Ako na list od čerta a Mikuláša? Ozvláštnite deťom nádielku a inšpirujte sa vzhľadom alebo textom!

Viete, že deti môžu okrem sladkostí dostať od čerta a Mikuláša list?

Využite túto príležitosť a oceňte svoje dieťa za všetko dobré.

Inšpirujte sa, ako by mal takýto list vyzerať a čo všetko do neho napísať.

Zamyslenie pre rodičov aj deti

Najprv sa v pokoji zamyslite, čo všetko ste s deťmi za ten rok zvládli a prežili, v čom ste urobili pokroky a v čom sú deti skutočne dobré. Zamerajte sa na chválu. Rozhodne by to nemal byť zoznam hriechov. Skúste si predstaviť seba v koži vášho dieťaťa. List od Mikuláša môže byť skvelé spestrenie nádielky a pamiatka z detstva, ale musí sa napísať citlivo.

Výchovné upozornenie : Neschovávajte sa za Mikuláša, čerta ani iné nadprirodzené bytosti, aby ste dosiahli výchovné ciele. Tým, že sa odvolávate napríklad na čertov zhadzujete svoju autoritu a mimo riadkov priznávate, že sami ste na to krátky.

List od čerta a Mikuláša vzor

Vzory textu, ktoré môžete použiť na inšpiráciu, čo napísať do listu od Mikuláša, si samozrejme upravte podľa potrieb. Doplňte meno, konkrétne zručnosti a úspechy, alebo si text upravte tak, aby sedel práve na to, čo chcete s dieťaťom dopilovať a zlepšiť. Tiež nezabudnite upraviť text, aby bolo jasné, že je list pre chlapcov alebo pre dievčatko.

Milý (doplňte meno), tento rok si urobil mnoho pokrokov a ja z teba mám skutočne radosť. Naučil si sa (doplňte) Urobilo na mňa dojem, ako pomáhaš každý deň mamičke pripravovať večeru. A máš veľmi krásnu izbičku, ktorú si si vyzdobil krásnymi obrázkami, čo si sám maľoval. Len by si si tam mohol trochu častejšie upratovať. Uznaj sám, že občas je po zemi toľko vecí a hračiek, že sa tam máš problém vojsť. Ja viem, ako ťa upratovanie nebaví, ale skús to. Vieš čo? Popros mamičku alebo otecka o pomoc, uvidíš, že ti veľmi radi pomôžu upratovať. Budete to mať rýchlejšie a rodičov určite príjemne prekvapíš. Však ty to zvládneš. To je na tebe úžasné, keď sa pre niečo rozhodneš, vždy to dotiahneš do konca. Nechal som ti tu sladkosti, tak ich nezjedz naraz všetky, aby ti nebolo zle. O rok prídem zas. Mikuláš
Drahá (doplňte meno), iste už sa rodičov vypytuješ, kedy prídem. Tak ti píšem, aby si vedela, že sa na mňa môžeš tešiť 5. decembra večer. Príde so mnou aj anjel a čert. Ak si bola dobrá, nemusíš sa ničoho báť. Ak ale máš na svedomí nejakú lumpáreň, priprav si pre čerta básničku alebo pesničku. Tým mu ukážeš, že to chceš napraviť. Nemusíš sa ho báť, čerti síce strašia, ale sú spravodliví. A vieš čo? Aby ti to čakanie na moju nádielku rýchlejšie utieklo, môžeš vyzdobiť okno hviezdou z papiera, aby som k vášmu domčeku trafil. So srdečným pozdravom Tvoj Mikuláš
Milý (doplňte meno), som veľmi rád, že tak trpezlivo čakáš na môj príchod. Si úžasný malý chlapec/dievčatko a obrovskou fantáziou. Počúvaj ďalej svojich rodičov a nezabudni sa pekne hrať s ostatnými. Snaž sa nehádzať vecami a búchať okolo seba, keď máš zlosť. Viem, že je to ťažké sa ovládnuť, ale ty to dokážeš. Verím ti a teším sa na teba. Mikuláš
Milý (doplňte meno), nechceli sme ťa vyľakať, tak sme ti nechali nádielku za dverami spoločne s týmto listom. Iste ale vieš, že ty sa čerta báť nemusíš. Vidím, ako sa snažíš, aby si bol celý rok dobrý. Aj keď sa to niekedy nepodarí, snahu vieme oceniť. Napríklad budúci rok sa na teba prídem pozrieť osobne a vypočuť si nejakú básničku alebo pesničku, ktorú si pre mňa pripravíš. Staraj sa ďalej pekne o zvieratká aj svoju malú sestričku/bračeka, ide ti to skvele. Som na teba hrdý. Tvoj Mikuláš, anjel a čert

Vzor textu listu od čerta

Milý (doplňte), posielam ti pozdrav z peklíčka. Je tu pekne teplo, ale strašný neporiadok. To vieš, čerti sa v pekle povaľujú a odhadzujú polená aj uhlie okolo seba, že tu nie je ani kam šliapnuť. Včera sme dokonca niekam položili knihu hriechov a nemôžeme ju v tom neporiadku nájsť. My čerti jednoducho upratovať nevieme. Potrebujeme, aby si nás to naučil. Vieš ako? Tak, že si budeš upratovať svoju izbičku. My sa budeme pozerať, a budeme to robiť po tebe. To by v tom bol čert, aby sme to spoločne nezvládli. Za to, že si budeš upratovať izbičku sme ti tu nechali spolu s Mikulášom a anjelom nádielku. Maj sa pekne Čerti z pekla

Doplňte na list dátum alebo aspoň rok, aby si ho mohlo dieťa nechať na pamiatku. Určite bude zaujímavé, až ho po pár rokoch nájde.

Vzory listového papiera na list od Mikuláša

List od Mikuláša môžete ozvláštniť papierom, na ktorý ho napíšete. Môže to byť vianočný listový papier. Obyčajný papier ozvláštnite napríklad tým, že mu nad plamienkom sviečky necháte obhorieť okraje. Bude vyzerať viac pekelne. Pokiaľ premýšľate, že list vytlačíte, vyberte si ako pozadie mikulášsky obrázok, ktorý sa bude k vášmu listu hodiť. A pre krátku správu od Mikuláša, čerta alebo anjela využite napríklad pohľadnicu. Pre inšpiráciu si pozrite vzory mikulášskych pozadí vhodných pre text vášho listu.

Zasnežená dedinka na listovom papieri

Zdroj: advocateart.com

Jednoduchý listový papier so zimnými motívmi

Zdroj: get.google.com

Farebný mikulášsky listový papier

Zdroj: heidies.blogspot.nl

Anjelikovia ako krásna ozdoba listu

Zdroj: get.google.com

Rámček pre list z mikulášskych motívov

Zdroj: knutselpagina.nl

Hviezdičkový rámček na list od Mikuláša

Zdroj: mungfali.com

Listový papier pre dievčatká

Zdroj: patternsall.blogspot.com

Vzor listového papiera od Mikuláša

Zdroj: printcandy.nl

Mikulášsky listový papier na dopísanie textu

Zdroj: vanzussies.nl

Hotové listy od čerta a Mikuláša pre inšpiráciu

Ako môžu ešte vyzerať hotové mikulášske listy? Nemusia byť nakoniec nijako dlhé. Posúďte sami.

Zdroj: acontinualfeast.com
Zdroj: threesidewheel.wordpress.com

Vyrobte si vlastné prianie alebo pohľadnicu

Pozrite sa na návody, ako ľahko vyrobiť vianočné priania. Stačí len zmeniť motív za svätého Mikuláša, anjela a čerta, a prianie pre správu od Mikuláša je na svete!

V prípade listov od čerta vyzerá veľmi pekne, keď papier trochu pokrčíte, opálite okraje sviečkou alebo zapaľovačom a napríklad trochu zašpiníte hlinou alebo uhlím.

A čo naopak list pre Mikuláša?

U nás je zaužívaný list pre Ježiška, ale môžete deti motivovať, aby napísali aj svätému Mikulášovi. Hlavne pokiaľ si želajú jeho návštevu, môžu mu to včas dať vedieť práve listom. Uistite sa, že viete, kedy tento rok chodí Mikuláš s čertom.

A čo by deti mali písať do listu? No to isté, čo by ste im písali vy, ale tentoraz sa musia zamyslieť deti. Boli dobré? Čo sa im podarilo? Čo naopak by mohli zlepšiť? Chcú sa polepšiť? Má k nim Mikuláš prísť sám, s čertom alebo len s anjelom? Majú pre nich básničku alebo pesničku? To všetko môžu deti v liste zmieniť. Tie menšie môžu nechať Mikulášovi napríklad len pekne vyfarbenú mikulášsku omaľovánku.

Milan & Ondra

Vianoce nás jednoducho baví. Na webe Vianocedarceky.sk vám chceme ukázať tie najlepšie recepty, dekorácie a informácie o Vianociach na jednom mieste. Chýba nám tu niečo? Dajte nám vedieť a inšpirujte sa s nami! :)

Páčil sa vám tento článok? Dajte 5 hviezdičiek. :)

Napíšte komentár

E-mailová adresa nebude zverejnená a nebude uložená v žiadnej marketingovej databáze. Povinné polia sú označené *.

Zavriet reklamu