli našim deťom. Môže sa ale stať, že pobežíte do hračkárstva na poslednú chvíľu. Alebo budete potrebovať hračku vymeniť hneď po Štedrom večeri.

Dobrou správou je, že darčeky môžete kúpiť na poslednú chvíľu. Na vrátenie nepodareného alebo nefunkčného darčeka si ale budete musieť pár dní počkať. Kedy majú otvorené najväčšie hračkárstva na Slovensku?

24.12. 25.12. 26.12. 31.12.
Dráčik líšia sa v jednotlivých predajniach zatvorené zatvorené 9:00-19:00
Pompo líšia sa v jednotlivých predajniach zatvorené zatvorené 7:30-15:30

Vianoce sú sviatky pokoja a pohody. Pripravte sa na Vianoce vopred a nakúpte včas. Vyhnete sa tak zbytočnému stresu.

Užite si obrovskú dávku inšpirácie na zdobenie vianočného stromčeka na jednom mieste! Zdobiť môžete s celou rodinu, priateľmi aj kolegami v práci.

Prajeme vám krásne Vianoce!

Milan & Ondra

Vianoce nás jednoducho baví. Na webe Vianocedarceky.sk vám chceme ukázať tie najlepšie recepty, dekorácie a informácie o Vianociach na jednom mieste. Chýba nám tu niečo? Dajte nám vedieť a inšpirujte sa s nami! :)

Páčil sa vám tento článok? Dajte 5 hviezdičiek. :)

Napíšte komentár

E-mailová adresa nebude zverejnená a nebude uložená v žiadnej marketingovej databáze. Povinné polia sú označené *.

Zavriet reklamu