Aké budú tento rok adventné trhy v Bratislave? Program a dôležité informácie na jednom mieste!

Vianočné trhy v Bratislave sú neodmysliteľne spojené s rozžiarenými uličkami, vianočnými stromčekmi či stánkami plnými dobrôt a obdivuhodných remesiel.

Kam zavítať?

My vám poradíme!

Hlavné námestie

Kedy a kde sa všetko uskutoční?

denně od 10:00 do 22:00 a na Silvestra od 10:00 do 02:00

Program Bratislavských Vianoc

Bratislavské Vianoce sú opäť tu! Koncerty, vianočné trhy, tvorivé dielne pre deti, komentované vychádzky, výstavy, silent disco aj swapy . To všetko na vás čaká počas Bratislavských Vianoc na území celého hlavného mesta. Do programu sa okrem hlavného organizátora, ktorým je Bratislavské kultúrne a informačné stredisko (BKIS), zapája aj všetkých 17 mestských častí a niekoľko mestských organizácií.

 • Slávnostné otvorenie Hlavného vianočného trhu na Hlavnom námestí sa uskutoční v piatok 24. novembra o 18.00 h s rozsvietením vianočného stromčeka o 18.15 h . Okrem neodmysliteľných vianočných trhov BKIS prináša aj bohatý kultúrny program na Františkánskom námestí .
 • Piatky budú patriť literatúre aj mladej hudbe . V spolupráci s domácimi vydavateľstvami budú známe osobnosti čítať zo slovenskej literárnej tvorby. Akcia bude tlmočená do slovenského posunkového jazyka. Po čítaní na pódiu vystúpia mladé slovenské kapely.
 • Soboty potešia deti aj milovníčky a milovníkov ženských hlasov . Popoludní sa bude čítať z domácej tvorby pre deti, opäť aj s tlmočením do slovenského posunkového jazyka. Večer zaznejú koncerty ženských umelkýň s kapelami.
 • Nedeľa budú plné hudby . Čakajú vás popoludňajšie koncerty umeleckých škôl, rôznorodých hudobných telies a večerné koncerty známych slovenských hudobných skupín.
 • Na Lucii zažijete Noc čarodejníc , magickú oslavu noci svätej Lucie v tradičnom aj menej tradičnom prevedení.
 • V Klariskách cez Vianoce na vás čakajú koncerty, ale aj silent disco, swap oblečenie a detských hračiek či tvorivé dielničky.
 • V Sade Janka Kráľa zažijete magické Mikulášske dobrodružstvo s lampiónovým sprievodom.

Čo ďalšie vás v Bratislave o Advente čaká?

Vianočné playlist

Neodmysliteľnou súčasťou vianočnej atmosféry je hudba. Aj tento rok vás budú po celú dobu trvania Hlavného vianočného trhu sprevádzať špeciálne vianočné playlisty zostavené z priania a obľúbených vianočných skladieb známych osobností spoločenského a kultúrneho života.

Zaznejú vianočné playlisty osobností:

 • Matúš Vallo
 • Fero Joke
 • Richard Müller
 • Hana Lasicová a Lucia Satinská
 • Miroslav Antal
 • Emília Vášáryová
 • Dara Rolins
 • Adela Vinczeová

Vianočný les

Obľúbený projekt Vianočný les už po siedmej dotvára vianočnú atmosféru mesta.

Každý stromček je originálnym dielom a ukrýva množstvo vlastnoručne vytvorených ozdôbok, ktoré deti z 36 bratislavských základných, umeleckých a špeciálnych škôl pripravovali si učiteľkami a vychovávateľkami. Inšpiráciu hľadali v prírode aj tradičných ľudových technikách.

Prehliadka vianočných stromčekov bude k videniu na Primaciálnom námestí .

Prívetivá zóna

Novinkou Bratislavských Vianoc 2023 je Prívetivá zóna umiestnená na Primaciálnom námestí v blízkosti Hlavného vianočného trhu . Zažite sviatočnú a radostnú náladu uprostred diania, a predsa v komornej atmosfére as jedinečným výhľadom na magický Vianočný les.

Prívetivá zóna je pre vás k dispozícii od 10:00 do 22:00 hod . O dizajn a vybavenie Prívetivé zóny sa postarala spoločnosť IKEA.

Pozrite sa tiež na informácie o ďalších vianočných trhoch na Slovensku . Vyberte si ten najlepší!


Milan & Ondra

Vianoce nás jednoducho baví. Na webe Vianocedarceky.sk vám chceme ukázať tie najlepšie recepty, dekorácie a informácie o Vianociach na jednom mieste. Chýba nám tu niečo? Dajte nám vedieť a inšpirujte sa s nami! :)

Páčil sa vám tento článok? Dajte 5 hviezdičiek. :)

Napíšte komentár

E-mailová adresa nebude zverejnená a nebude uložená v žiadnej marketingovej databáze. Povinné polia sú označené *.

Zavriet reklamu