Aké budú tento rok adventné trhy v Bratislave? Program a dôležité informácie na jednom mieste!

Vianočné trhy v Bratislave sú neodmysliteľne spojené s rozžiarenými uličkami, vianočnými stromčekmi či stánkami plnými dobrôt a obdivuhodných remesiel.

Kam zavítať?

My vám poradíme!

Hlavné námestie

Kedy a kde sa všetko uskutoční?

23. 11. – 31. 12. 2023

denně od 10:00 do 22:00 a na Silvestra od 10:00 do 02:00

Přijďte! Jedinečnou atmosféru zaručí:

 • stánky se zajímavým výběrem kvalitního zboží
 • pestrá nabídka vánočních specialit slovenské a mezinárodní kuchyně

Jak se dostat na místo? Sledujte mapu!

Pro více informace doporučujeme sledovat web pořadatele.

Program Bratislavských Vianoc

Bratislavské Vianoce sú opäť tu! Koncerty, vianočné trhy, tvorivé dielne pre deti, komentované vychádzky, výstavy, silent disco aj swapy . To všetko na vás čaká počas Bratislavských Vianoc na území celého hlavného mesta. Do programu sa okrem hlavného organizátora, ktorým je Bratislavské kultúrne a informačné stredisko (BKIS), zapája aj všetkých 17 mestských častí a niekoľko mestských organizácií.

 • Slávnostné otvorenie Hlavného vianočného trhu na Hlavnom námestí sa uskutoční v piatok 24. novembra o 18.00 h s rozsvietením vianočného stromčeka o 18.15 h . Okrem neodmysliteľných vianočných trhov BKIS prináša aj bohatý kultúrny program na Františkánskom námestí .
 • Piatky budú patriť literatúre aj mladej hudbe . V spolupráci s domácimi vydavateľstvami budú známe osobnosti čítať zo slovenskej literárnej tvorby. Akcia bude tlmočená do slovenského posunkového jazyka. Po čítaní na pódiu vystúpia mladé slovenské kapely.
 • Soboty potešia deti aj milovníčky a milovníkov ženských hlasov . Popoludní sa bude čítať z domácej tvorby pre deti, opäť aj s tlmočením do slovenského posunkového jazyka. Večer zaznejú koncerty ženských umelkýň s kapelami.
 • Nedeľa budú plné hudby . Čakajú vás popoludňajšie koncerty umeleckých škôl, rôznorodých hudobných telies a večerné koncerty známych slovenských hudobných skupín.
 • Na Lucii zažijete Noc čarodejníc , magickú oslavu noci svätej Lucie v tradičnom aj menej tradičnom prevedení.
 • V Klariskách cez Vianoce na vás čakajú koncerty, ale aj silent disco, swap oblečenie a detských hračiek či tvorivé dielničky.
 • V Sade Janka Kráľa zažijete magické Mikulášske dobrodružstvo s lampiónovým sprievodom.

Čo ďalšie vás v Bratislave o Advente čaká?

Vianočné playlist

Neodmysliteľnou súčasťou vianočnej atmosféry je hudba. Aj tento rok vás budú po celú dobu trvania Hlavného vianočného trhu sprevádzať špeciálne vianočné playlisty zostavené z priania a obľúbených vianočných skladieb známych osobností spoločenského a kultúrneho života.

Zaznejú vianočné playlisty osobností:

 • Matúš Vallo
 • Fero Joke
 • Richard Müller
 • Hana Lasicová a Lucia Satinská
 • Miroslav Antal
 • Emília Vášáryová
 • Dara Rolins
 • Adela Vinczeová

Vianočný les

Obľúbený projekt Vianočný les už po siedmej dotvára vianočnú atmosféru mesta.

Každý stromček je originálnym dielom a ukrýva množstvo vlastnoručne vytvorených ozdôbok, ktoré deti z 36 bratislavských základných, umeleckých a špeciálnych škôl pripravovali si učiteľkami a vychovávateľkami. Inšpiráciu hľadali v prírode aj tradičných ľudových technikách.

Prehliadka vianočných stromčekov bude k videniu na Primaciálnom námestí .

Prívetivá zóna

Novinkou Bratislavských Vianoc 2023 je Prívetivá zóna umiestnená na Primaciálnom námestí v blízkosti Hlavného vianočného trhu . Zažite sviatočnú a radostnú náladu uprostred diania, a predsa v komornej atmosfére as jedinečným výhľadom na magický Vianočný les.

Prívetivá zóna je pre vás k dispozícii od 10:00 do 22:00 hod . O dizajn a vybavenie Prívetivé zóny sa postarala spoločnosť IKEA.

Pozrite sa tiež na informácie o ďalších vianočných trhoch na Slovensku . Vyberte si ten najlepší!


Milan & Ondra

Vianoce nás jednoducho baví. Na webe Vianocedarceky.sk vám chceme ukázať tie najlepšie recepty, dekorácie a informácie o Vianociach na jednom mieste. Chýba nám tu niečo? Dajte nám vedieť a inšpirujte sa s nami! :)

Páčil sa vám tento článok? Dajte 5 hviezdičiek. :)

Napíšte komentár

E-mailová adresa nebude zverejnená a nebude uložená v žiadnej marketingovej databáze. Povinné polia sú označené *.

Zavriet reklamu