Aké budú tento rok adventné trhy v Mníchove? Program a dôležité informácie na jednom mieste

Do hlavného mesta Bavorska mieri v dobe adventu nielen mnoho Nemcov, ale aj Čechov.

Vianočné trhy v Mníchove patria medzi tie najkrajšie v celom Nemecku.

V meste sa koná hneď niekoľko jarmokov, ale ten hlavný nájdete na Marienplatz.

Ostatné sú rozosiate po historickom centre a ľahko sa na ne dostanete v priebehu niekoľkých minút.

Mrknite sa, čo ponúkajú!

Adventné trhy Mníchov

Mníchovské vianočné trhy sú popri trhoch v Norimbergu a Frankfurte považované za jedny z najstarších v krajine. Tradičný jarmok na námestí Marienplatz údajne pochádza už zo 14. storočia, neďaleký Kripperlmarkt , ktorý sa špecializuje na betlehemské figúrky a remeselné výrobky, sa prvýkrát uskutočnil v roku 1757.

Od skromných začiatkov sa vianočné trhy v Mníchove len zväčšovali a teraz sa v meste koná viac ako tucet adventných jarmokov s jedinečnou ponukou.

Vianočné trhy na Marienplatz

Kedy a kde sa všetko uskutoční?

Pondělí až sobota 10.00 – 21.00, neděle 10.00 – 20.00, 24.12.2023 10.00 – 14.00

Program mníchovských vianočných trhov

Jedným z najlepších adventných trhov v Mníchove a rozhodne najznámejším, je ten, ktorý sa nachádza v centre mesta na námestí Marienplatz .

Tento Münchner Christkindlmarkt má všetko – históriu, tradíciu, neprekonateľnú kulisu, úžasnú sviatočnú výzdobu a rad stánkov, ktoré pokryjú všetky vaše nákupné potreby a chute.

Vianočný trh má okolo 140 stánkov, ktoré ponúkajú typické pochúťky , veľa vareného vína, umelecké a remeselné výrobky a mnoho ďalších vecí.

Okrem toho sa môžete tešiť na bohatý sprievodný program, ktorý bude zahŕňať živú adventnú hudbu z balkóna radnice, remeselné dielničky pre deti či Krampus beh.

Vianočný strom bol vztýčený 8. novembra a jeho 3 000 LED sviečok sa prvýkrát rozsvieti pri začatí vianočného trhu 27. novembra 2023. Potom bude svietiť každý deň od 16 do 23 hodín až do 6. januára 2023.

Chcete si užiť nádherný výhľad na celý osvetlený trh? Potom po západe slnka vystúpte na vrchol kostola svätého Petra.

Pozrite sa na to, ako to na tomto mníchovskom adventnom trhu vyzeralo v minulom roku.

München Weihnachtsmarkt 2022 (Munich Christmas Market 2022) Marienplatz walking tour 4K 22.11.2022
zdroj: youtube.com

Vianočná dedinka v Rezidenz

Kedy a kde sa všetko uskutoční?

11.00 – 21.00

Čo podniknúť?

Táto rozprávková vianočná dedinka Weihnachtsdorf im Kaiserhof der Residenz sa nachádza na nádvorí kráľovského paláca hneď vedľa námestia Odeonplatz a ponúka veľké množstvo stánkov, v ktorých nájdete všetko, po čom vaše vianočné srdce túži, od tradičných remesiel cez krásne ozdoby až po najrôznejšie dobroty .

Tešiť sa môžete aj na ukážky remesiel , pri práci môžete sledovať kováča, tkáča, rezbára a mnoho ďalších zručných remeselníkov.

Jedným z vrcholov je určite betlehem v skutočnej veľkosti – budete ohromení. Deti sa môžu tešiť na mnoho príbehov, ktoré im budú rozprávané v rozprávkovom lese . Sviatočnú atmosféru dokreslí každodenný hudobný program.

Mníchovské vianočné trhy.
zdroj: rausgegangen.de

Aj v hlavnom meste Nemecka na vás čaká množstvo jarmokov. Zistite viac o tom, ako vyzerajú vianočné trhy v Berlíne.

Stredoveký vianočný jarmok Mittelaltermarkt

Kedy a kde sa všetko uskutoční?

11.00 – 21.00

Vydajte sa na stredoveký vianočný trh na námestí Wittelsbacherplatz , len kúsok od slávneho námestia Odeonplatz. Stredoveká tanečná hudba, kaukliarov a rytieri vytvoria jedinečnú atmosféru .

Toto jedinečné miesto prekvapí svojich návštevníkov všetkým možným, od predaja pravých rohov na pitie cez ohnivé rumové nápoje podávané na hlinených pohároch až po živé vystúpenia kaukliarov a akrobatov v kostýmoch.

Po kulinárskej stránke sa môžete tešiť na prasiatko, trdelník a tarte flambée. Feuerzangenbowle a medovina patria na stredovekom trhu k najobľúbenejším teplým nápojom.

Načerpajte atmosféru prostredníctvom záberov kamier.

Munich Medieval Christmas Market 2022 walking tour - München Mittelalterlicher Weihnachtsmarkt 4K
zdroj: youtube.com

Adventné trhy Sendlinger Tor

Kedy a kde sa všetko uskutoční?

10.30 – 21.30

Roztomilý trh na pozadí starobylej mestskej brány, obklopený skvelými obchodmi a barmi, ponúka množstvo medzinárodných produktov, od bavorských špecialít až po originálne vianočné darčeky.

Ružový vianočný trh

Kedy a kde sa všetko uskutoční?

Pondělí až pátek 16.00 – 22.00, sobota a neděle 14.00 – 22.00

Pokiaľ máte chuť na pestré a oslnivé vianočné trhy, potom rozhodne musíte navštíviť Ružové Vianoce v Glockenbachvierteli. Je to všetko, len nie tradičný trh, a napriek tomu vytvára dokonalú vianočnú atmosféru.

Je to vďaka neobvyklému svetelnému dizajnu , pretože ako už názov napovedá, tento adventný trh v Mníchove je nasvietený jasne ružovou farbou.

Všetko je štýlovo a elegantne vyzdobené, nechýba varené víno, stánky s dobrotami a ďalšími predmetmi. Tento jedinečný mníchovský vianočný trh bol pôvodne vytvorený LGBTQ komunitou, dnes je však široko navštevovaný aj rodinami s deťmi.

Ružový vianočný trh.
zdroj: myvacationitineraries.com

Čo ďalšie môžete v adventnom Mníchove podniknúť?

Ochutnajte mníchovský Feuerzangenbowle pri bráne Isartor. Mníchovský Feuerzangenbowle v Isartore bude každoročným „horúcim hitom“. Tento punč, voňavá zmes červeného vína, rumu a korenia, sa podáva z obrovského kotla s vencom plameňov.

V zime sa Tereziánske námestie opäť stáva dejiskom slávnosti. Tam, kde sa obvykle stavajú stany na Oktoberfeste, začína koncom novembra festival Tollwood . Nejedná sa iba o vianočný trh, ale o zimný festival.

Po kulinárskej stránke sa môžete tešiť na medzinárodné pokrmy. Každý deň je pre vás pripravený pestrý kultúrny program v podobe hudby, divadla, výtvarného umenia a mnoho ďalšieho.

Láka vás návšteva ďalších európskych vianočných trhov? Prečítajte, aký program ponúka vianočné trhy v Amsterdame !

Milan & Ondra

Vianoce nás jednoducho baví. Na webe Vianocedarceky.sk vám chceme ukázať tie najlepšie recepty, dekorácie a informácie o Vianociach na jednom mieste. Chýba nám tu niečo? Dajte nám vedieť a inšpirujte sa s nami! :)

Páčil sa vám tento článok? Dajte 5 hviezdičiek. :)

Napíšte komentár

E-mailová adresa nebude zverejnená a nebude uložená v žiadnej marketingovej databáze. Povinné polia sú označené *.

Zavriet reklamu