Aké budú tento rok adventné trhy v Lipsku? Program a dôležité informácie na jednom mieste

Láka vás stráviť adventný čas v Nemecku?

Vianočné trhy v Lipsku budú veľkolepé.

Prezradíme vám, kedy a kde sa budú konať a aký program mesto chystá.

Adventné trhy Lipsko

Leipziger Weihnachtsmarkt, ktorého počiatky siahajú až do roku 1458, je považovaný za jeden z najstarších vianočných trhov v Nemecku a taktiež za jeden z najväčších. Každý rok sa návštevníci môžu tešiť z takmer troch stoviek stánkov.

Hlavným priestorom trhu je tradične Marktplatz, kde sa nachádza obrovský vianočný strom a taktiež sa tu konajú najrôznejšie vystúpenia. Na námestí Augustusplatz je lákadlom 38 metrov vysoký ruský bicykel.

Jednou zo špecialít lipského vianočného trhu tradičné vystúpenie trombonistov, ktoré sa odohráva na balkóne Starej radnice.

Vianočné trhy na Marktplatz

Kedy a kde sa všetko uskutoční?

Neděle až čtvrtek 10.00 – 21.00, pátek a sobota 10.00 – 22.00

Program lipských vianočných trhov

Vianočný jarmok na Trhovom námestí sa nesie v tradičnom duchu. Môžete sa prechádzať medzi mnohými stánkami, ochutnávať množstvo dobrôt alebo si jednoducho len užívať atmosféru vianočného trhu v centre mesta. O sviatočnú atmosféru a zábavu sa postará aj bohatý sprievodný program.

Vystúpenie na Trhovom námestí

  • Kedy: pracovné dni od 16:30, víkendy od 13:45
  • Účinkujú: Bergmannovo bábkové divadlo, Lipská hudobná škola, lipskí umelci, kluby a spolky

Rúrenie na trúbku zo Staromestskej radnice

  • Kedy: Pondelok až štvrtok o 18:00, v piatok o 19:00, cez víkend o 13:00 ao 19:00

Stánky a atrakcie ale nájdete aj na ďalších miestach v meste, napríklad na Augustusplatz.

Plánok vianočných trhov v Lipsku.
zdroj: leipzig.de

Hľadáte ďalšie adventné trhy v Nemecku, ktoré by sa dali pohodlne absolvovať počas jednodňového výletu? Vyrazte do Drážďan. Všetko dôležité vám prezradíme v článku o drážďanských vianočných trhoch .

Vianočné trhy na Augustovom námestí

Kedy a kde sa všetko uskutoční?

Neděle až čtvrtek 10.00 – 21.00, pátek a sobota 10.00 – 22.00

Augustovo námestie cieli na rodiny s deťmi, nachádzajú sa tu tri kolotoče, detská železnica, veľký ruský bicykel a Rozprávková krajina s úlohami . V centre Augustusplatz opäť vyrastie kúzelný les , kde sa v expozíciách v životnej veľkosti znovu odohrávajú najznámejšie rozprávky, v ktorých je ale vždy niečo zle a deti majú za úlohu chyby odhaliť.

Bude tu tiež Fínska vianočná dedina , v ktorej môžete ochutnať fínske špeciality. Malý ruský bicykel a jeden kolotoč nájdete aj na Trhovom námestí, špeciálna atrakcia bude umiestnená na Reichsstrasse, kde sa budete môcť zviesť na viacposchodovom kolotoči .

Lipské adventné trhy.
zdroj: leipzig.de

Keď už budete v Lipsku, prečo nepokračovať ďalej na sever? Berlínske adventné trhy tiež stoja za návštevu.

Zaujímavé miesta v Lipsku

História mesta siaha až do 10. storočia, v jeho centre tak nájdete pomerne mnoho pamätihodností, ktorým sa podarilo prežiť bombardovanie počas druhej svetovej vojny.

Múzeum histórie Lipska (Stadtgeschichtliches Museum Leipzig)
Spoznajte históriu a kultúru Lipska. Centrom múzea je budova Böttchergäßchen, kde sú vystavené napríklad historické dokumenty a fotografie. K múzeu ďalej patrí Stará radnica, Detské múzeum, Schillerov dom, Múzeum kávovníka, Stará burza, Športové múzeum a nižšie uvedený pamätník Bitky národov.

Pamätník Bitky národov

Pamätník pripomína bitku pri Lipsku v roku 1813, v ktorej Prusko porazilo Napoleona. Stavba je vysoká 91 metrov a bola dokončená v roku 1913, po uplynutí sto rokov od bitky.

Pamätník bitky národov a vodná nádrž v Lipsku
zdroj: Unsplash.com

Bachovo múzeum Lipsko (Bach Museum Leipzig)

Ponorte sa do života a diela jedného z najvýznamnejších barokových skladateľov. Budova múzea stojí oproti miestu, kde stával dom, v ktorom Johann Sebastian Bach žil. Zbierka prezrádza, ako skladateľ žil a pracoval, uvidíte aj historické hudobné nástroje. V interaktívnej časti si vypočujete známe skladby. Múzeum je otvorené denne okrem pondelka od 10 do 18 hodín.

Milan & Ondra

Vianoce nás jednoducho baví. Na webe Vianocedarceky.sk vám chceme ukázať tie najlepšie recepty, dekorácie a informácie o Vianociach na jednom mieste. Chýba nám tu niečo? Dajte nám vedieť a inšpirujte sa s nami! :)

Páčil sa vám tento článok? Dajte 5 hviezdičiek. :)

Napíšte komentár

E-mailová adresa nebude zverejnená a nebude uložená v žiadnej marketingovej databáze. Povinné polia sú označené *.

Zavriet reklamu